Δικά μας Audio

Πάρα πολύ καλή δουλειά!!!
Επίσης και τα άλλα 2 κομμάτια σας είναι πάρα πολύ όμορφα!!!
:respect:

Η μία μου μπάντα.Θα ποστάρω και την άλλη κάποια στιγμή.Περιμένω γνώμες!

σαν συνθεση ειναι ωραιο :wink:
εχει αλλαγες που σου κρατανε το ενδιαφερων.
το προβλημα ειναι στην φωνη.
στα μελωδικα δεν υπαρχει καλη προφορα.
στα φωνητικα με πιο γρεζι ειναι λιγο καλυτερα αλλα γενικα πασχει.
και γενικα την φωνη στην μιξη πρεπει να την βαλετε πιο μεσα στο group

Καταλαβαινω τι λες,ακουγοντας τα δικα σας.Η φωνη ειναι μιξαρισμενη πολυ καλα με τα οργανα.Και πολυ καλη φωνη!

O:) Sample #3

__Εχουμε τη χαρά και τη τιμή στα “δικά μας audio” να ποστάρει ο Demi και σκεφτόμουν να ανεβάσω κι εγώ τίποτα? :lol: :lol:

__Υπέροχο Δημήτρη!! Μου θύμησε λίφο Sieges Even (πιο πολύ το narration/singing), πολύ όμορφο! Ναι, είναι αλήθεια ότι σε τέτοιο είδος μουσικής, πολύ δύσκολα θα βρει κάποιος συμπαίκτες, αλλά πέραν των πλήκτρων (οκ, αυτό το έχεις :D) και της κιθάρας που είναι απίστευτα αυτά που παίζει (αλλά κιθαρίστες υπάρχουν ΠΟΛΛΟΙ, όλο και κάτι θα βρεθεί), τα υπόλοιπα όργανα παλεύονται… Τα ρυθμικά και γενικά είναι “άουτς” αλλά παλεύονται ΝΟΜΙΖΩ.

__Πολύ-πολύ ωραίο, πάω για 3η ακρόαση! 8)

μιας και το εδωσα σε Πανο και Βαγγελαρο απο το φορουμ και εκαναν θετικα σχολια :oops: το δινω κι εδω.

[I]untitled-03[/I]

στεγνη αντιγραφη σε stabat mater, οποιος το ακουσει θα καταλαβει.

Eμείς δε θα τ’ ακούσουμε τελικά?

ναι, χαζος ανθρωπος να λες! fixed.

Γειά σε όλους.
Κάτι νέο.http://atreu73.bandcamp.com/track/icarus

__Γεια χαρά! :slight_smile:

__Πολύ όμορφο αποτέλεσμα και το πιάνο υπέροχο και σαν θέμα και εκτελεστικά! Και οι στίχοι πολύ ωραίοι και εύηχο αποτέλεσμα /δέσιμο με τις φωνητικές μελωδίες (π.χ. “with your eyes to the sea” αλλά και γενικότερα). Ξαφνιάστηκα, δε περίμενα ν’ ακούσω κάτι τέτοιο, ιδιαίτερο και το καταευχαριστήθηκα. Η μπάσα φωνή όμορφη (όπως και όλο το κόνσεπτ του διπλού layer σχεδόν ολόιδιο αλλά σε άλλη τονικότητα), η πάνω όμως, λίγο… δε μου κάθεται τόσο καλά, σαν να μην είναι εκεί η “καλή” της “θέση” (τονικά), όχι σε όλα τα σημεία πάντως. Και από τη μέση και λίγο πριν μπει το “ακορντεόν” (1:32), θα ήθελα να ακούσω ίσως και ένα δεύτερο layer κρουστών. Αυτά ως απόψεις για να γίνεται κουβέντα και να υπάρχει feedback, απλά μιά γνώμη. Το θέμα στο πιάνο ήταν στο όριο να αρχίζει να κουράζει (ενορχηστρωτικά), αλλά πολύ έξυπνα το τραγούδι είναι μικρό, όσο πρέπει, πολύ καλό! Μ’ άρεσε στο τέλος πολύ και αυτή η “φωνή” (πλήκτρα?).

__4 συνεχόμενες ακροάσεις για μένα και σίγουρα θα το ξανακούσω!! :slight_smile:

Ένα surf κομμάτι που έγραψα για μια ταινία μικρού μήκους ενός φίλου.

enjoy! :slight_smile:

http://soundcloud.com/gallo_5/guess-who

Έχεις πέσει μέσα σε όλα. Η φωνή δεν σου κάθεται γιατί την ανέβασα δήθεν για να ακούγεται καλύτερα. Στο τέλος είναι όντως φωνή φαλτσέτο πειραγμένη.

Καλησπέρα.

Καινούριο προφίλ , καινούρια κομμάτια , αν έχετε την όρεξη …

Παρακολουθώ το θέμα εδώ και αρκετό καιρό. Εχει διαμαντάκια εδώ μέσα!
Οπότε με λίγη ντροπή www.soundcloud.com/einmyria1

Το drum machine είναι εμφανές, λεφτά δεν υπάρχουν ακόμα. Τις κιθάρες και το μπάσο τις γράψαμε σπίτι του leadά μας με ένα μικρόφωνο σε 4άρα καμπίνα. Τα φωνητικά είναι γραμμένα από εμάς, που δεν τραγουδάμε. Tώρα μαθαίνει ο lead. Αλλά έχουμε σιχαθεί να ψάχνουμε για τραγουδιστή. Ουσιαστικά ο λόγος ύπαρξης των κομματιών σε αυτή τη μορφή είναι να υπάρχει δείγμα της μουσικής μας online, μέχρι το official demo.

Σε φάση που θα’χω χρόνο θα σχολιάσω κάποια που μου άρεσαν από δω και το αμέλησα. Αυτά.

Λάτρεψα ρε. Kάνε και full version! Θες να μου πεις πως γράφεις? Η εδω ή σε πμ δεν είναι θέμα :slight_smile:

Γαμεί ρε. Τι θα γίνει, κάθετι που ποστάρεις το γουστάρω.

Παίζει να είμαι και ο νούμερο ένα φαν σου.

Edit: Stoupeace, τσέκαρα ηδη από το sig σου. Έχεις ένα ακόμα like για τα κουταβάκια ρε.γαμώτο

Greek Dudes! \m/

θενκ γιου! :slight_smile:
το rhythm section απο το fruit loops
κιθαρες με το micro cube της roland καρφι στην καρτα ηχου.
το αποτελεσμα ακουγεται καλο γιατι πηγα σε στουντιο και το mix το εκανε φιλος ηχοληπτης. οσο αφορα το full version αυτη ειναι η full version χαχαχαχα

θενκ γιου! με κανεις και κοκκινιζω

Πολύ καλό ρε φίλε!!μπράβο!
μπορείς να μου πείς και μένα με ποιό πρόγραμμα γράφεις τόσο καθαρά ντράμς?

θενκ γιου!
ξαναδιαβασε το πανω ποστ μου προσεχτικα και θα βρεις τις απαντησεις! :wink: