Backstage Pass #11: Emoφυλοφιλοι VS Emoφοβικων

Και μονο για την επινοηση της λεξης emoφυλοφιλος αξιζει τεραστιο ρισπεκτ!!:smiley:

Μα υπάρχειι πιο φυσιολογικό πράγμα απ’το να δεις αυτές τις φάτσες ενώ περπατάς π.χ. στο Σύνταγμα; :lol:

^^

ειναι αργα φαγαμε 3wipe grull και με ποναι το καφάλι βοήθεια γιατρέ :papas: :papas:

εδιτ ξεχασα γιατί πόσταρα (δεν την παλευο σημερα:P)

Το πανω καλυτερο απο το κατω παντως…8)

Βασικα το να κατακρινεις ειναι μια μορφη κριτικης. Υπαρχει η καλη κριτικη και η κακη κριτικη. Φυσικα οταν λεμε κριτικη εννοουμε να αναλυσουμε κατι με επιχειρηματα. Παρατηρω ομως πολλες φορες να γραφονται αποψεις του στυλ “ποιοι ειμαστε εμεις που κριτικαρουμε τι κανουν οι αλλοι?”. Σορυ κιολας, αλλαειχα την εντυπωση οτι ολοι εμεις ειμαστε νοημονα οντα που δεχομαστε ερεθισματα, τα επεξεργαζομαστε στο κεφαλι μας και καταληγουμε σε συμπερασματα. Δεν ξερω ποσο “ροκ” ειναι το να κριτικαρουε (κατ εμε το ιδιο το rock ειναι κριτικη στην κοινωνια) αλλα ειναι σιγουρο οτι ειναι ανθρωπινο…

Συνεπως εχω καθε δικαιωμα να κριτικαρω τον οποιονδηποτε και με οποιονδηποτε τροπο (αρκει να μην προσβαλλω). Επισης καταθετω τη γνωμη μου ελευθερα να την κριτικαρουν αλλοι. Ξαναλεω οτι δεν εχω προβλημα με το καθε emo-πιτσιρικι προσωπικα αλλα απο την αλλη θεωρω ολη αυτη τη γελοια μοδα αλλο ενα εμπορικο κολπο με λιγο ψευτοφιλοσοφικο περιτιλυγμα…

Παράθεσα όλα αυτά με τα οποία συμφωνώ και συμφώνησα και μαζι σου.
Συμφωνώ και πάλι μαζί σου!
Αυτό που ήθελα να πω αλλά δεν είπα, ήταν πως άλλο να τους κριτικάρουμε και άλλο να λέμε πως τους μισούμε…! (πράγμα απαράδεκτο).

Δεν μου αρέσουν τα emo γενικά,για να ποστάρω και εγώ φώτο το έβαλα,έτσι,ανώριμος που κάνει ότι κάνουν οι άλλοι:lol:

πλάκα στη πλάκα αυτή πόσο να 'ναι?15?:-k

αχαχουχα

Μην είσαι σκληρή και άδικη με τις ΔΑΠίτσες.:stuck_out_tongue:
Κάτι πρέπει να κάνουν και αυτές για να αναδειχθούν. Στην παράταξη τους ισχύουν υψηλά standards…:wink:

Σιγα το μπαζο…

:blues: :blues: :blues: :blues:

χεχε πεστα

καταρχην συγχαρητιρια για ακομα μια φορα στο monte για το πολυ εξυπνο κειμενο!

ρε παιδια τις σας πειραζουν οι εμο?
καθε εποχη εχει τους δικους τις.
το ιδιο γελαω με εναν εμο η με εναν μεταλα η με εναν ποζερα η με εναν σκυλα αν αυτο που φοραν ειναι αστειο για τα δικα μου γουστα! οπως κ μενα γελαει κοσμος κ κοσμακης:lol:
καλο ειναι να υπαρχουν πολλοι διαοφορετικοι ανθρωποι! μην μας φαει εντελως η παγκοσμιοποιηση!
τελος παντων επειδη οι εποχες κ οι μοδες αλαζουν σαν τα riff των rush στο 2112 (τοσα πολλα κτοσο γρηγορα δλδ:p ) σε λιγο καιρο θα εχουν ξεχαστει!

ρε παιδια θελω σχολιο απο kostis!:smiley:

Eμένα αυτό που μου χτυπάει περίεργα σε αυτή τη φάση είναι πως έχει να κάνει τελικά περισσότερο με εμφάνιση παρά με είδος μουσικής/κάποια σκηνή.
Και αυτοί/αυτές που υιοθετούν την εμφάνιση δεν είναι καν απαραίτητο πως ακούν τους Fall Out Boy ή τους Μy Chemical Romance ή όποιους άλλους θεωρούνται emo συγκροτήματα. Ή κάνω λάθος;

Καθολου , σωστα μιλας . Ειχα διαβαζει ενα αρθρο για τα emo και λεει χωριζονται στα trendy emo που απλα ακολουθουν την μοδα στα ρουχα και στην εμφανιση γενικοτερα , ενω τα κανονικα τα emo ακολουθουν ολο το κινημα συμπεριλαμβανομενου της μουσικης και το attitude (ο κοσμος ειναι χαλια , θελω να αυτο κτονησω και αλλα τετοια , ενω τα περισσοτερα προερχονται απο προαστια και πανε σε ιδιωτικα σχολεια)

συμπαθητικο το κειμενο…αλλα εμο ειναι μια ιδεολογια και συ την χαρακτηριζεις μοδα!!!

lol :lol:

ετσι ειναι!!εμο δεν ειναι ουτε η φραντζα ουτε το βαμμενο ματι!!!το κειμενο ηταν πολυ επιφανειακο περιμενα κατι καλυτερο!!

Λογικα και οι γονεις σου οταν γεννηθηκες περιμεναν κατι καλυτερο :smiley:

και εσενα οι γονεις σου οταν γεννηθηκες περιμεναν κατι μικροτερο:D

Λουκιανε αισχος… Επρεπε να εμβαθυνεις πανω στο θεμα…

Ο Μρ. Δατς Γουαη θα σου δωσει βιβλιογραφια και μπρος ολοταχως για το πασο των παρασκηνιων #12