Anna Von Hausswolff

Δεν ξέρω πόσοι νοματαίοι θα μαζευόμασταν σ’ ένα live της. Μπορεί να μην είναι και η καλύτερη στο σύμπαν - δεν ξέρω. Μπορεί να υπάρχουν και καλύτερες - δεν ξέρω. Ξέρω ότι η δεσποινίς είναι πραγματικά υπέροχη και ό,τι τραγούδι υπάρχει στουντιακά σε live session το ανεβάζει πολλά επίπεδα παραπάνω. Τρομοκρατεί.

Ξανά και ξανά:

1 Like

Από τα άλμπουμ της χρονιάς !

1 Like

Άλλη μια απόδειξη…

Μαζί με την αδερφή της Maria von Hausswolff (η οποία ασχολείται με κινηματογράφο, φωτογραφία κλπ) σε αυτό το βίντεο.

1 Like

Σε σπήλαιο να την έβαζες να παίξει, θα μετακινούσε το βουνό με την ηχώ της (ναι, υπερβολή, αλλά ας το δεχτούμε σαν “ποιητική αδεία”.

2 Likes

Αν την παρακολουθήσεις λίγο στα σοσιαλ μίντια βγάζει ένα γλυκό, ταπεινό πλάσμα και όταν ανεβαίνει στην σκηνή μεταμορφώνεται σε κάτι «απόκοσμο».

Πρώτα έκανε τουρ για τον νέο δίσκο με τους swans και πολλοί γράψανε ότι «τους πήρε το πορτοφόλι». Πριν λίγο καιρό ήτανε σαπορτ στον Cave, δεν ξέρω αν συνεχίζουν μαζί τώρα, επίσης δεν ξέρω σε τι κατάσταση βγαίνανε οι άνθρωποι από αυτές τις συναυλίες αλλά είναι κάτι που θα ήθελα να δω παρά πολύ -τέλειος συνδυασμός-

Ακόμα μια άχρηστη πληροφορία είναι ότι τρέχει και ένα δικό της Label με όνομα Pomperipossa Records

3 Likes

Μεγαλη κουβεντα ρε.

Όντως, αλλά προσωπικά με έχει κουράσει η μουσική των Swans και μπορεί να συμφωνούσα (προβοκάτορας :yum:)

Ωραία η κορασίδα. Θα πέσει μελέτη! :yum:

(πάντως δε νομίζω να είχε πάνω από πενήντα άτομα σε live της εδώ)

1 Like

Ηταν να ερθει πριν δυο χρονια και ακυρωθηκε δυο μερες πριν το λαιβ “εξαιτιας απροβλεπτων περιστασεων”. Μαλλον alias για τη χαμηλη προπωληση.

1 Like

Για όσους τυχερούς θα βρεθούνε στο επόμενο Roadburn.

2 Likes

Θα το βάλει φωτιά!

2 Likes

Κούκλα είναι!

1 Like

Από το facebook της…

All of you people who have asked me over and over again if there will be a reissue of singing from the grave… NOW is the time::: A vinyl release including the unreleased bonus track “the optimist” will be released 14th of December. The Optimist was my greatest live hit from that time (2009-2010)but for some mysterious reason I decided to exclude it from the album. Limited edition. Transparent Vinyl with extra song on maxisingle.
https://www.bengans.se/sv/artiklar/anna-von-hausswolff.html
Tracklist:

  1. Move On
    2.Track Of Time
    3.Pills
    4.Above All
    5.Singing From The Grave
    6.Lost At Sea
    7.Old Beauty/Du Kan Nu Dö
    8.The Book
    9.I Am Leaving
    10.The Optimist

1 Like

Να πούμε και μια καλημέρα με την ευκαιρία. #μόνοκαρδούλες

1 Like
3 Likes

Η εμφάνιση της στα βραβεία Νόμπελ…

3 Likes

Bump, γιατί τις τελευταίες μέρες παίζει πολύ το Ceremony, κι έπεσα πάνω στο υπέροχο σετ εκείνης της περιόδου στο ΚΕΧΡ, και αυτά.

5 Likes

Ανυπόφορη τελειότητα.

4 Likes

Πιθανότατα η πιο πλήρης φωνή τα τελευταία χρόνια.
Είναι αδιανόητο το τι συναίσθημα μπορεί να εκφράσει, μιλάμε για γνήσιο ταλέντο.

5 Likes

Συνεργασία με Myrkur και διασκευή σε Bjork

From me and @myrkur to you :black_heart:
“From our homes in Denmark and Sweden we decided to record a simple, fragile and raw version of Björk’s “all if full of love”. A song we consider to be one of the most beautiful and encouraging songs, that is a reminder to stay open to receive love even in times like these. “
Link in bio

3 Likes