Arcade Fire

pws sas fainontai oi kanadoi arcade fire???
mia apo tis agaphmenes m mpantes
molis phra to neon bible kai gamaei!!

Γκρουπάρα από τις λίγες. Από το από το πρώτο τους συμπαθούσα αλλά το δεύτερό τους δεν παίζεται!

Το καλύτερο συγκρότημα των τελευταίων ετών. Το ντεπούτο funeral είναι καταπληκτικό και το νέο τους ακολουθεί κατά πόδας. Τα άτομα έχουν έμπνευση

Τοσο καλοι? 8O

τους ψαχνω εδω και τωρα!

Για μένα (και για τα περισσότερα μουσικά έντυπα παγκοσμίως) ΝΑΙ. Όμως έχουν λίγο περίεργο στυλάκι και δεν ξέρω αν θα σου αρέσουν σίγουρα. Πάντως ρίξε μια αυτιά. Ξεκίνα με το Funeral

Το πρώτο άλμπουμ τους ήταν πολύ όμορφο.
Το καινούριο δεν το χω ακούσει ακόμα.

μια απ τα ιδια. οντως παρα πολυ καλο το ντεμπουτο…

Τους εριξα μια αυτια,αλλα δεν μ αρεσαν καθολου μα καθολου…:? :-k

Έλα ρε, καθόλου ??? Η αλήθεια είναι οτι ξεφέυγουν κάπως απο τα τυπικά. Το καινούργιο τους είναι τουλάχιστον ισάξιο με το funeral και μάλλον σε βάθος χρόνου θα το ανακυρήξω καλύτερο :slight_smile:

Φιλε sokin πιστεψε με,δεν εχω κανενα προβλημα να ακουω πραγματα που ξεφευγουν απ τα τυπικα!Βασικα κυριως τετοια ακουω μονο!:stuck_out_tongue: Απλα κατι με χαλασε σ αυτους για να μαι ειλικρινης,το Neon Bible ακουσα μονο βεβαια.Θα ακουσω και το Funeral που προτεινουν και οι υπολοιποι καποια στιγμη παντως!

Λέγοντας οτι ξεφεύγουν απο τα τυπικά εννοώ οτι είναι πιο δύσκολο να αρέσουν σε ακόμα περισσότερους. Άρα είναι, ας πούμε, κάπως αμφιλεγόμενοι. Δεν το είπα για να θίξω το γούστο σου. (δεν πιστεύω να θίχθηκες ε?) :slight_smile:

Oχι ρε συ,ισα ισα!:slight_smile: Ειμαι αθικτος!:stuck_out_tongue:

Εγώ καταλαβαίνω τον hokam. Τα φωνητικά ας πούμε ακούγονται “κάπως” και μπορεί να μην σου αρέσουν. Ότι extreme έχουν όμως είναι και η γλύκα της υπόθεσης μιας και τους κάνει να ξεχωρίζουν. Πάντως hokam άκου και το funeral που είναι λίγο πιο γυμνό και ίσως αναθεωρήσεις. Καλά το Μy Body Is A Cage τι κομματάρα είναι;; :respect:

Η αλήθεια είναι πως πρόκειται για δύσκολο συγκρότημα και με μία αυτιά δεν μπορείς να το καταλάβεις. Αν επιμείνεις όμως σιγά-σιγά θα τρελαθείς. Για μένα τα καλύτερα τραγούδια τους είναι το Laika και το Funeral από το πρώτο ενώ από το δεύτερο και καλύτερο τα Black mirror, Go cars go, Intervention, Ocean Of Noise και The Well & The Lighthouse. Κόλλα αρχικά με αυτά σιγά-σιγά θα κολλήσεις γενικότερα:D

O David Bowie είναι ένας θρύλος της ροκ και ο πιο ακομπλεξάριστος από όλους. Παρακολουθεί τις νέες τάσεις και
στηρίζει τα νέα ονόματα. Σωστός!!!

Καλα μόνο το neon bible εχω ακούσει και πραγματικά αξίζει πολλά λέμε.

Καλά κυκλοφόρησε και το καινούργιο των God is an astronaut με τίτλο " Far from Refuge" και σπάει λέμε. Μπορεί να μην έχει σχέση με τους Arcade Fire, αλλα αξίζει να το ακούσετε, χαλαράάάάά όμως!!! :thumbup:

Είχα ακούσει μόνο αποσπασματικά. Σήμερα άκουσα το Neon Bible ολόκληρο και δε μου άρεσε…[-X [-X

Άκου το “Intervention” και προσκύνα ρε!

Όντως αυτό το κομμάτι είναι το top του άλμπουμ και μου άρεσε άρκετα! Μόνο αυτό και άλλο ένα όμως (δε θυμάμαι πιο είναι το άλλο)… Τέσπα, σαν σύνολο δε μου άρεσε… Όχι ότι είναι χάλια βέβαια:wink:

Θα το ακούσω και άλλες φορές, γιατί όπως έχω πει τα αγαπημένα μου άλμπουμς δε μου άρεσαν την πρώτη φορά που τα άκουσα οπότε ποτέ δε λέω ποτέ.

Μία φορά που άκουσα ολόκληρο το τελευταίο τους άλμπουμ τους βρήκα καλούς. Μετά από περισσότερες ακροάσεις θα πω την τελική μου γνώμη. Πάντως γίνεται πολύς λόγος για αυτούς. Να δούμε και τι έχουν να προσφέρουν και στους επόμενους δίσκους γιατί ακόμα είναι αρχή.