Anime

Διέρρευσε τις προάλλες ότι η πρεμιέρα θα γίνει τον Iούλιο του 2015, μετά αποδείχθηκε ότι ήταν φάρσα, και πριν 2 μέρες

Wit Studios has announced that they will not be making ‘Attack on Titan’ Season 2 until they complete the Volumes 15 and 16 of the manga series.

To #14 βγαίνει τον Νοέμβριο, οπότε μάλλον πάμε για 2016.

Άκυρο, αλλά το Steins Gate ήταν πολύ κάψιμο (με την καλή έννοια). τελείως mindfuck

α θα πάει τόσο μετά? ε τότε να το αφήσω να πιάσω κανένα άλλο. για πετάτε 2-3 προτάσεις εσείς οι 2-3 :stuck_out_tongue:

One Piece, 660 επεισόδια, ένα τη μέρα και μετά πιάνεις κατευθείαν το Attack on Titan, κάπου τότε θα βγει η δεύτερη :stuck_out_tongue:

Εσυ τι style θελει βρε παιδι μου?

Θες ξυλο? Fullmetal Alchemist: Brotherhood
θες καλογραμμένο σεναριο? Fullmetal Alchemist: Brotherhood, Monster
θες sci fi? Ghost in the Shell , Steins;Gate
θες κωμωδία? gintama
θες καποιο απο τα καλυτερα ανιμε εβερ? Fullmetal Alchemist: Brotherhood, Monster, Cowboy Bebop…

Οπως βλέπεις σου δινω αρκετές επιλογές…
:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

E, βασικά αυτά που λέει ο Νeo. Δηλαδή το FMA: Brotherhood.

χαχαχχ. μαρεσουν οι πολλές επιλογές,…θα τελειώσω το wolfs rain που το ξαναεπιασα απο την αρχη, και θα δω αν επιλέξω κάτι απο οοοολλλααα τα παραπάνω :stuck_out_tongue:

Σοβαρά πάντως, το FMA:Brotherhood είναι απο τα καλύτερα άνιμε που έχω δει. Επίσης θα μπορούσες να τσεκάρεις και τα Code: Geass, Trigun, Ao No Excorcist. Το Cowboy Bebop που είπε και ο Neo είναι επίσης κορυφαίο. Από την άλλη το Monster ενώ ξεκινάει γαμάτα μετά κάνει μια τεράστια κοιλιά και σε αφήνει με ανάμεικτα συναισθήματα.

μιας και αναζωπυρωθηκε το θρεντ να πω και εγω οτι τελειωσα το Evangelion και στα τελευταια volumes, παρολο που ηταν εκπληκτικα, δεν καταλαβαινα το χριστο μου και αυτο με ξενερωσε αρκετα. Ηταν λες και το εγραφε ο Στηβεν Κινγκ το τελος \:D/

esi kaneis koilia

Οχι ρε τρελέ τι κοιλιά to anime ειναι αψεγάδιαστο!!

Btw aυτο τον καιρο βγεπω Zankyou no Terror(4ep απο τα 11) που φέρνει λιγο σε death note πολυ καλα το παει! Baccano και τα τελευταία απο ΗxH…(και τα 2 διαμάντια)

@Private Joker δες και το the end of evagelion αν και ειναι alternate ending καταλαβαίνεις τι εγινε τελικα…

το attack on titan ειναι υπερεκτιμημενο, αν και ειναι κατανοητη η απηχηση του, ειναι αυτο που λεμε gateway anime, οπως ηταν και το death note πριν απο αυτο, φερνοντας πολυ κοσμο στo χωρο.

