Android

rib ειλικρινα σε ευχαριστω πολυ για ολη την βοηθεια και σημερα που ειδα και απο κοντα ολες τις συσκευες το S II μου αρεσε περισσοτερο. Ισως και το HTC να ειναι αρκετα καλο αλλα μου φανηκε πιο βαρυ…

Σύμφωνα με τη Google το ICS θα τρέχει σε όλες τις Gingerbread συσκευές, άρα και στο GSII

Ξερει κανεις που βρισκω προγραμματα για android ή παιχνιδια περα απο το Market?
To mytog.net δεν εχει αρκετα!

www.mobile9.com is your friend . :wink:

Δεν εχει και Like η παπαρια να σου κανω 5-6 !!! χα χα χα χα!!

Το χαζευω τωρα και εχω απορια. Αφου φτιαξεις profile πας εκει που λεει community και εκει βρισκεις οτι χρειαζεσαι ? Αυτος ειναι ο μονος τροπος ή βρισκεις πραγματα και απο τους followers ?

Εσυ εχεις username εκει για να σε βρω? Εγω εβαλα το ιδιο που εχω και εδω.

Δν εχω παει ποτε στο κομιουνιτι να σου πω την αληθεια.Κατω χαμηλα που λεει downloads εχει ολες τις κατηγοριες (ringtones,softwares,themes etc etc) παταω εκει,διαλεγω μοντελο-συσκευη και μου τα βγαζει …Δν το χω ψαξει παραπανω.

Δν ξερω αν θελεις να με κανεις φιλο, το username μου (το χω κατι χρονια) ειναι 7THRILOS7 . :lol::lol::stuck_out_tongue:

Στο username Μου το χαλας λιγο αλλα τι να κανουμε. Εδω σχεδον ΟΛΟΙ οι καλυτεροι μου φιλοι ειναι παλιογαυροι!! χα χα χα. (πλακα κανω ετσι? μην εχουμε παρεξηγησεις!! ) . Βρε ομορφοπαιδο δεν σε βρισκω!!! Εχεις καποιο κενο μπροστα ή κατι αλλο?

Θα το κοιταξω λιγακι φαινεται να εχει αρκετο υλικο!!

Ένα είναι το μαγαζάκι, όχι μόνο για android
http://www.ipmart-forum.com/forum.php
8)

να ρωτήσω κάτι γιατί είμαι ψιλοάσχετος με το θέμα. #-o

1ον αν συνδεθώ σε wifi δίκτυο και απενεργοποιήσω τη σύνδεση μέσω του δικτύου κινητής, λογικά δε χρεώνομαι, σωστά? Και αν αυτό συμβαίνει ανεξαρτήτως χώρας στην οποία βρίσκομαι (που φαντάζομαι πως ναι, αλλά έχω καεί στο χυλό!)

2ον, τα gps προγράμματα είναι δωρεάν/απαιτούν σύνδεση στο ιντερνετ?

3ον, υπάρχουν εφαρμογές που συνδέονται στο ιντερνετ και καταναλώνουν τα mb που μου παρέχει το δίκτυο χωρίς να τις ανοίγω? (για παράδειγμα, αν περάσω στο timescape στοιχεία από το facebook και το email μου, προφανώς θα συνδέεται για να λαμβάνει τις ενημερώσεις… ή όχι?!)

  1. Ναι,η σύνδεση μέσω wifi δε σε χρεώνει,χρεώνεσαι μόνο αν έχεις ανοιχτά τα δεδομένα του κινητού.Σε καμία χώρα δε χρεώνεσαι με wifi!

  2. Αν εννοείς συστήματα πλοήγησης όπως mls,igo κλπ οχι δε χρειάζεται ιντερνετ…αν εννοείς τύπου google maps τότε ναι,πρέπει να είσαι συνδεδεμένος.

  3. Αν υπάρχει αυτόματη ενημέρωση για κάποια εφαρμογη τότε συνδέονται και κατεβάζουν τις ενημερώσεις.Αν έχει επιλογή να μην κάνει αυτόματη ενημέρωση η εφαρμογή,όρισέ το απο εκεί,αλλιώς μπορείς και πάλι να έχεις κλειστά τα δεδομένα του κινητού και να τα ανοίγεις κατ’ επιλογή και να συνδέεσαι όποτε θες.

αν έχετε android 2.2 και πάνω,μην κάνετε καμία βλακεία και βάλετε task killer επικαλώντας ως λόγο “εξοικονόμηση μπαταρίας” γιατι απλά ΔΕΝ ισχύει.
Απο 2.2 και πάνω,έχει βελτιωθεί ο ram manager του android,και όταν χρειάζετε κάτι,τότε κλείνει τις εφαρμογές.
Αν βάλετε task killer,θα κλείνουν και θα ανοίγουν πολλές φορές εφαρμογές,άρα αρκετή επεξεργαστική ισχύ κλπ.

όσο για το site που χρειάζεστε είναι 1.
http://forum.xda-developers.com

@non_serviam ευχαριστώ!

Υπάρχει τίποτα αντίστοιχο του iAP Cracker του iOS για Android;

Μπα, ισως βρεις πειραγμενες εκδοσεις των παιχνιδιων αλλα κατι αντιστοιχο δεν υπαρχει.

Δεμν.

Xperia X10 mini / android 2.1 / αγορασμένο 2 χρόνια πριν και όχι overclocked.

Help παίδες!

Χωρίς κανένα απολύτως λόγο το κινητό μου σταμάτησε να είναι recognisable από το pc.

Έχω κάνει εκατόνπενήντα restart τόσο το pc όσο και το κινητό, έχω βάλει νέους drivers, το τελευταίο suite, έχω κάνει factory defaults, έχω δοκιμάσει σε 3 pc και δύο διαφορετικά λειτουργικά. xp και vista.

έχω λαλήσει ρε. Κάποιος βοήθεια :((((

με καλωδιο μπαινεις? δες αν το βλεπεις μεσω bluetooth.

με usb.

Bluetooth? καλά χαίρω πολύ, Αυτό γίνεται, αλλά αυτό μόνο λιγότερο λειτουργικό θα κάνει το τηλ. μου. Αποκλείεται ας πούμε να φωρτώσω μουσική η να περνάω τις φωτό μέσω bluetooth.

σε ρωταω για να δουμε αν μεσω του bluetooth βλεπει ο υπολογιστης σου το κινητο σου, και εναταξει δεν ειανι τοσο τραγικα αργη η ανταλλαγη αρχειων. ισως το καλωδιο να θελει αλλαγμα πχ. ποιο software χρησιμοποιεις? το pc companion?

Ναι το 2.1 νομίζω. Χθές το έκανα update. Αλλά γενικά ακόμα και όταν δεν το χρησιμοποιούσα η σύνδεση γινόταν τέλεια απλά σταμάτησε εντελώς τυχαία μια μέρα.

Το καλώδιο επίσης φορτίζει μια χαρά, δεν ξέρω αν αυτό είναι ένδειξη οτι είναι καλό, αλλά τι να πώ, να παρω καινούργιο καλώδιο να δώ…