Anime

ξεραμε πως κανουν FMA live action ταινια;

Iparxoun kapoia kala adaptation apo manga/anime, vlepe Rurouni, 20th Century Boys klp alla kata th gnwmh mou den iparxei added value se aftes tis metafores, eidika sta mainstream. Thelei trelo budget kai director pragmatiko gnwsth tou source material gia na kaneis kati pou tha kseperasei to ‘‘ok, timia prospatheia’’

Ποσο σκατα το animation του καινουργιου berserk ρε πουστη, χαλαει ολη τη φαση της,καλυτερης ιστοριας που εχει ειπωθει ποτε.κριμα γιατι νομιζα οτι το animation θα ηταν τουλαχιστον οπως στις ταινιες

βλέπω Anohana, 11 επεισοδιάκια… πολύ καλοφτιαγμένο και feels everywhere

Η καινουργια σεζον του shingeki no kyojin (aka attack on titan) εχει παει σε αλλο επιπεδο και δεν ξερω που θα φτασει.
Μολις ειδα το 4ο, αυτη η σκηνη…

Και που να φτάσεις στο 6ο (χεχεχε) . Δεν λέω τίποτα.

Ξεκίνησα το Steins Gate το οποίο οφείλω να ομολογήσω ότι αν και μπαίνει περίεργα όσο προχωράει η υπόθεση φαίνεται τέλειο. Για όσους γουστάρουν θεωρίες για ταξίδια στον χωροχρόνο και παλαβούς χαρακτήρες (είναι όλοι ένας και ένας) είναι must πιστεύω. Ακόμα στο επεισόδιο 7 ελπίζω να συνεχίσει να γίνεται όλο και καλύτερο.

Το attack on titan πρέπει να έχει αλλάξει κάπως σε σχεδίαση ή είναι η ιδέα μου; Περιμένω να τελειώσει να τα δω μαζεμένα. Δεν μπορώ αυτή τη φάση επεισόδιο - επεισόδιο… είναι ψυχοφθόρο :stuck_out_tongue:

Μου πρότειναν το Sidonia no Kishi…δεν έχω τσεκάρει ακόμα, έχει κανείς ιδέα;

Δεν πολυπήρα χαμπάρι το θέμα με τη σχεδίαση αλλά δεν είναι τόσο τρομερές οι διαφορές θαρρώ. Καμία αηδία σαν το berserk που δεν βλέπεται μην κάνουν και όλα cool.

Η υπόθεση συνεχίζει από εκεί που το αφήσανε; Ρωτάω γιατί νομίζω πως κάπου είχε πάρει το μάτι μου πως το στόρυ θα πήγαινε αλλού…ελπίζω πως όχι

Ναι από εκεί που σταμάτησε η προηγούμενη σεζόν συνεχίζει. Από εκεί και πέρα οφείλω να ομολογήσω ότι τα πράγματα στη σειρά εξελίσσονται πολύ γρήγορα με αποτέλεσμα αυτό με το επεισόδιο εβδομάδα ανά εβδομάδα να είναι λίγο βάρβαρο.

Γαμάει το attack on titan .Δεν έχω δεί το anime, αν και είναι πολύ καλό, αλλά απ’ότι βλέπω προχωράει πολύ αργά και μετά από τόσο καιρό που έκαναν να βγάλουν την δεύτερη σεζόν βγήκαν πολύ λίγα επεισόδια συγκριτικά με το που είναι η ιστορία στο manga.Ίσως το καλύτερο anime/manga που κυκλοφορεί αυτή την στιγμή.
Για το Κnights of Sidonia έχω ακούσει επίσης πολύ καλά λόγια(και για το anime και για το manga). Aυτός που το έχει γράψει έχει γράψει διάφορα τρύπια mecha-cyberpunk manga όπως το blame! (θα βγεί και σε anime μέσα στο 2017) ,που κάποια στιγμή διάβασα και φρίκαρα τη ζωή μου :stuck_out_tongue: .Το knights of sidonia όμως είναι γενικά πιο νορμάλ και έχω σκοπό να το δώ όταν βρώ χρόνο.

