Arsenal

αν σκεφτεις οτι οι κατω απο τον walcott ειναι οι τρεις αλλαγες που επαιξαν και πολυ λιγο, το κεντρικο διδυμο που ηταν μετριο, ο τσεχ που θα μπορουσε να τα παει καλυτερα και ο φλαμινι που πραγματικα δεν τον θυμαμαι καθολου στο παιχνιδι περα απο μια μετρια πασα που τη σωζει ο μπεγεριν για να ερθει το τριτο γκολ, τοτε δεν τον εβαλα και πολυ ψηλα. Ειχε και μια καλη ενεργεια που περασε αρκετους και πλασαρε εκτος περιοχης λιγο αουτ (χωρις πολυ δυναμη).

Ο Τσαμπερλειν εκει που στην αρχη της περσινης σεζον εδειχνε να εχει ωριμασει πολυ, απο καπου προς τον Μαρτιο και μετα ειναι πολυ κακος. Τις προαλλες στο κυπελλο αν απομονωσει καποιος τα highlight του μπορει να τον βγαλει τον καλυτερο και τον χειροτερο παικτη ταυτοχρονα. Τη μια κατι τριπλες απο τα αριστερα και πασες με το εξωτερικο και την αλλη αβιαστες λαθος πασες προς τα πισω. Πρεπει να βαλει κανενα γκολ κι αυτος να παρει αυτοπεποιθηση να συνελθει.

Πάλι καλά να λέμε σήμερα και να ‘ναι καλά ο Τσεχ που έσωσε τον βαθμό. Απαράδεκτοι στο δημιουργικό κομμάτι, βγάλαμε ελάχιστες φάσεις της προκοπής σε 90’, να πω εδώ όμως (για όσους δεν το είδαν) ότι δεν έπαιξε ο Οζίλ. Μάλλον είναι ελαφρύς ο τραυματισμός και θα επιστρέψει στο επόμενο.

Θα έχουμε επιστροφές Ροζίτσκι και Αλέξις μέχρι τα τέλη του μήνα + την προσθήκη του Ελνένι, οπότε ελπίζω να βελτιωθεί κάπως η κατάσταση. :expressionless:

[SPOILER]Τι λέτε; Αρχίζουμε σιγά - σιγά;[/SPOILER]

Δεν το πιστεύω ότι κάνεις νύξεις για το επερχόμενο παιχνίδι… [-X

Μας πετυχαίνεις σε κακό φεγγάρι, είναι η αλήθεια, αλλά είμαι αισιόδοξος για το συγκεκριμένο. Τώρα, αν δεν παίξει ο Οζίλ, αλλάζουν κάπως οι ισορροπίες.

Από τώρα δικαιολογίες ρε γκούνερ;

Πάντα κρατάμε μια πισινή. Τώρα το να μπω σε διαδικασία να σχολιάσω τις φετινές πορείες των δύο ομάδων το θεωρώ άσκοπο, οι αριθμοί και μόνο μιλάνε από μόνοι τους. Απλά, αν πάρεις βαθμό ή βαθμούς, θα μου κόψεις πιθανότητες για τον τίτλο. Το θέλεις στ’ αλήθεια αυτό; :roll:

Χαχαχαχαχαχαχ, κοιτάτε ρε τι ρωτάει ο μικρός και ανόητος γκούνερ. Προφανώς και θα κάνω ό,τι περνάει απ’ το χέρι μου για να σου κόψω το πρωτάθλημα, ο μόνος εναπομείνας εγχώριος στόχος μου είναι.

Υ.Γ. Αν μπείτε μέσα σε φάση “εντάξει ποια φετινή Τσέλσι, για σωτηρία παλεύει”, δεν-θα-ξέρετε-από-πού-σας-ήρθε.-

Το έχεις ξανακάνει αυτό εξάλλου πριν δύο χρόνια στη Λίβερπουλ, αν και προς τα τέλη του πρωταθλήματος. Εννοείται πως συμφωνώ με το υστερόγραφο, ούτε για πλάκα δεν πρέπει να ειπωθεί κάτι τέτοιο από κανέναν.

E, για να τα λέμε κι όλα, ομάδα που πήρε διπλό φέτος στο Φάληρο σιγά μη φοβηθεί μια κάποια Τσέλση.

νο μουρινιο νο παρτι

Μάγκες δεν είμαστε καλοί…και οι άλλοι θα μπουν καυλωμένοι… το είπε και ο γερο γράκχος ο μόνος τους εγχώριος στόχος είναι να μας κόψουν βαθμούς… :smiley:

Λάθος κόκκινη … και τι χάνεις ρε φλαμινι !

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

πολυ ξενερωτο ματς
τουλαχιστον επεστρεψε ο σαντσεζ

Όσες φορές και να δω τη φάση της αποβολής, δεν μπορώ να καταλάβω αν τον βρίσκει. Το θέμα δεν είναι εκεί (δεν γίνεται να μην δώσεις φάουλ), είναι στο αν τον προλαβαίνει ο Κοσιελνί μετά, άρα είναι κίτρινη. Όπως και να 'χει, απαράδεκτη εμφάνιση ακόμα και με δέκα. Πέρα από κάθε λογική η αλλαγή του Ζιρού για να μη βγει ο βυσματίας αρχηγός. Τον ξενέρωσε κιόλας και θα έχουμε ιστορίες.

ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΠΟΥΣΤΗ ΛΟΓΟ ΗΤΑΝ ΑΡΧΗΓΟΣ ΣΗΜΕΡΑ Ο ΘΙΟ ΓΟΥΟΛΚΟΤ :x :x

Η τσελσι πρέπει να παίζει το πιο σιχαμενο ποδόσφαιρο στο νησί … Πραγματικά ξενέρωτο ματς.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[SPOILER][B][SIZE=7]ΣΚΑΣΜΟΣ ΠΕΛΑΤΕΣ[/SIZE]

[SIZE=5]ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΧΑΜΠΑΡΙ ΟΤΙ Η ΤΣΕΛΣΙ, ΚΑΙ ΧΩΜΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ, ΕΣΑΣ ΘΑ ΣΑΣ ΓΑΜΑΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑ[/SIZE][/B]

Και τώρα :bye:[/SPOILER]

Περίμενε κανείς διαφορετική εξέλιξη;

Φανταζομαι ηθελε να παιξει αμυνα με αντεπιθεσεις οποτε το καμπελ-γουολκοτ δεν θα ηταν και τοσο κακο. Τελικα μπηκε αμεσως το γκολ και χαλασε ολη ιστορια που δεν μπορουσαν με τιποτα να ανοιξουν την αμυνα χωρις ζιρου στη περιοχη.

Γενικα εγω παντα θελω ζιρου μεσα γιατι βοηθαει και στα στημενα αμυντικα.

Τον Γουολκοτ τον βαζει αριστερα για να σκοραρει περισσοτερο αλλα τελικα καταληγει να χανει ολα τα τρεξιματα του.

ρε πουστηδες παλι περασα ακριβες σκορ…

Εγώ ρε γαμώτο το είχα 0-2 με δύο κόκκινες κατά μας, όπως στον αγώνα του πρώτου γύρου. Κοντά ήμουν.

Αρχής γενομένης από το παιχνίδι με τη Σαουθάμπτον την επόμενη Τρίτη πρέπει ν’ αρχίσει η ανάκαμψη, διαφορετικά χαιρετάμε. Ουσιαστικά μετά το 2-1 με τη Σίτι κάνουμε μια ωραιότατη (και δικαιολογημένη) κοιλίτσα που μέχρι στιγμής δεν την έχουμε πληρώσει.