Avenged Sevenfold

Ε ντάξει τα σπας.

Μάλλον παρεξήγησα τον Μεϊντεν, έτσι κι αλλιώς δεν τον έχω για τύπο που θα έκραζε κάποιο είδος χωρίς αφορμή. :wink:

Σιγά τον φλούφλη! :stuck_out_tongue:

Διαβάζω το ιντερβιου τώρα και έχω γαμηθεί στα γέλια… Ο άλλος δεν άκουσε το δίσκο που συμμετείχε κι όλας γιατί δεν το έβαλε στο Ipod:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Πλεον το μεταλ χαμμερ εχει βγαλει τον αρκα απτη ζωη μου!

Oτι δεν φτανει η αλεπού (arch enemy),τα κανει κρεμαστάρια…So simple…Aς επιστρέψουμε επιτελους on topic…:lol:

ένα thanks στον maiden 1979 που τους ψάχνω τώρα , ακούω το τελευταίο τους και μαρέσει αρκετά…δεν μπορώ να πω γνώμη ακόμα γιατί δεν τους έχω ακούσει εκτενώς…για αρχή πάντως καλά!

Aν και δεν έχω ακούσει ακόμα ολόκληρο cd τους μπορώ να πω ότι μ αρέσουν πολύ…οκ δεν είναι απ τα συγκροτήματα που θ αλλάξουν την ιστορία αλλά λίγοι άλλωστε έχουν αυτό το προνόμιο!!!
Αγαπημένα τραγούδια…scream kai almost easy!!

Τις τελευταίες 30 μέρες “κυκλοφόρησαν” 2 official videoclips της μπάντας, καθώς και ένα ακυκλοφόρητο b-side κομμάτι αποκειστικά για τους κατόχους της MVI έκδοσης του τελευταίου album! 8)

Tί; Θέλετε και σχολιασμό από εμένα; :-k

  1. Afterlife (video)

  2. A Little Piece of Heaven (άρρωστο video)

  3. Crossroads (ακυκλοφόρητο κομμάτι)

Ρε σεις ακούω τώρα το city of evil και παραδέχομαι ότι το strength of the world με έχει ξετρελάνει… μέχρι το 2ο λεπτό!
η φωνή του τύπου δε μου κάθεται καθόλου καλά (βασικά μου ακούγεται σα να τραγουδάει με μανταλάκι στη μύτη :lol: )
τι στο καλό?

Θέμα συνηθειας είναι…

:lol:

Ναι στο City ειχε κανει επεμβαση στις φωνητικες χορδες γιαυτο θυμιζει Cooper.
Στο Avenged Sevenfold ομως η φωνη του εχει φτιαξει τελειως!
Και τα 2 τρελές δισκαρες.Δεν εχω ακουσει τα πιο παλια μονο το Unholy Confessions.Αλλα θα γινει και αυτο…

Σύντομα σκάει Ευρωπαικό tour…τον νου σας…

Aγγλία θα μαστε και θα τους περιμένουμε…davidian ψήνεσαι για άλλο ένα ταξιδάκι London:p 8)

:drunk: :yahoo: =D>

setlist

  1. Critical Acclaim
    2. Second Heartbeat
  2. Afterlife
  3. Beast And Harlot
  4. Scream
  5. Seize The Day
  6. Walk
  7. Bat Country
  8. Almost Easy
  9. Gunslinger
    11. Unholy Confessions
  10. A Little Piece Of Heaven

και ελεγα ποτε θα βγαλουν μια live εμφανιση…

Aντε να σκασει κανα tour να τους δούμε επιτέλους…

εγω για sevenfold δεν τρελαινομαι,αλλα ειναι μια χαρα band

λοιπόν.

έβλεπα το νέο dvd.
είναι εντυπωσιακότατο.

επίσης, κάποια από τα b-sides είναι απορίας άξιο, πώς δε μπήκαν σε album.

με λίγα λόγια, η νέα κυκλοφορία με το live dvd στο Long Beach και το cd με τα b-sides αξίζει πραγματικά τον κόπο (το κόστος δλδ).

Τhanks for the heads up :smiley:

Οι Α7x ειναι απλα θεοι!Εχουν παιξει metalcore,hard rock αλα GnR και πιο mainstream τωρα τελευταια και σε ολα τα καταφερνουν τελεια!O M.Shadows ειναι ΦΩΝΑΡΑ και ο Synyster Gates και γαμω τους κιθαριστες αλλα και οι υπολειποι σπερνουν!Για αυτο τον λογο εχουν κανει και τετοια επιτυχια στο εξωτερικο.Τωρα αν περιμεναν να γινουν γνωστοι στην Ελλαδα για να αναδειχθουν…αλλα δεν πειραζει ετσι ειμαστε,οταν τα συγκροτηματα μεσουρανουν τα σνομπαρουμε…:(Δεν πειραζει,το 2035 που θα εχουν γινει παππουδες τους βλεπω για headliners στο Rockwave:D:D:D:D:D