Bad Religion

και απο τα πιο παρεξηγημενα γκρουπ…
πολυ σημαντικη η επιστροφη του Brett Gurewitz ξανα απο το proces to belief και μετα ηταν σαν να ελειπε κατι και σε αυτον το δισκο το ξαναβρηκανε (σε ιδεες)

Μετά από ακρόαση αρκετών πανκ δίσκων και συγκροτημάτων οφείλω να αναθεωρήσω. Μια χαρά πανκ είναι τα παιδιά, ίσως όχι αυτό που ζητούσα εγώ τότε. Και ωραίους στίχους έχουν γενικά και ούτε το παίζουν ούτε πλασάρονται ως σταρς όπως άλλοι του είδους τους (μην αρχίσω τώρα).

Το Suffer είναι δισκάρα!

Εχω βαλει παλι Stranger Than Fiction και γουσταρω,μεγαλη μπαντα ρε φιλε…

Απλά, ένα απο τα κορυφαία άλμπουμ των '90ς, κατά τη γνώμη μου και το καλύτερο τους, με το Suffer να ακολουθεί…

Που θα πάει, δε θα τους δω live κάποια στιγμή…

Aυτό!

Theoi Apla. Oi Kaliteroi stoixoi k punk melodies ever. Kai ola ta album einai apisteuta i poli kala ektos New America k No Substance pou einai kalotsika, an k se kapion pou akouei mono kainouria punk ta sigekrimena tha aresoun poli. Agapimena mou AgainstThe Grain (toulaxiston 10 imnoi), No control, Suffer, The Process of Belief, Generator k gia osous adexoun tin palia kaliforneziki hardcore to How Could Hell Be any worse.

Ego an den erthoun sto epomeno europaiko tour, tha pao ekso na tous do den paei allo…

ProdigalSon, αν μπορείς μη γράφεις με greeklish, thanx.

Συν ένα στην τελευταία σου πρόταση.

Να τους δείς οπωσδήποτε!! Τα σπάνε όλα!

Bumb, γιατί άκουγα πρωί πρωί το Generator και γούσταρα!

Bump λοιπόν και επανακυκλοφορία το ρέσεπι φορ χέητ ΤΩΡΑΑΑΑΑ!

Like a rock, like a planet… like a fucking atom bomb…

Μπάνταρα ρε, θα βάλω κι εγώ το βράδυ να λιώσω

Το πrocess of belief ειναι μεγαλη δισκαρα

Αγαπαμε Bad Religion μεχρι αηδιας,αυτα τα παμε.

Τα λογια περιττευουν.

+100000000000 ετσι ακριβως!!!

μπανταρα απο τις λιγες.απλα.

Αν εμπαινε poll για το καλυτερο αλμπουμ τους,οσοι τα χουν ακουσει ολα η εστω τα περισσοτερα θα δυσκολευοταν αρκετα πιστευω.Τουλαχιστον 4-5 10αρια για μενα με το Stranger Τhan Fiction να ξεχωριζει για λιιιιιγο.Οταν ακουω αυτο.

Πιστεύω το παιχνίδι θα παιζόταν ανάμεσα σε Stranger Than Fiction και Suffer, κατά κύριο λόγο. Όχι οτι δεν έχουν και άλλες δισκάρες, αλλά αυτά τα δύο είναι απο τα πλέον δημοφιλή.

Απο παρειστικες συζητησεις,ξενα fora και τα λοιπα,εχω δει να μοιραζονται παρα πολυ οι γνωμες.Ειναι τουλαχιστον και Against The Grain,Recipe For Hate στο παιχνιδι…

Εσυ λες ποια ειναι πιο δημοσφιλη.Γι’αυτο ειπα θα δυσκολευτουν κυριως αυτοι που εχουν λιωσει ολη τη δικογραφια τους που ειναι σε θεση να κρινουν καπως πιο αντικειμενικα;P

Για μένα πάντως σίγουρα Suffer, Generator και Against The Grain είναι υπέρτατες δισκάρες! Και φυσικά τα Stranger Than Fiction, Grey Race είναι από πολύ κοντά! Θεοί.

Στο λαιβ του 96 στην Αθήνα είχε πάει κανείς απο’ δώ??? (Δεν έχω γνωρίσει ποτέ άτομο που να χε πάει σ’ αυτό το λαιβ κι έχω πολύ περιέργεια να μάθω πως ήταν) Γενικά ξέρετε που μπορεί να υπάρχει καμιά φωτογραφία από το λαιβ αυτό??? Του πούστη σίγουρα θα’ χαν τραβηχτεί…

Και εγώ ψάχνω πληροφορίες αλλά δε βρίσκω