Android

μάλιστα. νομίζω ότι με κάλυψες με αυτές τις λίγες λέξεις που είπες:p

Υπάρχει το ότι χάνετε η εγγύηση.

Μπορείς να ξαναγυρίσεις σε unroot όποτε θες, δεν χάνεται καμία εγγύηση.

εχεις sony xperia arc
και εκανες update σε 4.0.4?

Ναι.

Τελικά έκανα μία επαναφορά ρυθμίσεων και ένα format στην SD και όλα ΟΚ τώρα.

δεν το συζηταμε.εννοειται πως ναι
γινεσαι πραγματικα ο administrator της συσκευης:!:
αλλαζεις οτι θες8)

Έπεσε στα χέρια μου ένα galaxy ace το οποίο βλέπω ότι έχει android 2.3.6. Καθότι άμπαλος με αυτά μπορώ να βάλω την τελευταία έκδοση android ή θα μου δημιουργηθούν προβλήματα;

Επίσημα αυτή είναι η τελευταία έκδοση.
Μπορείς όμως να του κάνεις root και να περάσεις custom rom.

Έχω συνδέσει επαφές τηλεφώνου με επαφές gmail και στο ευρετήριο μου εμφανίζει τα άτομα αυτά με το όνομα που τους έχω στο gmail (με λατινικούς χαρακτήρες δηλαδή) και θέλω να τα εμφανίζει με ελληνικούς όπως τα υπόλοιπα που έχω. Έχω ψάξει άπειρα και δε μπορώ να βρω τρόπο, γίνεται;

Μπαίνεις εδώ, κάνεις τις αλλαγές που θέλεις και μετά αφήνεις για ένα λεπτό ανοιχτό το sync στην συσκευή.

Ναι μωρέ απλά έλεγα μήπως γίνεται να κράταγα τους λατινικούς στο gmail και απλά σαν όνομα να εμφανιζόταν αυτό της καρτέλας του τηλεφώνου κι όχι του gmail.
Τεσπα θα κλείσω απλά το sync του gmail, ευχαριστώ

Εγώ που έχω το 2.3.3 για ποιό λόγο δεν με αφήνει να κάνω upgrade; Μου λέει πώς δεν βρίσκει διαθέσιμη έκδοση του android νεότερη απο την υπάρχουσα. :-k

προφανως δεν υπαρχει επισημη για τη συσκευη σου:)

Αυτό υποθέτω και εγώ, αλλά έχω σχετικά καινούριο μοντέλο κινητού. Για αυτό παραξενεύτηκα

E δεν έχει σημασία πόσο καινούριο είναι το μοντέλο αλλά κατά πόσο το υποστηρίζει η εταιρία με ενημερώσεις.

Στο galaxy ace κάπου διάβασα ότι δε μπορώ να εγκαταστήσω adobe flash player. Υπάρχει κάποιο υποκατάστατό του;
Επίσης εφόσον έχω 3G το να μιλάω μέσω viber ή skype ή τρώει υπερβολικά πολλά mb;

Δεν είναι τόσο το ότι τρώει πολλά mb, όσο το ότι εδώ στην Ελλάδα είναι πανάκριβα
Οπότε αν δεν έχεις κάνα μεγάλο data plan, μόνο με wifi

+1:wink:

Τα mb είναι πανάκριβα; Έβαλα cu students που με κάθε ανανέωση 10 ευρώ έχω 500mb αυτόματα και μετα 7 ευρώ 600’ και 100sms προς όλα τα δίκτυα και 600mb.
Οπότε έχω το μήνα 1100mb

Είναι πανάκριβα δυστυχώς
Aυτή είναι καινούρια προσφορά, για περιορισμένο χρόνο, μόνο για φοιτητές και είναι το “τυράκι” της βόνταφον, μήπως και μαζέψει τον φοιτητόκοσμο
Γι’ αυτό και δίνει τα πάσο δωρεάν:wink:

Κάπως έτσι ξεκίνησε και το γουατς απ να χαρίζει, μέχρι που τους μάζεψε όλους και έκλεισε την κάνουλα
Κάποτε στο F2G είχα 1500sms+1500λεπτά προς F2G + 1.5GB ίντερνετ το μήνα, χωρίς ανανέωση, χωρίς τίποτα
Έτσι, δώρο…αχ ωραίες εποχές:roll:

Εν κατακλείδι, με τόσα mb κάνεις ότι θες