Anime

θα δικαιωθεις… πολυ καλη σειρα…
μετα τη μεση κανει κοιλια για μενα αλλα τεσπα… επικο φιναλε…

Επειδή έχει περάσει κάποιος καιρός από τότε που το είδα, για ποια περίοδο λες; Εκεί που[SPOILER] ο Light ξεφορτώνεται το Death Note;Εμένα προσωπικά από τον θάνατο του L και μετά με ξενέρωσε απίστευτα το DN.[/SPOILER]

εχει δει κανεις guilty crown?αξιζει?

[SPOILER]τοτε εννοω κ γω, στο θανατο του L… αν καποιος επρεπε να τον πιασει τελικα μονο αυτος επρεπε… με νευριαζαν τα πιτσιρικια με τα τρενακια κ τις μαλακιες[/SPOILER]

Άνοιξα τα spoiler και με χαντακώσατε :frowning:

Υπάρχει λόγος που τα σπόιλερ λέγονται σπόιλερ.:stuck_out_tongue:

πολυ καλο το samurai champloo, το προτεινω ανεπιφυλακτα…
εχει αρκετο γελιο, ωραιες μαχες σαμουραι κ οι χαρακτηρες δεν εχουν καμια υπερφυσικη δυναμη (σπανιο)…:stuck_out_tongue:

το επομενο που θα τσεκαρω ειναι το darker than black…

το βαζω εδω…
[B]Battlestar Galactica: The Animated Series[/B]
χμμμ:-k
δεν με συγκινεί η ιδεα…

battlestar με ayτο το σχεδιο ???
τουλαχιστον ενα cyber σχεδιο αλα ergo proxy το λιγοτερο

ενας φιλος μου πρότεινε αχτο

Shiki

ειδα τα 5 πρώτα αργο σε ρυθμό αλλα τωρα ξεκινάει στην ουσια το ανιμε…

το στορι. ενα χωρίο δέχεται επίθεση απο βαμπιρ…!!

καλο μου φαίνεται, πιστεύω θα το τελειώσω μεσα στν βδομαδα γιατι ειναι 22επ ολα κ ολα

εχω ακουσει κ εγω καλα λογια για το shiki, το εχω αλλα δυσκολα θα το δω στο προσεχες μελλον γιατι εχω αλλα σε αναμονη… cowboy bebop λεω να ξεκινησω…

ναι γαμα το shiki ΔΕΣ bebop ΤΩΡΑ.

Καλό φαίνετε το shiki.

Πότε ρε πούστη θα βγει το berserk για κατέβασμα

Εδω και μερικες μρες υπαρχει στα νετς η νεα ταινια φουλ μεταλ.Δε περιμενω και πολλα αφου πλεον οι τυποι αρμεγουν παρα εχουν νεες ιδεες.

Σχετικό-άσχετο, αλλά το Cowboy Bebop παίζει να έχει ένα από τα κορυφαία soundtracks που έχουν βγει ποτέ για anime και για σειρά κινουμένων σχεδίων γενικώς. Για όσους γουστάρουν jazz & blues καταστάσεις δηλαδή…

Επειδή το βλέπω κι εγώ τώρα και ψιλοτελειώνω θα συμφωνήσω απόλυτα. Το soundtrack του για μενα είναι από τα κορυφαία και γενικά το ανιμέ είναι φοβερό. Και για να σας πωρώσω βγαίνει την άνοιξη καινούργιο ανιμέ από τον σκηνοθέτη του Cowboy Bebop και τη μουσική την γράφει η ίδια που έγραψε στο Cowboy Bebop.Τσεκάρετε:http://en.wikipedia.org/wiki/Sakamichi_no_Apollon

Mιας και αναφέρθηκε ο σκηνοθέτης του Bebop το Macross Plus το εχει δει κανεις? λεει?

Χθες τελείωσα το shiki…
Χωρις να με πωρώσει καθολου κατα την διάρκεια που το εβλεπα μπορω να πω οτι μου αρεσε πολυ!!!
“ώριμο” και καλοδουλεμένο ανιμε, ωραια ανάπτυξη χαρακτήρων χωρις ομως να υπάρχει κανενας βασικος πρωταγωνιστής που να κυριαρχεί σε ολα τα επεισόδια…
το τελος βεβαία ηταν καπως απότομο αλλα καλο!! :smiley:

φέρνει πιο πολυ σε monter παρα σε αλλα κλασικά βαμπιρικα ανιμε πχ Hellsing,Vampire Hunter D.
(με αλλα λογια μη περιμένετε ξυλικια και μάχες)

:heavy_check_mark: :wink:

να και ενα καλο τραιλερ που βρήκα

Το Shiki οντως μοιαζει σε αισθητικη με Higurashi οπως εχω ακουσει η μαλακιες?

δεν το ξερω το Higurashi ρε συ… :confused:

Κατεβασε το χθες σε λεω.Απ’τα πιο καλοδουλεμενα plots σε psychological horror που θα βρεις και κυριως θεικη ατμοσφαιρα.

Ψηθειτε για ενα τοπ τεν απο series

1)Monster
2)FMA:Brotherhood
3)Higurashi no Naku Koro ni
4)Twelve Kingdoms
5)Ghost in the Shell: Stand Alone Complex
6)Serial Experiments: Lain
7)Paranoia Agent
8 )Mononoke
9)Planetes
10)Kaiji

oταν ξαναπιασω anime θα ειναι μαλλον για Steins Gate που μου το χει προτεινει μεχρι και ο γατος μου ξερω γω