Arch Enemy live September 2017

Ο οποιος Warrel περιοδεύει τα ντέμο. Liiva > Alιssa > Ανγκέλω. Αλλισα με λύσσα !

Η περιοδεια των Sanctuary δεν ειναι για το Inception…στο λαιβ δεν παιχτηκε κανενα απο τα δυο ακυκλοφορητα ντεμο που βγηκανε…

Γιατι ήταν τότε ? Είχε καλοκαιρινές κάψες ? Τεσπά οπου θέλει πάει ο καθένας. Δεν καιγομαι να δώ ΑΕ, αλλά με την τιμια γαλανομάλα, να τους δώ. Με την ξινο-πεταλιέρα, δεν…

Δυο συμβουλες απο μενα στον Amott.

1)Να μη χαραμιζει το ταλεντο του σε πιπες.
2)Να παρει τραγουδιστη στους Spiritual Beggars.

Δε χρειαζεται κατι παραπανω.

1 Like

γιατι απο τη στιγμη που η κιθαρωδη ξανθομαλλουσα αποφασισε να παει να παρει τον ευκολο δρομο και να παιζει πιπες με στιχουργικο περιεχομενο που οι μονοι που μπορουν να το παρουν στα σοβαρα ειναι τα 16 χρονα κοριτσακια,πρεπει καπως ο Wally να βγαλει το ψωμι του για να εχει να φαει…για αυτο λοιπον κανανε αυτο το τουρ που δεν ειναι ακριβως τουρ αλλα ειναι μερικα χεντλαιν σοουζ στριμωγμενα με εμφανισεις σε φεστιβαλ

1 Like

:joy:

ατύχησε που δεν μπορούσε να σπάσει το συμβόλαιο να πάει megadeth. Αλλά πιο πρίν το χε γυρίσει σε σολο ρολο
"perfect djent-λεμαν"

Όπως το πάρει κανείς.

1 Like

Μπά αν θυμάμαι ο ίδιος το είχε πει. για μια βδομάδα… και τα λεφτά και το πρεστιζ καμία σχέση.

Ρε άκου που σου λέω, μπορεί και να σώθηκε ο άνθρωπος!

εγω ειμ απο χωρίο παιζω gwent και δεν ακούω djent.

1 Like

Ειναι γενικα της μοδας εδω και χρονια απ’ οτι εχω παρατηρησει το κραξιμο στους Arch Enemy αλλα δεν νομιζω οτι ιδρωνει το αυτι του Amott, η μπαντα ειναι στα πανω της απο αποψη δημοτικοτητας αλλα και εμπορικα. Εγω προσωπικα φετος ακουσα για πρωτη φορα ολοκληρωμενη την δισκογραφια τους, ηξερα μονο μεμονωμενα τραγουδια. Θεωρω οτι εχουν πολλους καλους δισκους, καποιους πιο μετριους και παιζουν γενικα αρκετα generic κομματια αλλα αν και δεν κοβω φλεβα βρηκα πραγματα που μου αρεσουν σε αυτους και θα τους δω για πρωτη φορα live. Αριθμος εισιτηριου Νο. 67, απο οσο εχω δει στα Dvd δινουν δυναμικα και ανεβαστικα live. Ξερει κανεις προγραμμα για αυριο?

1 Like

Για την συναυλια της Αθηνας.

Οι πόρτες ανοίγουν στις: 20:00
Jinjer: 21:00 - 21:45
Arch Enemy: 22:15 - 23:45

Thanks γιατι δεν εβρισκα τιποτα.

Για πειτε…
Εγώ τελικά θα τους δώ Θεσσαλονικη σε κάνα τριωρο ξεκιναω

Γέμισε τυρίλα το fb με δαύτους :stuck_out_tongue:

Ρε τον Σαλονικιο τον αμοττ,γουσταρε μπουγατσαν βεγκαν και θερμαικο(ευτυχως δεν ειχε τοση βρωμα να γινουμε ρεζιλι).:yum:

Το λοιπον,επειδη δεν βλεπω καμια ανταποκριση των συναυλιων, λεω να γραψω εγω 2-3 λογακια, για την συναυλια της Αθηνας. Τα παιδια απο Θεσσαλονικη μπορουν να μας που και εκεινη τι εγινε.
Ξεκιναμε με το support Jinjer. Να σας πω την αληθεια, μπηκα μεσα στο Piraeus 10 λεπτα πριν τελειωσουν,οποτε δεν εχω αποψη. Παντως οσο ακουσα, μου φανηκαν αρκετα αδιαφοροι.
Το προγραμμα ελεγε Arch Enemy 22.15. Συμφωνα με το ρολοι μου, 22.19 τα φωτα εσβησαν και ο ηχος απο το The World is yours μπηκε για τα καλα στα αφτακια μας. Δεν θα μπω σε πολλες λεπτομερειες,καθως ποτε δεν το κανω,αλλα θα πω οτι η μπαντα εδωσε τον καλυτερο της εαυτο, ο ηχος ηταν πολυ καλος, με εξαιρεση οπως παντα το πρωτο κομματι, η Alissa…( αχχχχ τρελος ερωτας ) τα εδωσε ολα και γενικοτερα ηταν μια καλη συναυλια. Το playlist περιλαμβανε αρκετα κομματια φυσικα απο το τελευταιο αλμπουμ,αλλα και απο τα παλια. Κοσμος αρκετος, το πανω διαζωμα ηταν κλειστο και πολυ πιτσιρικαρια.

Playlist :
The World Is Yours
Ravenous
Stolen Life
War Eternal
My Apocalypse
Blood in the Water
You Will Know My Name
The Race
The Eagle Flies Alone
As the Pages Burn
Burning Angel
No Gods, No Masters
Dead Bury Their Dead
We Will Rise

Encore:
Avalanche
Snow Bound
Nemesis
Fields of Desolation

Υ.Γ.1 Ρε παιδες,μαθετε επιτελους να κανετε ενα circle pit,ελεος πια. 15 πιτσιρικια, να σπρωχνουν το ενα το αλλο και να γελανε.

Υ.Γ.2 Παιδες, εγω καλα περασα και…εφυγα και με το λαφυρακι μου.

Δεν πηγα τελικα αν και το ηθελα πολυ. Κρατηθηκα γιατι εχω στανταρ ενα mega-φεστιβαλ το καλαοκαιρι οπου πολυ πιθανο να τους απολαυσω εκει!
Μια σημειωση μονο: Το 2015 ειχα παει στο live τους στην Θεσνικη με την Angela . Eξαιρετικη εμφανιση , ξεσκισαν κανονικα και επαιξαν σαν να ηταν μπροστα σε 50.000 κοσμο ενω (ναι αληθεια ειναι…) ειχε μολις 100-150 ατομα… Ντραπηκα τοσο πολυ, μεγαλη ξεφτιλα σαν πόλη… Νομιζω οτι τωρα ηταν καλυτερα , σωστα ?

σίγουρα λες το 2015 και όχι το 2012; Από το 2014 έχουν πάρει την Αλίσσα