Apocalyptica

πεστα πεστα ετσι ταλανταρες ειναι ρε σας αρεσει δε σας αρεσει :stuck_out_tongue:

Ας δουμε και κανενα αλλο βιντεακι…
http://youtube.com/watch?v=k6aXVCl7Zfo (Ιon):smiley:

http://youtube.com/watch?v=4stE90wjZ6E (Prologue):smiley:

ταλενταρες όντως όλοι τους. Και οι 5 (μαζί με Antero - πωπω…πάντα ανεκφραστος ο τυπος…)

:respect:

:respect: κι από δω…
Να δώσω και εγώ ένα βιντεάκι από την eurovision που είχε γίνει στη Φινλανδία και είχαν εμφανιστεί (αν και τα ελληνικά κανάλια δεν το έδειξαν…-.-)
8 απίστευτα λεπτά!enjoy!:slight_smile:

δεν μαρεσουν …

χρστουλη μουουουουουουου ποτε εγινε αυτο? πωπω ιδεα δεν ειχα… απο που κι ως που ομως εμφανιστηκαν εκει?

enough is enough

Θα με κάνετε να μην ξανακούσω ποτέ με αυτά που γράφετε όλες αυτές τις ημέρες :-s

οι διασκευες τους σε metallica λενε αλλα απο κει και περα δεν εχω ασχοληθει μαζι τους για να εχω κανονικη αποψη.παντως live που τους ειδα στο hellfest με κουρασανε λιγο

Εμφανίστηκαν απλώς ως “καλεσμένοι” για να το πω έτσι…άλλωστε στη Φινλανδία όταν γίνονται εκδηλώσεις τέτοιου είδους πολύ συχνά καλούν τους apocalyptica!Τους έχουν σε εκτίμηση!:respect:

29 Μαϊου 2005!!! Μολις ξεθαψα το εισιτηριο για να το δω!!!:smiley: Οντως, εκεινη η συναυλια ηταν παρα πολυ καλη και τη συμπεριλαμβανω και γω ανετα στις καλυτερες που εχω παρακολουθησει! Ισως να ηταν η διαφορετικοτητα τους, δεν ξερω, αλλα υπηρχαν στιγμες που ακουγες να διασκευαζουν τοσο τελεια ενα σωρο υμνους και ανατριχιαζες. Ενα live ουσιαστηκα χωρις φωνητικα οπου ομως τα τσελα μιλαγαν στην ψυχη σου (ΟΚ, τελος η γραφικοτητα:D )!!
Ηταν οντως sold out? Πραγματικα αυτο δεν το ηξερα γιατι ημουνα μπροστα και δεν ειχα ιδεα τι κοσμο ειχε πισω γενικοτερα. Παντως οταν ειχα μπει εγω ημασταν αρκετα λιγοι…

Δικη μου απορια: Αν οντως ειχε παει τοσο καλα εμπορικα εκεινο το live πως και δεν τους ξαναφερε κανεις? Συνηθως εδω προτιμαμε τα “σιγουρα”…

Μια απο τις κορυφαιες στιγμες του live οταν πανε να παιξουν το bittersweet. Mια φιλη μου διπλα να εχει ηδη πλανταξει στο κλαμα με το που υποψιαζεται τι θα παιξουν και ο Eicca να σηκωνεται και να λεει “το επομενο κομματι μας μαλλον το ξερετε ολοι. Κανονικα μας συνοδευουν σ’αυτο ο Ville με τον Lauri αλλα σημερα δεν μπορεσαν να ερθουν, μαλλον θα προτιμησαν να μεινουν τα δυο τους!!!” Η φιλη μου να εχει μεινει να τον κοιταει σαν χαζη (τοτε ηταν φανατικια ΧΙΜικού, τωρα εβαλε μυαλο…:stuck_out_tongue: ) και εγω να εχω πεσει κατω και να χτυπιεμαι απο τα γελια!!!:lol: :lol: :lol: :lol3: :lol3:

ΥΓ: Οντως παιδια, και ο Antero απιστευτη μορφη σ’εκεινο το live. Oσο πιο ανεκφραστος και παγερος στεκοταν τοσο πιο ομορφα επαιζε και μαγνητιζε το βλεμμα σου! Κοιτα να δεις κατι παραξενα πραγματα…:-s

ε κι αυτο καλο ειναι ρε? μα στην γιουροβιζιον? σιγα την εκτιμηση που τους δειχνουν (εκει παει ολη η σαρα και η μαρα :lol: )

:-k …από το τίποτα καλό μου φαίνεται!:stuck_out_tongue:

εμενα μονο το plays metallica μου αρεσε μια και ειμαι φαν των μεταλικα

Δεν εχω ακουσει πολλα, αλλα εχω παθει ΜΕΓΑΛΟ κολλημα με το I Don’t Care (συμμετεχει ο Adam Gontier απο Three Days Grace :D).

Δωστε του μια-δυο ακροασεις, το ρεφραιν πραγματικα σε στελνει

Πιστεύω ότι το συγκεκριμένο είναι το καλύτερο κομμάτι του δίσκου…και σίγουρα καλύτερο από το anything but love με τη scabbia.
Είχα κολλήσει πολύ άσχημα σε κάποια φάση!

πολυ καλο συγκροτημα… θελω πολυ να τους δω Live ειμαι σιγουρη θα τα σπανε…
εγω ψηφισα το Plays metallica, νομιζω σε αυτο το alboum φαινεται ποσο ταλαντουχοι ειναι. και στη δευτερη θεση θα εβαζα το reflections.

Επικό ξέθαμμα, αλλά παίζει λάιβ στριμ από Wacken. Plays Metallica φάση, όσοι δεν ήταν πριν από μερικούς μήνες παρακαλούνται να ξεστραβωθούν.

http://stream.wacken.com/

Εδιτ: Μόλις μπήκε Master. Πάω να κουβαλήσω μπύρα.

1 Like

Του χρονου ψηνεται να παιξουν αυτοι που το εγραψαν …