καλη δραση, καλο animation, καλο soundtrack, αλλα δυστυχως κακο γραψιμο. ειδικα οι περισσοτεροι διαλογοι ειναι ελεεινοι. αλλα αν καποιος γουσταρει χαβαλε για να περασει η ωρα ειναι καλη επιλογη, οπως και η πλειοψηφια των shounen (εκτος FMA, το 1ο oμως, που συνεχιζω να πιστευω πως ειναι καλυτερο και πιο ενηλικο/σκοτεινο απο το brotherhood)

το cowboy bebop ειναι κλασικο και απο τις καλυτερες δουλειες anime, ανεξαρτητως ειδους.

παντως τα anime εχουν πολυ καλο sci-fi και cyberpunk γενικα, να προστεθει και το ergo proxy, πραγματικο αριστουργημα στο ειδος απο καθε αποψη. και εχει το καλυτερο οπτικοακουστικα opening.

ισχυει αυτο για το ergo proxy, μετραει πολυ το opening αλλα κανενα δεν μπορει να ξεπερασει αυτο https://www.youtube.com/watch?v=ZwXKz2CeHwY :stuck_out_tongue:

εχω ξεκινησει το trigun, 3-4 επεισοδια… ετσι παειολο ή ανοιγει καμια ιστορια με συνεχεια? καλο ειναι αλλα με τοσα καλα λογια περιμενα κατι καλυτερο

Ειδα τα 3 πρώτα επεισόδια απο baccano! και μπήκε ήδη στα αγαπημένα!!

Όποιος ειναι να ψηθεί δε χρειάζεται να πω κατι παραπάνω απ’ το να δει το opening…

Το trigun γαμησε ρε, παρολο που δε με επεισε στα πρωτα επεισοδια μολις εδειξε λιγο τι παιζει απογειωθηκε, το εχω δει καμποσο καιρο τωρα βεβαια αλλα την τελικη μαχη την εχω δει 3-4 φορες απο τοτε…

one piece ειχα μεινει πισω γυρω στα 15 επ κ τα ειδα αυτες τις μερες, οσο κ να λεμε οτι δεν ειναι τοσο καλο οσο ηταν ειναι το πιο διασκεδαστικο ανιμε κ μπορω να το βλεπω συνεχεια

Εχω ξεκινησει κι εγω σιγα σιγα να ψιλοβλεπω ανιμε.Γενικα δεν εχω δει τιποτα.
Ergo proxy μου το ειχε προτινει ενας φιλος αλλα δεν καταφερα να το τελεισω.
One piece στις διακοπες ειδα 140 επεισοδια σε μια εβδομαδα κι εφτασα πλεον στο 330 περιπου :stuck_out_tongue:
Ειναι ενα επος αυτο το ανιμε.Οι χαρακτηρες,τα αστεια,ακομα και τα περισσοτερα φιλερ ειναι απιστευτα διασκεδαστικα.
Ειχα αρχισει καποτε και Gin Tama το οποιο ειναι σκετη καφριλα αλλα ειδα λιγα επεισοδια και σιγουρα θα το ξαναρχισω.

Πιάσε το Evangelion. Και το τηλέφωνο για να αρχίσεις τις συνεδρίες με τον ψυχοθεραπευτή στα καπάκια.

Α, κόσμε, Shinsekai Yori, απαραίτητα. Μια -ολίγον τι arthouse- μαγεία.

Ελληνικούς υπότιτλους που βρίσκεται;

Τα βρίσκω online streaming με ελληνικούς βέβαια αλλά θα τα ήθελα και ξεχωριστά στον σκληρό.

One piece k naruto απο sickfansubs, πολυ καλη δουλεια… εχει κι αλλα βεβαια…
Κ το animeawmn ειναι αρκετα καλο… με ενα google search πιστευω θα βρεις καποια, παλιοτερα ηξερα 5-6 αλλα τα εχω ξεχασει

Ρε έχουν βγει 3 επεισόδια από το νέο Dragonball ρε.
Βέβαια το όνομα του νέου κύκλου προκαλεί μια αμηχανία, αλλά δε βαρείς; Μπούλο στο GT και την προχειράτζα του.