Anime

Εδώ θα γίνετε συζήτηση για anime films και σειρές.Για όποιον δεν ξέρει λέγοντε τα κινούμενο σχέδιο από την ιαπωνία.

Δικά μου αγαπημένα είναι τα εξής:Kare Kano,Gravitation,T.M.M.,Akira.

Πω δεν τα αντεχω με τιποτα τα ιαπωνικα cartoon…

Μήπως τα μόνα που έχεις δει Pokemon είναι ή Yu Gi Oh?

Λες?? Και αυτα να ειχα δει μονο δεν θα ελεγα οτι δεν μ αρεσουν γιατι τα ποκεμον γαμουσαν!!:stuck_out_tongue:

Μου φενονται πολυ ηληθιες οι ιδεες τους…

Μην ξεχνάμε βέβαια και τα hentai:p :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ε καλά,αν είναι αυτά είναι άλλη κατηγορία.Και στα κινούμενα σχέδια πάντως το σεξ σκέφτεστε?:-k 8)

Όταν έβλεπα pokemon ήθελα παθιασμένα τη Misty!!! :lol: :lol: :lol:
Όσο τώρα για Anime, ήταν μια ταινία (?) με ένα τέρας σε μια λίμνη που ήταν στην ουσία η μητέρα ενός παιδιού… Δε θυμάμαι πως λέγεται, αλλά ήταν πραγματικά τέλειο και πολύ συγκινητικό (όπως και τα περισσότερα anime)

‘Τάρο, ο γιος τις δράκαινας’!!!Και γ*&ώ τα άνιμε!!!Από τα πρώτα που 'χα δεί!Άσε,ψάχνω τη κασέτα,αν και νομίζω ότι οι μόνοι που το έχουν είναι οι τύποι στο 0-6,το κανάλι.Αν σου άρεσε τόσο πολύ,δες τα εξής:

Naussicca of the wind valley
Grave of the fireflies
Kannaduki No Miko(αυτό το παρακουλουθώ τώρα και είναι πολύ ενδιαφέρον.

Υπάρχουν και άλλα,αλλά δεν στα λέω να 'χεις να ψάχνεις.:stuck_out_tongue:

Υ.γ.Οσο για τη Misty:κοινό πάθο:lol: ς.Θα μπορούσε να 'ναι χειρότερα βέβαια,και να σου αρέσει αυτή από την ομάδα πύραυλος.:-k :x

Θα τσεκάρω… Είναι επίσης και ένα άλλο που είχα σε βιντεοκασέτα παλιά… Δε θυμάμαι και πάρα πολλά… Μου έχει μείνει χαρακτηριστική μια σκηνή σε ένα φράγμα από ένα ποτάμι, που πηγαίνει ο πρωταγωνιστής και το ανοίγει και πλημμυρίζουν τα πάντα… Επίσης είχε και κάτι περίεργες μηχανές. Δεν ξέρω αν κατάλαβες ποιο λέω…

Όσο γι’ αυτό με τον δράκο, :respect:, απλά τέλειο

Ρε μη γαματε το thread. Hail to Fullmetal alchemist, Το σκοτεινό Κάστρο, spirited away.

Vampire Hunter D(to Bloodlust συγκεκριμένα)…

To Nausicaa το χα δει πιτσιρικας στην τηλεoραση. Μαγεια

Απο ταινιες δειτε οπωσδηποτε το Grave of the fireflies, θεωρειται απο τις καλυτερες αντιπολεμικες ταινιες.
Επισης ωραιες ειναι το Spirited away (Sen to Chihiro no kamikakushi) και Princess Mononoke (Mononoke-Hime)

απο σειρες εκτος απο το Full Metal λενε αρκετα και τα Gungreave και Rurouni Kenshin

Κάτι καμμένες καφρίλες που νοικιάζω από τα βιντεοκλαμπ έχουν φάση. Σαδομαζοχιμοί, σοδομισμοί, ξεκοιλιάσματα και άλλα τέτοια ωραία…

Full metal alchemist?..All hails goew to ELFEN LIED and AKIRA (and kare kano,kunnoduki no miko,gravitation,etc.)

Το μόνο είδος που δεν μπορούσα να αντέξω.

X, Escaflowne, Ghost In The Shell, Dragonball, Blood, Cowboy Bebop, κορυφαια ολα.

Ε καλά το dragonball ήταν δύναμη

Ένα καλό λέγεται The Grave of Fireflies ή κάπως έτσι…

οντως, το Grave Of The Fireflies, αρκετα καλο.

Ας προτείνω και γω με τη σειρά μου κάποια anime…

Ήδη στο thread με τα κινούμενα σχέδια ανέφερα το Berserk. Το περιβάλλον είναι σκοτεινό και μεσαιωνικό, απο τα λίγα anime που ξέρω σε τέτοιο στυλ. Αν και φημίζεται για την έντονη βία του, η αλήθεια είναι πως το δυνατό του σημείο είναι η φοβερή πλοκή και οι χαρακτήρες του… Το συνιστώ ανεπιφύλακτα, και στο καπάκι να τσεκάρετε το manga (το οποίο είναι ακόμα καλύτερο, και συνεχίζει εκεί που τελειώνει το anime).

Δεύτερο, το Excel Saga. Εδώ μιλάμε για το άλλο άκρο σε σχέση με το Berserk! Ξεκαρδιστικό, τρελό, θα μπορούσε να είναι οι Monty Pythons του anime, όπως διάβασα κάπου! Δεν είναι απλά μια σειρά, αλλά περισσότερο μια παρωδία - σάτιρα των γιαπωνέζικων κινουμένων σχεδίων, και δεν αφήνει τίποτα όρθιο… Check it out.

Τρίτο και σοβαρότερο, μια φοβερή ταινία που είδα πρόσφατα. Λέγεται Perfect Blue και έχει λάβει απoθεωτικές κριτικές… Ψυχολογικό θρίλερ, για μια τραγουδίστρια που αποφάσισε να αλλάξει καριέρα, αλλά αυτή η απόφαση της δεν είναι αρεστή σε κάποιον φανατικό θαυμαστή της… Πολύ δυνατή ταινία, απίστευτο τέλος, το όλο στυλ θυμίζει Χίτσκοκ, αλλά σε κινούμενα σχέδια! Φυσικά δεν απευθύνεται σε παιδιά…

Αυτά απο μένα! :slight_smile:

Ευχαριστώ πολυυυ για τις προτάσεις.

πό τα 3 που ανέφερες έχω δεί μόνο το Perfect Blue,το οποίο είναι πολύ καλό αλλά με διάφορα μειονεκτίματα,π.χ. όχι κάτι εξαιρετικό στο σχέδιο,το σενάριο σε μπερδεύει σε σημεία,κ.α.Πολύ καλό παρόλα αυτά.:slight_smile: