Bad Religion

κάπου πρέπει να έχω το χάμμερ με την ανταπόκριση από κείνο το λάιβ… :-k

ρε βρίσκω ελάχιστα πράγματα…

Και γω το έχω, κάτσε να ρίξω μια ματιά

εδιτ. Κάπου το έχω καταχωνιάσει το άτιμο. Πάντως φωτό απο Bad Religion δε θυμάμαι να είχε. Review είχε κάνει (όλης της μέρας) ο Καραολίδης πάντως, γενικά είχε πει πολύ καλά λόγια για το λάιβ. Για την ιστορία, την ίδια εκείνη μέρα έπαιζαν οι Paradise Lost και ο Iggy Pop απ’ ότι θυμάμαι.

Θα ξανακοιτάξω πάντως μηπως βρω το τεύχος…

Για ρίξτε τη ματιά σας και πείτε τπτ :slight_smile:

Μετά το Generator σειρά είχε το Suffer (επί τη ευκαιρία, δείτε αυτό : http://home.online.no/~espenas/nofx/images/surfer_front.jpg ), και ανακάλυψα τραγουδάρες όπως When? και You Are (The Government)!

Το DVD Live At The Palladium, αν και όχι ότι θα περίμενες από τον χαμό που θα γινόταν σε μια punk συναυλία (μιλάμε οι συναυλίες έχουν γίνει πολύυυυυ ασφαλείς…Μόνο κάτι moshpit της πλάκας γίνονται, στην “καλύτερη”), έχει φοβερό ήχο και ωραία extras.

Kαι μιας και σε προηγούμενο ποστ μου δεν το είχα αναφέρει…No Control ρεεε ΔΙΣΚΑΡΑ!

No Control vs. Suffer, σημειώσατε Χ. Από κοντά The Gray Race. Και έχουν γράψει φοβερά κομμάτια τα άτομα, γενικά…Land of competition, you, suffer, when, the gray race, infected, i want to conquer the world…και κλασσικά θεικοί στίχοι.

Εγω ποτε δεν τους συμπαθησα τοσο… Δεν ξερω τι φταιει

Τα αυτιά σου… :stuck_out_tongue:

:stuck_out_tongue:

:lol:
Nταξει μαλλον ειναι λιγο χαρωποι, για αυτο

Χο, δεν υπάρχει μέρα που να μη πάρω την δόση από Bad religion…

Κακώς! Είναι γαμάτοι:p

Παιδια ψαχνω αρκετα χρονια να βρω φωτο και διαφορα αλλα στοιχεια (σετλιστ και βιντεο) αλλα δυστυχως ακομα δεν εχω βρει τιποτα παρα μονο το φλαιερ απο το φεστιβαλ. Αν γνωριζει καποιος οποιαδηποτε πληροφορια ας την μοιραστει μαζι μας. Επισης ειχα ακουσει πως καποιος την ειχε ηχογραφησει σε audio format, γνωριζει κανεις τιποτα για αυτην την κασσετα?

Τωρα για το ποιο ειναι το καλυτερο τους αλμπουμ ειναι πολυ δυσκολο να διαλεξεις εγω θεωρω κορυφαια και στην ιδια θεση τα 80-85, No Control, Suffer, Against The Grain, Generator και The Gray Race. Πολυ δυσκολο πραγματικα να αποφασισω ποιο ειναι το καλυτερο τους.

Μιλάς για ποιό live?

Αυτό στη Δραπετσώνα το 96?

Αυτό το ψάχνω και γω χρόνια…Είχαν πει κάποια παιδιά από δω ότι θα ποστάρουν review του Metal Hammer από εκείνο το live, αλλά μάλλον το ξέχασαν…

(Ο,τι ανέφερες το θεωρώ κορυφαίο. Δίνω ένα μικρό προβάδισμα μόνο στο Against The Grain, και No Control)

Όλο σκέφτομαι εντωμετάξυ ό,τι θέλω να χώσω μεγάλο ποστ γι’ αυτούς κι όλο το ξέχναω ή δεν έχω χρόνο…Θα ρθει όμως που θα παει:wink:

Ναι μιλαω για το λαιβ στη δραπετσωνα το 1996, μακαρι να εμφανιστει οτιδηποτε απο εκεινο το λαιβ

Πάντως ιντερνετικά έχω βρει απειροελάχιστα πράγματα…Στην ουσία μόνο την χρονολογία, την τοποθεσία και το Line Up του φεστιβαλ (Rock Of Gods λεγόταν)

σόρρυ ρε παίδες, σας ξέχασα.
Κάντε κλικ λοιπόν.

επίσης, ΕΠΙΚΗ ήταν και η ανταπόκριση του Ποπ+Ροκ (δυστυχώς αυτό σίγουρα το’χω χάσει) που αποθέωνε Jesus & Mary Chain και Violent Femmes, και έθαβε ασύστολα Paradise Lost. Λολ. Για Bad Religion δε θυμάμαι τι είχαν γράψει.

Γαμώ!!

Ωραίος bleeding :thumbup:

Πάντως ωραία όνοματα το φεστιβάλ