Anti-Christmas

Η “συνθετική βιταμίνη” πιστεύεις ότι έχει δοκιμαστεί σε πέτρες πριν φτάσει στο φαρμακείο σου;

Σου εχω ηδη απαντησει. Συμπληρωματα διατροφης λεγονται.
Και στην τελικη ποιος ειμαι εγω ωστε να βασανιστει ενα αλλο ον για την δικη μου ευχαριστηση?!! Ολες οι ζωες μετρανε.

ξερεις ποσο κακο κανεις στο περιβαλλον και κατ’ επεκταση σε καθε πλασμα στον πλανητη με ολες αυτες τις φορες που πεταξες με αεροπλανο;

Πρέπει να απαγορέψουμε σε κάθε σαρκοφάγο ή παμφάγο ον στον πλανήτη να τρώει άλλο ζώο. Επιπλέον, και τα φυτά είναι ζωντανοί οργανισμοί… να απαγορευτεί η κατανάλωση και αυτών. Να περάσουμε όλα τα ζωντανά του πλανητή σε χαπάκια…

ντάξει με τη λογική του freakhood και τα φρούτα - λαχανικά παράγονται κατά παρέκκλιση φυσικής διαδικασίας . Γεμάτα φυτοφάρμακα και διάφορα παρόμοια δηλητήρια

Ούτε η μαζική βιομηχανική παραγωγή λαχανικών είναι αθώα υπό αυτό το πρίσμα

Η διαφορά είναι ότι άνθρωποι σαν τον freakhood που ζουν και στο εξωτερικό ( τουλαχ. έτσι έχω καταλάβει) βιώνουν αυτή τη " βιομηχανία " σε μεγαλύτερο βαθμό από κάποιους εδώ στην Ελλάδα που έχουν ρίζες - καταγωγή από επαρχία και δύναται να έχουν πρόσβαση σε κρέατα - φρούτα - λαχανικά με πολλή μικρότερη έως ελάχιστη (παρά φύσιν) επεξεργασία

Όχι Φρηκ, δε μου απάντησες :). Εγώ σου λέω λοιπόν ότι η απάντηση στο “ποιος είσαι εσύ” κλπ κλπ, είναι ότι είσαι κάποιος που μπορεί να το κάνει, ο άνθρωπος δηλαδή. Το θέμα είναι το μέτρο. Αυτό μας λείπει.

Τελειωσε αλλη μια γιορτη οπου νικα η καθολικη αγαπη προς τον αθρωπο και που οι 9 στους 10 που τιμουν αυτη την ημερα, δεν ασπαζονται αυτη την αγαπη, οσα “αληθως” και αν ξεστομισουν.
Η υποκρισια στο μεγαλειο της.
Και μετα με ρωτουν γιατι δεν αλλαζει κατι για μενα αυτες τις μερες…

YΓ Παντελη δε σε ξεχασα, θα σου απαντησω συντομα.

[QUOTE=FREAKHOOD;1708867]Τελειωσε αλλη μια γιορτη οπου νικα η καθολικη αγαπη προς τον αθρωπο και που οι 9 στους 10 που τιμουν αυτη την ημερα, δεν ασπαζονται αυτη την αγαπη, οσα “αληθως” και αν ξεστομισουν.
Η υποκρισια στο μεγαλειο της.
Και μετα με ρωτουν γιατι δεν αλλαζει κατι για μενα αυτες τις μερες…

Ακριβώς αυτό

Είναι αλήθεια ότι όσο μεγαλώνω καταλαβαίνω την υποκρισία του κόσμου γενικά. Αγάπες, ευχές και καλοσύνη παντού αυτές τις μέρες και την αμέσως επόμενη μέρα κακία, ζήλια και αδιαφορία για τον πλησίον.

Και γιατί δεν τους γράφεις στα παπάρια σου ; Σκότωσε το αυτο … Θα αισθανθείς καλύτερα . Την αγάπη και την καλοσύνη δεν περιμένω να τη πάρω απο τον καθένα . Λίγοι οι άνθρωποι που μας αγαπούν και μας νοιάζονται shadow . Οι υπόλοιποι … Στον υπόνομο

Αυτό προσπαθώ…

ραβασάκι
ο φρηκ ευχαριστεί αυτούς που ήτανε στο γνωστό μέταλ μαγαζί στο αντικρίστμας πάρτυ
κάνει κ αντιπρωτοχρονιά στο ντεθ ντίσκο κυριακή χωρίς είσοδο
εγώ φοράω ένα μπλουζάκι με λέμυ, όποιος θέλει τσάμπα ποτό μιλάει σε μένα ή στον φρηκ που θα παίζει μουσική

Ευχαριστούμε Φρηκ!

η αφισούλα για το βραδάκι της κυριακής

το αντι-φώτα θα γίνει παραμονή φώτων

πιο anti-new years day και anti-christmas δεν θα ηταν να καθεστε σπιτι και να κοιμαστε απο το να κανετε παρτυ οπως όλοι οι υπολοιποι;

3 Likes

Technically, αντι-Χριστουγεννα θα ηταν ο εορτασμος ειτε της γεννησης του Εωσφορου ειτε ο εορτασμος του θανατου του Χριστου, αρα αντι-Χριστουγεννα = Πασχα (!)

1 Like

H Mεγαλη Πεμπτη.

1 Like

Έτσι. Γι’ αυτό φέτος φέρνουνε Mayhem εκείνη τη μέρα.

1 Like

Γενικά για κάποιο λόγο αυτές οι μέρες είναι ίσως οι μόνες που ακούω black metal στη ζωή μου κάθε χρόνο, δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αλλά έχει πλάκα :stuck_out_tongue:

και φυσικά πάντα τον θεό