At The Gates

και neurotic ε

Αυτο ακριβως.
Μη μας λες και με λυγμο λαστ σοου εβερ.
Ξενερωσα.

και βλέπω τα λίγα show που είπαν να αυξάνονται…
και βλέπω να αναγουλιάζω…

Πο μαλακια…! Να πω την αληθεια και εγω ξενερωσα τωρα. Οταν το ειχε πει αυτο στο γκαγκαριν ειχα νιωσει τοσο τυχερος που τους εβλεπα λαιβ και μαλιστα ελεγα οτι και μαγκια τους που κανανε μονο καποιες συναυλιες…

Εγώ που είμαι σκατόφλωρος όμως και τους ανακάλυψα λίγους μήνες μετά το “τελευταίο” λάιβ τους, δεν θα με χαλάσει καθόλου.
Βασικά τι σκάτε; Όσοι δεν πήγαμε 2008, θα πάμε τώρα ενώ εσείς ας μην έρθετε, κανένα πρόβλημα :wink:

Το θεμα δεν ειναι οτι δεν αποδειχτηκε και τοσο ‘‘σπεσιαλ’’ η φορα που τους ειδαμε οσοι τους ειδαμε.Απλα οκ η συγκεκριμενη μπαντα ηταν ‘‘αφθαρτη’’,σεβασμος στο ακεραιο,σοβαρο προφιλ και τελειωσαν σαν πραγματικοι λετζεντς του χωρου τη πορεια τους…οπως επρεπε.Ε οσο να ναι τωρα που το ξαναταβανε το πραμα ψιλοκλονιζεται αυτο και θα μας μεινει ενα διαφορετικο φιναλε τους,λιγοτερο ‘‘μεγαλοπρεπες’’ απο οτι θα ηταν του 08 αν παρεμενε πραγματικα το τελευταιο τους.Και ισα ισα χαιρομαι που θα τους δουν καποιοι που δε τους ειδαν(ειδικα οσοι φανς τους ειχε κατσει μεγαλη στραβη και για καποιο λογο το χαν χασει το λαιβ)αν ξαναπερασουν(ο Aionios βλεπω το χει δεσει κομπο)απο δω…απλα αυτο που ειπα.

Ακριβώς αυτό…γουέλ σεντ, κολοκύθα…:thumbup:

Bump, γιατί γουστάρω άπειρα το Slaughter Of The Soul και θέλω να μου πει κάποιος φανμπόης αν αξίζει να ψαχτώ περισσότερο και (αφού προφανώς θα αξίζει) με ποιο από τα υπόλοιπα;

Ε για συνεχεια Terminal Spirit Disease που ηχητικα ειναι ο,τι πιο κοντινο απο τα υπολοιπα τους σε αυτο που ακουσες κι εχει και το γαμημενο το Forever Blind.

Τι φάση με At the Gates; Πριν 5 χρόνια δεν υποτίθεται ότι είδαμε το τελευταίο εβερ live; Επειδή θυμάμαι χρόνια να βλέπω πάλι ανακοινώσεις για συναυλίες τους αλλά δε θυμάμαι κανένα “μπαμ” reunion πάλι at the gates, πώς το παρουσίασαν σαν reunion;

Οι At the Gates έβαλαν στο επίσημο site τους στο facebook αυτό το video που δείχνει με πολυ σαφή τρόπο τις προθέσεις τους… η και όχι.

http://www.youtube.com/watch?v=EFKuR3-G4K0&feature=youtu.be

Όπως και να έχει το πράγμα δείχνει για νέο άλμπουμ μέσα στην χρονιά.

Ανάμεικτα συναισθήματα. Από τη μία γουστάρω να ακούσω καινούρια πράγματα από τους Bjorler-Lindberg αλλά από την άλλη οι δηλώσεις τύπου “Δεν υπαρχει περίπτωση για νέο ATG άλμπουμ” τους κάνουν να φαίνονται καραγκιόζηδες. (αν όντως πάνε για αλμπουμ που έτσι τουλάχιστον φαίνεται)

Θυμάμαι πριν μερικούς μήνες που έλεγα σε κάτι παιδιά ότι θα έχουμε νεο ATG 2014/2015, να που βγήκα σωστός.
Πραγματικά δεν περιμένω πολλά και δεν νομίζω ότι είναι απαραίτητο να βγάλουν καινούριο δίσκο μετά απο τόσο καιρό, αν συνεχίσουν στα χνάρια του SoTS (εδώ να μου πεις τι άλλο να κάνουν) μιλάμε για ξεφτίλα. Δεν χρειάζεται και μακάρι να μην γίνει.
Αν και έχω μια περιέργια που θα το πάνε το θέμα μετά απο… 20 χρόνια.

Ένα άλμπουμ ακόμα μας το χρωστάνε πάντως. Δεν ξέρω τι μπορεί να βγάλουν τόσα χρόνια μετά αλλά έχουν σίγουρα την προσοχή μου.

Δε μ’ αρέσει καθόλου η ιδέα για νέο αλμπουμ…
Γενικά μ’ έχει ξενερώσει όλο αυτό που κάνουνε τα τελευταία χρόνια.

οσο και να θελω νεο αλμπουμ ειναι πραγματικα τραγικο μετα απο ολες αυτες τις δηλωσεις…στο μυαλο μου ερχονται κατευθειαν αυτα που ειχε πει ο dolving αφου αποχωρησε απο τους the haunted…τλκ μαλλον ειχε δικιο σε ολα…

…όντως τρελό ξενέρωμα…ας έφτιαχναν ένα καινούριο σχήμα, και να προσπαθούσαν να παρουσιάσουν καινούριες ιδέες:):!:

Ε ναι, επιβεβαιώθηκε πλέον με το κάινουριο teaser ότι θα βγάλουν νέο άλμπουμ και με πιθανό τίτλο ''At war with reality"

Πόσο σίγουρος ήμουν πριν ανοίξω το θέμα ότι θα είναι κάτι για re-union… :lol:
Η αλήθεια είναι ότι μετά από κάτι τέτοια βγαίνουν καλές πατάτες, αλλά βλέπουμε…

Ο τίτλος δείχνει ότι πρόκειται για αναμάσημα του παλιού στιχουργικού ύφους. Δεδομένου ότι και μουσικά θα ακολουθήσει το ίδιο, περιμένουμε ένα δίσκο σε ύφος Slaughter of the Soul, ο οποίος φυσικά θα υστερεί πλήρως του προκατόχου του, άρα το Flames of the End δεν θα είναι σε καμία περίπτωση τόσο μεγαλειώδες όσο φαινόταν το '08, όπως είπε σωστά και ο pumpkin. Θα προσπαθήσω να το δω πιο θετικά το ζήτημα γιατί όπως και να χει μπορεί το album να αποδειχθεί καλό. Αναμένουμε…

edit: με μια δεύτερη σκέψη συνειδητοποίησα ότι μάλλον θα καυλώσω και θα το πάρω την πρώτη μέρα κλπ κλπ αλλά όπως και να χει μαλακία τους !! :stuck_out_tongue: