Arsenal

Aισθησιακό, όμορφο και ιεραποστολικό σεξάκι απ’ τον εραστή Ζιρού σήμερα.
Και ψιλοεξιλέωση για όλες τις μαλακισμένες φορές που κατεβαίναμε εκεί μέσα τελευταία αγωνιστική με τα δευτεροτρίτα και μαλακιζόμασταν.

Δεν περίμενα να περάσουμε, το ομολογώ! Μάλλον πολύ κακός ήταν ο Ολυμπιακός, παρά εμείς κάναμε καμιά ματσάρα.

Τον Φλεβάρη που θα έχουμε πλήρη ομάδα και με 1-2 προσθήκες, θα πάμε καλά. Έχουμε πολύ καλή ομάδα, κάτι που φαίνεται όταν παίζουμε σχετικά πλήρεις (όπως πριν ένα μήνα δηλαδή).

Τραυματισμούς δεν έχουμε εδώ και δύο παιχνίδια, μια χαρά. Συνεχίζουμε στο πρωτάθλημα τώρα.

Και εγώ απαισιόδοξος ήμουν. Περηφάνια, αποδεκατισμένοι και παίξαμε όπως έπρεπε. Προσεκτικά, μεθοδικά και χωρίς μαλακίες. Φταίει και ο Ολυμπιακός που πίσω ήταν για γέλια βέβαια, αλλά μου έδωσαν μεγάλη χαρά. Άντε μπας και δούμε άσπρη μέρα καμιά χρονιά, τώρα που δεν έχουμε να παίξουμε με Μπάγερν (και ελπίζω και όχι Μπάρτσα, νισάφι).

ο κοσιελνι μου αρεσε πολυ σημερα σε ενα σημειο μετα το 2-0 ειχε τρεις συνεχομενες κερδισμενες μονομαχιες

ο καμπελ δεν πιστευω πως κανει μακροπροθεσμα για την αρσεναλ αλλα στα τελευταια δυο ματς ειναι πολυ ανεβασμενος και ακομα και να μην του βγαινουν ολες οι φασεις, τουλαχιστον προσπαθει να δημιουργησει εχοντας αυτοπεποιθηση. Το δευτερο γκολ ειναι ουσιαστικα δικο του.

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί έβαλε τον οσπινα Και όχι τον τσεχ στο πρώτο παιχνίδι με τον ολυμπιακό; ήταν επειδή θεώρησε εύκολο το παιχνίδι με τον γαύρο ή είχε θέμα ο Τσέχος ;

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νομίζω πως στην αρχή ήθελε να τους χρησιμοποιεί εναλλάξ σε πρωτάθλημα και Ευρώπη. Μην τρελαθούμε, ο Οσπίνα παραμένει ένας πολύ καλός τερματοφύλακας, προερχόμενος μάλιστα από μία εξαιρετική χρονιά. Απλά του έκατσαν οι συγκεκριμένες φάσεις και τον έφαγε η μαρμάγκα από 'κει και έπειτα.

ειχε θεμα ο οσπινα που μετα την πολυ καλη περσινη του σεζον εγινε παλι δευτερος τερματοφυλακας. Ηθελε να παρει κι αυτος παιχνιδια.

μάλλον άνετα σήμερα…μην το γκαντεμιάσω κιόλλας…

Πονέσανε τα μάτια μας σήμερα! :lol:

Ντάξει, συνειδητά έγινε αυτή η συντήρηση στο δεύτερο ημίχρονο. Βοήθησε και το γεγονός πως η Βίλα είναι ό,τι χειρότερο έχουμε δει από αντίπαλο φέτος, αν και ο Τσεχ σε μία φάση με τον Μερτεζάκερ μπλέξανε τα μπούτια τους και λίγο έλειψε να έχουμε ξανά παιχνίδι. Ο Οζίλ έπρεπε να βγει τουλάχιστον δέκα λεπτά νωρίτερα να ξεκουραστεί ο άνθρωπος.

Όλα καλά γενικά, ένα ήρεμο απόγευμα χωρίς νέους τραυματισμούς. Την επόμενη αγωνιστική έχουμε ματσάρα με τη Σίτι.

good work, mate :stuck_out_tongue:

Συγχαρητήρια όντως, μας υποχρέωσες. :stuck_out_tongue:

Το μόνο που απομένει είναι να παίζουμε και φιλικό πρωταθληματάκι τα καλοκαίρια με Μπάγερν - Ολυμπιακό - Μπαρτσελόνα. Προφανώς και δεν υπάρχουν άλλες ομάδες στην Ευρώπη.

τους εχουμε. Ο μεσσι δεν βαζει γκολ στον τσεχ, ο σουαρεζ μεχρι τοτε θα εχει δαγκωσει κανεναν θα τιμωρηθει και τον νευμαρ θα τον πιασει ο μερτεσακερ

χαχαχαχα

Πέρα από την αρχική ξενέρα, άμα το καλοσκεφτείτε υπάρχουν αρκετά οφέλη:

  1. Δεν υπάρχουν προσδοκίες.
  2. Αν θέλει όντως να χτυπήσει τα παιχνίδια ο Αρσέν, θα αναγκαστεί να κάνει 1-2 γερές προσθήκες. Αμυντικός χαφ χρειάζεται έτσι και αλλιώς, ένας ακόμη λόγος λοιπόν.
  3. Αν τους περάσουμε… συμπληρώστε ό,τι σας κάνει κέφι.
  4. Θα φύγουμε γρήγορα, και μακάρι η Σίτι να κάνει μια σούπερ πορεία μέχρι τον τελικό. Τους το εύχομαι ολόψυχα.

ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΟ ΤΣΑΜΠΙΟΛΙΓΚ!!!

ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΜΕΝΟ ΤΕΛΙΚΟ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΜΟΥ

Α , και η Λεστερ θα παρει την πρεμιερ…και η αεκαρα το πρωταθλημα…και θα δω live Motley Crue…

Κοίταξα το πρόγραμμά μας για τον Φλεβάρη. Μέσα σε δύο βδομάδες (από 13 έως 27) παίζουμε διαδοχικά με: Λέστερ, αγώνα κυπέλλου (όπου ελπίζω να έχουμε αποχωρήσει από τον προηγούμενο γύρο - τι λέτε, θέλετε ένα ακόμα κύπελλο?), Μπαρτσελόνα και United. Λουκούμι…

kingslayer τι προβλεπεις να κανουμε σε αυτά τα 3 παιχνίδια?

Θες πρόβλεψη από τώρα εσύ;;;; :stuck_out_tongue:

Αδερφέ, πολλά θα εξαρτηθούν από τις επιστροφές που θα έχουμε εκείνο το διάστημα και φυσικά να μην προκύψουν άλλες τόσες απουσίες μέχρι τότε. Καλά τα έχουμε πάει προς το παρόν, ειδικά με τόσους τραυματίες, και θεωρώ πως στο πρωτάθλημα έχουμε αρκετές πιθανότητες.

Έχουμε ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι με τη Σίτι τη Δευτέρα, τα υπόλοιπα όταν έρθει ο καιρός τους.

…πάντως όσο πάει και ανεβαίνει:):!: