Arctic Monkeys - Rockwave Festival, 06/07/2018

Να περιμένουμε κλείσιμο με 505 και τον Alex Turner να φωνάζει στη σκηνή τον κολλητό του, Miles Kane, για να τους συνοδευσει στην κιθαρα;

2 Likes

2 Likes

Προφανώς για την ημέρα των Arctic έψουν κοπέλα με μαγιό στην αφίσα ενώ στις άλλες δυο έναν σκελετο :P. Ειδικά την ημέρα των Priest, ξέρουμε τι μπακουρίλα θα πέσει.

1 Like

Και στην ημερα των Αρκτικ,πιτα στο μυδι !!! :grin:

1 Like

2 Likes

Φιουφ… θα προλάβουμε δηλαδή χωρίς να τρέχουμε σαν παλαυοί. Και σχεδον φουλ σετ απο alt-j και θα πιασει βραδυ ώστε να δουμε σωστά τα visuals τους. Καλή φάση Μόνο αρνητικό, τα κενα ανάμεσα στα συγκροτήματα αυτο το 45λεπτο πριν τους monkeys (που παιζει να γίνει και 1 ωρα), δεν θα παλεύεται

fixxxed

1 Like

κεκτημένη ταχύτητα.

1 Like

Καλά να περάσετε όσοι πάτε σήμερα και σαν υπεροχοι συμφορουμίτες που είστε, μην ξεχάσετε να μας πείτε μετά τι έπαιζε από φάση οργάνωσης, για να προσαρμοστούμε αναλόγως για τις metal μέρες που έρχονται!!

4 Likes

Αντε πείτε μεσημεριασε κάνεις δεν πήγε :;; grin:

Άπειρος κόσμος, καλή διοργάνωση, αν κι έχω διαβάσει παράπονα για τα λεωφορεία, εγώ με αμάξι πήγα κι έφυγα κύριος.

Miles Kane κεφατος και ο,τι πρέπει για φεστιβάλ.

Alt-J ομολογώ ότι δεν τους ηξερα καν και βαρέθηκα τη ζωή μου, ευτυχώς είχε καλό 4G και είδαμε το ματσάκι από το κινητό. Σαν μουσική φαινόταν ενδιαφέρουσα, αλλά νόμιζα ότι έπαιζαν πάντα το ίδιο και αυτά τα συνεχή αααααα και οοοο με έκαναν κ γέλασα. Επαναλαμβάνω δεν τους ξέρω, δε με κέρδισαν σε κανένα σημείο.

Πάμε στους Arctic monkeys. Το γλέντι που κάνει στον κόσμο ο Άλεξ δεν περιγράφεται. Έβαλε άπειρους πιτσιρικάδες να πληρώσουν 75 ευρώ εισιτήριο για να ακούσουν μόνο τα χιτακια Do I wanna know και Are you mine. Την υπόλοιπη ώρα ασχολούνταν με κινητά και σελφις. Ήμασταν λιγοι, τραγικά λίγοι όσοι ξέραμε τα υπόλοιπα τραγούδια και τραγουδούσαμε.
Βέβαια δεν ξέρω κι ο ίδιος κατα πόσον το γουστάρει πλέον όλο αυτό με την επιτυχία του ΑΜ, φαινόταν να απολαμβάνει πιο πολύ να παίζει τα καινούρια του, τα άλλα τα διεκπεραίωσε και πάμε παρακάτω. Κι η αλήθεια είναι ότι αν και δε μου άρεσε αρχικά το Tranquility, χθες τον παραδέχθηκα τον Turner. Έχω την εντύπωση πως κάτι δεν του πάει καλά στο μυαλό μετά την επιτυχία και θέλει κάτι άλλο. Πολύ καλή εμφάνιση, αλλά άψυχη λόγω κοινού την περισσότερη ώρα. Εξαιρετικός ήχος για μένα. Ελάχιστα επικοινωνιακός ο Άλεξ, οι άλλοι απλά υπάρχουν. Αυτό που μου έμεινε είναι η άγνοια του κοινού για το υλικό της μπάντας, να παίζει Teddy picker και να γουστάρουμε 5 άτομα γύρω μου. Οι πιτσιρικάδες να μας κοιτάνε με απορία. Εμείς καλά περάσαμε που ακουσαμε, οι υπόλοιποι δεν ξέρω, αν πήραν πολλά λαικ σίγουρα. Κρίμα.

4 Likes



Γνωριζει κανεις ποσο κοσμο ειχε πανω κατω? Δεν το κοβω παντως για τον “χαμο” που περιμεναμε.

1 Like

Έχω διαβάσει για γύρω στις 15000

Ε καλό νούμερο είναι αυτό ρε παιδιά…

2 Likes

Ήταν δεδομένο λόγω της παρανοικής τιμής ότι δεν θα πέρναγε τους 15χιλ με τίποτα.

Η μπάντα με κάνα 55-60ρι πιθανόν να πέρναγε τις 25.

Πραγματικά έμεινα πολύ πιο ευχαριστημένος από ότι περίμενα. Οι monkeys είτε το θελουμε έιτε οχι ειναι οι rockstars του σημερα (βασικά ο turner). Πλούσιο σετ και τρομερη απόδοση. Alt-J για μενα μουσικά καταπληκτικοί, και τρομερη εξελιξη στο live κοματι (πριν κατο χρονια δυσκολευονταν να αποδωσουν τοσο καλα οσο στο στουντιο ενω τωρα τα βγαζουν αψογα και μαλιστα με μια κιθαρα λιγοτερη). Στα του κοινου, πολυ καλη προσελευση αλλα οχι αυτη που περιμενα. Φαινεται οτι οι maiden φετος θα φερουν το περισσοτερο κοσμο. Παντως σε σχεση με τιμη εισιτηριου ο Λωρης πιστευω εβγαλε και ενα κερδος (οχι μεγαλο-αλλα εβγαλε. Το κοινο σνακοινο ψιλομαπα, αλλα οκ περιμενα και χειροτερα. Εγω με την παρεα μου γαμω περασαμε. Στα τις διιοραγνωσης οπως τα ξερουμε πανω κατω Σιγουρα για την ημερα των maiden θελει περισσοτερο προσωπικο στα ταμεια με τις μαρκεσ. Εχασε πανω απο το μισο σετ του kane για να περιμενω για μαρκες. Επισης η μπυρα 5 ευρω ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. εστω 4 ρε μαλκα. Κλασικο κομφουζιο στην εξοδο αλλα εκει φατινε υριως οι ελληναρες που χωνονται απο δεξια και αριστερα της κυριως γραμμης και μετα γινεται μποτιλιαρισμα. Παντως στο παρελθον εχουμε βιωσει πολυ χειροτερα

1 Like

Εμένα από τις φωτογραφίες από τα πλαγιά δεν μου φαίνεται για 15000 ο κόσμος , μάλλον για γύρω στις 11-12000 μου φαίνεται.

Από έλεγχο τσαντών κλπ πως ήταν η φάση;

Να ξέρουμε αν θα περάσουμε τουλάχιστον σάντουιτς και κατεψυγμένα νερά για να την παλέψουμε τις επερχόμενες metal μέρες…

1 Like

Ερχόμουν να γράψω το ίδιο :smile: έχει κάποιος εικόνα αν άφηναν κουτάκια μπύρας με κάποιο τρόπο;