Android

Καλά εννοείται ότι θα ναι για περιορισμένο χρόνο. Εμένα δε θα με κρατήσει όταν τα κόψει, έχω ούτως ή άλλως και whats up και μια σύνδεση και πάω όπου με συμφέρει :stuck_out_tongue:

έχω το samsung gt 15800 αλλά δν είχα ασχοληθεί τόσο καιρό με my market.

Προσπαθώ σήμερα όλη μέρα να συνδεθώ αλλά όταν βάζω το gmail μου δν μπορεί να μπεί και μου λέει “μπλα μπλα … το τηλέφωνο σας να μην είναι διαθέσιμο για υπηρεσίες δεδομένων”

απενεργοποίησα τον συνεχή συγχρονισμό μήπως έφταιγε αυτό αλλά π@π@ρι@ .Ξέρει κανείς τι άλλο μπορεί να φταίει ώστε να μην χρειαστώ να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ?

κανε ενα καθαρισμο του cache της εφαρμογης και προσπαθησε παλι

Έκανα καθαρισμό σε όλες τις εφαρμογές ,αλλά τπτ .

ρε παιδια το σκηνικο
που πας να κανεις update σε καποια εφαρμογη
και σου βγαζει insufficient space
ενω εχεις χωρο
ξερει κανεις τιποτα?

μηπως ειναι εγκατεστημενη στο τηλεφωνο και οχι στην καρτα;

εχω εφαρμογες και στο τηλεφωνο και στη καρτα
απο τι ψιλοεψαξα στο internet
ειναι προβλημα του android
μπορω να κατεβασω νεα εφαρμογη
αλλα δεν μπορω να κανω update!!!

κανε μια επανεκκινηση το κινητο και δες παλι αν θα μπορεσεις να κανεις update

το δοκιμαστα
τιποτα
το μονο που ειδα να προτεινουν σαν λυση στο ιντερνετ
ειναι να κανεις ροοτ το τηλεφωνο
αλλα ψαχνω να βρω αλλη λυση αμα υπαρχει

root κανεις στο κινητο για χιλιους δυο λογους.
δεν μου ερχεται καποια αλλη λυση αυτη τη στιγμη.:frowning:

Πολύ ενδιαφέρον αυτό το γκατζετάκι που μετατρέπει την TV σε android tablet.

Μερικές εφαρμογές νομίζω δεν γίνεται να μπουν στην sd οπότε αναγκαστικά δεν μπορείς να βάλεις πολλές απ’ αυτές απ’ όσο ξέρω. Και γω το ίδιο πρόβλημα έχω. Δοκίμασε να κατεβάσεις το app2sd να περάσεις όσες εφαρμογές γίνεται στην sd μήπως αλλάξει κάτι

ΝΑ ρωτησω κατι … Θελω να πουλησω ενα Samsung Galaxy SII. μπορω να το κανω απο εδω ;

κανα καλο cleaner ξερουμε?

thanks! αν και δεν εχω κανει root το κινητο! :stuck_out_tongue:

τελικα μαθαμε αν λυθηκε επισημα το προβλημα με το insufficient storage error του google play???

Μου φαίνεται οτι κάποιες λειτουργίες είναι διαθέσιμες και χωρίς root. Αλλά να ξέρεις οτι τέτοια εργαλεία δεν είναι απαραίτητα για το κινητό. Το android είναι linux λειτουργικό και δεν έχει registry ουτε αφήνει άχρηστα αρχεία.
Μερικές εφαρμογές βέβαια δεν σβήνουν τον φάκελο με προσωρινά αρχεία όταν τις κάνεις unistall. Με το [U]diskusage[/U] μπορείς να δεις τι πιάνει χώρο.

Όσο για το πρόβλημα φαντάζομαι οτι έχεις λίγο χώρο για τις εφαρμογές και στο βγάζει αυτό. Άμα κάνεις root μπορείς να βάλεις το [U]link2sd[/U] για να χρησιμοποιήσεις ένα partition που θα είναι στην sd έτσι ώστε να έχεις περισσότερο χώρο για τις εφαρμογές.

Δυστυχώς το android δεν είναι η καλύτερη λύση για low end κινητά.

απο τι εψαξα
το παθαινουν και κινητα με ολοκληρα gb ελευθερα εσωτερικης μνημης
και παρατηρησα οτι αναφερουν ολοι
οτι παρουσιαστηκε με το τελευταιο update του google play

βγαλε ακρη τωρα…

Τότε δοκίμασε να κάνεις clear cache και data του play store, άμα δεν λειτουργήσει αυτό βγάλε και ξαναβάλε το google account από το κινητό. Άμα δεν λειτουργήσει ούτε αυτό, σπάστο :stuck_out_tongue:

Για πείτε καμιά εφαρμογή για root. Εκτός τα κλασικά titanium backup κλπ…Από τότε που έκανα πετάει το κινητό, τρομερή διαφορά, ειδικά όταν πέταξα ότι άχρηστο είχε μέσα από μαμά…