Anime

^
Το Monster που λες μου φάνηκε καλό το σενάριο αλλά δεν το είδα ποτέ όλο…γιατί με χάλαγε απίστευτα ο σχεδιασμός! Φταίει μάλλον το γεγονός ότι γουστάρω τον κλασσικό anime σχεδιασμό.

θα τσεκάρω

1)Cowboy Bebop
2)Monster
3)F.M.A Brotherhood
4)Elfen Lied
5)Berserk
6)Ergo Proxy
7)Death Note
8 )Ghost in the Shell
9)Mononoke
10)Shiki (ναι κατέληξα οτι πρεπει να μπει…)

1. fma brotherhood
  2. one piece
  3. samurai champloo
  4. death note
  5. basilisk

5αδα απο μενα, τα υπολοιπα που εχω δει δεν με τρελαναν για να τα βαλω σε λιστα με τα καλυτερα, οπως πχ elfen lied κ hellsing που σε πολλους αρεσαν πολυ…

τα επομενα που θα δω ειναι cowboy bebop και monster ισως, οταν δω καποιες σειρες που θελω…

trailer 2ης ταινίας [B]BERSERK[/B]

ΠΛΙΤΣ

το ειδα…8O

εγώ γουστάρω sexo-horror anime [B]KOJI[/B]
[I](δεν ξέρω πόσοι το είδαν και τους άρεσε…)[/I]

[B]Kenshin Live Action trailer[/B]

Ισως η πιο λατρεμενη σειρα shounen Που βγηκε στα 90’ς και ολοι αγαπησαμε, συναμα με Νeon Genesis Evangellion, Cowboy Bebop, Trigun, Ghost in the Shell, Berserk Hunter x Hunter, Slam Dunk κλπ ας ευχηθουμε να μας μεινει ως ταινια κατι θετικο :smiley:
Απ’ολο το ντορο που εχει εως στιγμης δημιουργηθει, πιθανως να το τραβηξουν τριλογια.
Εδω η Azumi πηγε τριλογια, ο Battousai δεν θα γινει ; :stuck_out_tongue:

8O8O8O θέλωωωωωωωω!!!

Και το ξέθαψα χτες και βλέπω το Kyoto Arc! :smiley: Όπως και να το δεις, οι αναμνήσεις είναι αναμνήσεις και το Rurouni παραμένει από τα αγαπημένα μου manga και anime!

Το μόνο που μένει είναι να γίνουν επιτέλους επεισόδια για το Jinchuu arc(για όσους ξέρουν) να πορωθούμε! :papas::papas::papas:

δεν βλεπω πολυ κινητικοτητα στο θρεντ, αυτη την περιοδο βλεπω 3 που παιζονται ακομα (one piece, naruto, fairy tail ( το τελευταιο ειναι ψιλομαλακια και το ξερω μην κραξετε))… θελω να ξεκινησω το monster αλλα θα περιμενω να μεταφραστει ολο πρωτα γιατι το samurai champloo που ειδα περυσι φετος μεταφραζεται και δεν το απολαυσα οσο επρεπε…

αα να ρωτήσω σκέφτομαι να ξεκινήσω ναρουτο αλλα οχι απο την αρχη μονο τα σιπουτεν, θα μπορέσω να παρακολουθήσω την ιστορια?

επειδη κι γω προσφατα το ξεκινησα αξιζει να το δεις απο την αρχη, εχει πολλες αναφορες στο παρελθον…ΑΛΛΑ μπες σε κανα ξενο φορουμ και δες ποια επ ειναι φιλερς και κοψτα, μην κανεις το λαθος να δεις ουτε ενα…

Απόψεις για το πιο ΓΑΜΑΤΟ comedy anime που έχει βγει μέχρι τώρα ;

Σπεκια πολλα στο Gintama.Απλα ειναι τιγκα στα anime references και πρεπει να σαι λιγο ανιμεκαιδι για να το απολαυσεις φουλ.

^αξιζει να το δω? ειναι και αρκετα τα επ…

Hokuto no Ken.Το απόλυτο manga/anime πάνω στο οποίο έχουν πατήσει όλα τα υπόλοιπα shonen (και σε λιγότερο βαθμό seinen).Με έναν πρωταγωνιστή ο οποίος δε χάρισε ποτέ κάστανα, έδειρε το μισό σύμπαν αλλά ταυτόχρονα σεβάστηκε τους άξιους αντιπάλους του χύνωντας μέχρι και δάκρυα γι’αυτούς και πάνω απ’όλα δίδαξε αντρίλα και ανθρωπία.Όσο κι αν φαίνεται αφελές που και που, κρύβει αρκετά νοήματα για όποιον δε σταθεί μόνο στο ανελέητο ξύλο που πέφτει.Όπως και να’χει θα μπορούσα να κάθομαι να το υμνώ με τις ώρες.

Και σε όποιον φλώρο δεν αρέσει ας μη ξεχνάει:

Wow. H anime εκδοχή του Σταλόνε.

Βασικά είναι συνδυασμός Mad Max και Bruce Lee στο πιο ντούκι.

ω ναι πες τα!(και του Ιησου ισως, αλλα οχι υπαρχει και ο Toki8))

26 Δεκεμβρη περιμενουμε τη 10η και λογικα τελευταια OVA του Hellsing Ultimate=P~