Anti-Christmas

Αφου εφαγα τα σκατοχριστουγεννα στην μαπα εδω στην Αγγλια οπου τα γιορταζουν υπερλαμπρα, ευτυχως που αυτες τις μερες παραμενω Λονδινο οπου δεν γιορταζουν Πασχα οπως εμεις.
Κατι ειναι κι αυτο…απο το ολοτελα…

Το κακό με το πάσχα είναι οι ευχές. Κάθε ένας που σου λέει “Χριστός ανέστη” και περιμένει να του απαντήσεις “Αληθώς ανέστη”. Όταν ακούνε ένα απλό “χρόνια πολλά”, από ευγένεια και μόνο στραβομουτσουνιάζουν κιόλας :lol:

Πάλι καλά θα μου πεις που δεν αρχίζουν τους αφορισμούς όπως ο άλλος ο τράγος ο Αμβρόσιος.

Χριστος Ασβεστη !

η μαλακια ειναι πως μου αρεσει φοβερα η μαγειριτσα γαμω το ΑΝΤΙ ΠΑΣΧΑ γαμω

^^ Ε,αμα σου αρεσει τοσο,δεν σου απαγορευει κανεις να τρως ολο τον χρονο μαγειριτσα. Δεν ειναι αναγκη να περιμενεις το Πασχα… :stuck_out_tongue:

…ολόσωστος:):!:

Δεν ξερω κανα μαγαζι που φτιαχνει μαγειριτσα εκτος πασχα ειτε Αθηνα ειτε Σαλονικα (αμα ξερετε να μου πειτε). Ασε που εδω στην Αγγλια χεσε μεσα. Ωστοσο βρηκα ενα Κυπριακο στεκι κοντα στο κεντρο του Λονδινου και εκει φτιαχνουν…θα τους τιμησω αυριο =P~

Καλη ορεξη!
Παντως,ποτε δεν ειναι αργα να μαθεις να μαγειρευεις! :stuck_out_tongue: :wink:

πολλά μαγαζιά που έχουν μαγειρευτά φαγητά κλπ φτιάχνουν. τώρα συγκεκριμένα δεν ξέρω, για Γιάννενα μπορώ να σε βολέψω. πάντως ένας φίλος μου είναι τυχερός και του φτιάχνει η μάνα του μια φορά το μήνα σίγουρα!

Σιγά τη μαλακία ρε σεις

μαγειρίτσα :dizzy:

Ευτυχως εδω στην Ταυλανδη η πλειοψηφια ειναι Βουδιστες με αποτελεσμα να μη γιορταζουν τα Χριστουγγενα, τουλαχιστον οχι οσο εμεις. Παλι καλα!

Εδω στην Μπανγκόκ με συνεχη ηλιοφανεια και το θερμομετρο κολλημενο αναμεσα στους 25-33 (σημερα καποια στιγμη εφτασε τους 35 βαθμους και αναγκαστηκα να βαλω το κλιματιστικο) θα κανω τα καλυτερα αντι Christmas!

Το χειρότερο είναι όταν ζεις σε επαρχιακή πόλη και αποφασίζεις να βγεις εκείνες τις μέρες και πετυχαίνεις όλες τις μουράκλες(που δε θα ήθελες να ξέρεις). Οπότε δεν βγαίνεις.

…μέσα αυτές τις μέρες…μέσα:):!: