Audioslave

Μπορεί προσωπικά να μην θεωρώ τόσο καλά τα 2 επόμενα audioslave, αλλά δεν είναι και χάλια . Υπερέβαλα στον χαρακτηρισμό

Καλά για Down δεν το συζητώ, το 1ο είναι ένα αριστούργημα , το 2ο δεν απέχει και τόσο πολύ απ το να θεωρηθεί ισάξιο . Για μένα δεν έχουν κακό δίσκο . Τεράστια μπάντα

Το πρώτο των Down είναι μνημειώδης δίσκος. Από τους καλύτερους δίσκους των '90s.

Οι Soundgarden για μένα ρίχνουν στ’ αυτιά και των Audioslave και των Rage Against The Machine, οι οποίοι από την άλλη έχουν βγάλει ένα από τα μεγαλύτερα ντεμπούτα ever (από εκεί και πέρα όμως, άνισα τα πράγματα).

1 Like

Οι περισσότεροι θα το έχετε δει φαντάζομαι

http://straightonmusic.com/2017/04/o-chris-cornell-kalesmenos-ths-annas-vissh-sth-skhnh-toy-hotel-ermoy/

θα τραγουδησουν παρεα τα κουμπαρακια !

Στο γράφω τελείως φιλικά και φυσικά δεν θα σου υπαγορεύσω το τι θα κάνεις, αλλά το νέο υπάρχει στην κεντρική του rocking (στου οποίου το φόρουμ γράφεις) εδώ και 7 ωρες και το ποστάρεις μόλις από κάπου αλλού. Βασικά δεν με απασχολεί αν διαβάζεις ή όχι R! και ο οποιοσδήποτε άλλος εδώ μέσα, αλλά το κάνεις συχνά και χτυπάει άσχημα όταν υπαρχει ήδη δημοσιευμένο κάτι και εδώ.

1 Like

Η Βίσση είναι ροκ! Όσο είναι και η Lady Gaga, οπότε κανένα πρόβλημα από μένα…

μεταξυ μας η Gaga ειναι πολυ πιο ροκ απο την απολυτη Ελληνιδα σταρ αλλα got the point.

Ουτε απο εμενα υπαρχει προβλημα και αν οντως γινει δεν θα με χαλαγε να το δω.

Μαλακες ολοι οι διοργανωτες που δεν τον φερνουν για ενα Live εδω. Επισης Rock ειναι και η τελευταια δουλεια του Καρβελα με εκπληκτικους στιχους :smile: (πχ : με τετοια κωλαρα τι να το κανεις το μυαλο , με τετοια κωλαρα πλακα κανεις στο Θεο)

@chinaski συμφωνω με την παρατηρηση σου, δηλαδη βρισκω τιμιο το σχολιο σου , χωρις ομως να σημαινει οτι κανει κατι επιτηδες ο bostonflesh.

Κριμα που ειμαι εκτος Ελλαδας, θα πηγαινα να απολαυσω σε ντουετο το I Am The Highway!

2 Likes

Να πω καταρχήν ότι σαφώς διαβάζω το rocking. Το διαβάζω τουλάχιστον από το 2004 (ελπίζω ότι θυμάμαι καλά). Όλα τα υπόλοιπα sites τα ανακάλυψα πολλά χρόνια αργότερα.

Κατά δεύτερον το τελευταίο λινκ με τον Chris Cornell το είχε γράψει όντως και το R! Απλά δεν ήμουνα στο φόρουμ τη στιγμή που το διάβαζα για να το ποστάρω. Γενικά όμως δεν νομίζω ότι τα περισσότερα λινκς που έχω ανεβάσει υπήρχαν δημοσιευμένα στην κεντρική του R! Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι κάποια sites είναι καλύτερα από κάποια άλλα. Ορισμένα άρθρα θα γράψουν οι μεν, κάποια οι δε και κάποια άλλα οι τρίτοι. Ορισμένες φορές δεν ποστάρω είδηση από το rocking γιατί θεωρώ ότι απ’ τη στιγμή που γράφει κάποιος εδώ θα διαβάζει και την κεντρική σελίδα, άρα θα έχει διαβάσει ήδη την είδηση.

Αυτά τα ολίγα και εννοείται ότι δεν κάνω εδώ πέρα προπαγάνδα υπέρ του rock overdose ξερω γω και του οποιουδήποτε.

1 Like

Δεν υπάρχει λογος να χαλιόμαστε, απλά μου έχει/είχε κάνει εντύπωση και το ανέφερα…πραγματικά χωρίς ίχνος κακίας. Δεν θα πω σε κάποιον τι θα διαβάσει ή τι θα ποστάρει. Είμαι βαθύτατα δημοκρατικός άνθρωπος :stuck_out_tongue:

https://www.facebook.com/metanoeiteradioshow/?hc_ref=NEWSFEED&fref=nf