Eγώ τελειώνω τώρα το Death Note (ναι ξέρω ξέρω :p) . Θέλω νομίζω πάνω κάτω 10 επεισόδια αλλά:ξενέρωσα τρελά με τον θάνατο του L. Πραγματικά το anime γαμούσε και ειδικά από το σημείο που έπιασαν την Misa απογειώθηκε, αλλά σκοτώσαν έναν από του πιο γαμάτους χαρακτήρες με έναν πολύ κακό τρόπο. Είμαι περίεργος να δω που θα πάει πλέον η φάση

Ισως η καλυτερη ταινια one piece που εχει βγει (θυμισε λιγο φαση sky island), γενικα τις ψιλοβαριεμαι τις ταινιες που βγαζουν τα ανιμε γιατι ειναι αρκετα κατω σε ποιοτητα αλλα αυτη εδω εβγαλε χαβαλε και καλες μαχες στο τελος

Επιτελους τελειωσε και το ναρουτο, δεν ειδα κανεναν να σχολιαζει, τοπ ανιμε εννοειται αλλα κουρασε με τα απειρα φιλλερς. Εγινε το αναμενομενο και ολοι καλα. Γελοια τα επεισοδια μετα τον πολεμο, μπορουσαν να το κλεισουν καλυτερα.
Καπακι ξεκινησε νεο ανιμε με πρωταγωνιστη το γιο του ονοματι μπορουτο (:joy:), δεν εχω δει ακομα αλλα καποια στιγμη θα ριξω μια ματια τι λεει

Πρεπει να ειχα να δω dragon ball απο εποχες αντ1 καπου στη μαχη με σελ. Κοντα 20 χρονια μετα επιασα το dragon ball kai (η ιστορια του dbz χωρις τα φιλλερς που βγηκε πριν 5-6 χρονια), νοσταλγια σε καθε επεισοδιο. Σε 2-3 επ μπαινω στη μαχη με φριζα :blush:

αξίζει κατά τη γνώμη σου;; Εννοώ είναι αισθητή η διαφορά ως προς την ταχύτητα του στορυ ;; Το ορίτζιναλ ενώ είναι masterpiece , λόγω ηλικίας θα με κούραζε γιατί είναι αργή η πλοκή

1 Like

Εχει το χαβαλε του οπως το θυμασαι και φουλ μαχες χωρις να κανει κοιλια λογω φιλλερς, να σου πω οτι δεν πολυθυμαμαι την ιστορια απο παλια και η μεταγλωτιση στα ελληνικα ηταν ενα χαλι οποτε ειναι σαν να το βλεπω πρωτη φορα… σιγουρα αξιζει, πρεπει να ναι 100 επεισοδια.
Το βρισκεις ευκολα και online στα αγγλικα

1 Like

Ειδα το gungrave προσφατα, ηταν πολυ καλο και μου θυμιζε αρκετα το trigun. 26 επεισοδια ειναι και ασχολειται στο πρωτο μισο με.μια ενδιαφερουσα μαφιοζικη ιστορια πριν καταληξει σε κατι πολυ διαφορετικο.

Ειδα και δευτερη σεζον berserk. Συνεχιζεται το κακο animation και χαλαει την ολη φαση αλλα ειμαι φανμποης και δεν το παραταω. Σιγουρα καλυτερη σεζον απτην πρωτη με πολυ πιο ωμη βια. 10 εικοσαλεπτα επεισοδια το χρονο ομως ειναι πολυ λιγο.

Συνεχιζω και το dbz kai, εχω φτασει λιγο πριν τελειωσει η μαχη με cell, δεν ειναι τυχαια απτα καλυτερα ανιμε. Με εψησε να συνεχισω με το σουπερ οταν το τελειωσω

image

Tί στον π@@τσο μολις ειδα;;!!!

2 Likes

Ενα απο τα καλυτερα dark fantasy γενικοτερα, οχι μονο στα ανιμε. Που να διαβασεις και το μανγκα, κοπηκε απειρο πραμα.

Τεραστια αγαπη.

1 Like

ρε φιλε κριμα που το ειδες γιατι πραγματικα δεν λεει μια μπροστα το manga οσο κλισε και να ειναι… σκεψου να διαβαζεις το root των dark souls… πρεπει να το τσεκαρεις γιατι το ανιμε ειναι η εισαγωγη της ιστοριας μονο…

btw τιι γίνετε στον σινγκεκι ωρε??

1 Like

Ξεκίνησα ήδη το manga και θα stick to that γιατί όντως έχει τεράστιο content που έμεινε έξω!!

Θέλω να ξαναπαίξω τα souls τώρα πάλι γτχμ

Νταξ τρελό fail που ανέβαλα τόσα χρόνια το Berserk αλλά totally worth it τελικά

Μου είπαν πάντως ότι ταινίες και νέα σειρά post 2000 δεν είναι ιδιαίτερα καλά

1 Like