Bad Religion

Μόλις σκάναρα την πάνω σελίδα και ήμουν έτοιμος να την ποστάρω, αλλά με πρόλαβες.

Ουσιαστικά το rock of gods ήταν ο προάγγελος του rockwave, περιττό να πω πως αν γινόταν τώρα θα πήγαινα και τις τρεις μέρες (ή τουλάχιστον έτσι λέω λόγω ονομάτων και μόνο, γιατί παίζουν κι άλλοι παράγοντες, βλέπε διοργανωτές κλπ κλπ)

Thanks για την ανταπόκριση.

Τελικά οι τύποι σε όλους τους δίσκους τους έχουν να προσφέρουν πολλά πράματα ε!
όταν είμαι Πάτρα λιώνω το “A New America” και λέω “ΣΙΝΤΑΡΑ!”…
όταν πάω Αθήνα και βάζω το “Against The Grain” λέω “πω ρε πούστη μου, γιατί είχα τόσο καιρό να το ξαναβάλω?”. Βέβαια πάντα αναρωτιέμαι “τι διάολο εννοεί ο Gurewitz με τους στίχους του?!?!” :stuck_out_tongue:

Thanks για το review ειναι η πρωτη φορα που βλεπω κατι στο ιντερνετ για αυτο το λαιβ. το μονο που εχω ειναι το φλαιερ του φεστιβαλ.

Μακαρι να κανει την εμφανισει του τωρα και καμια audio ηχογραφηση η ακομα καλυτερα κανα βιντεο.

Παιδες εδω ειναι και το ποστερ του φεστιβαλ

Θεος φίλε! και το ψανχα

Δείτε τιμές ρε πούστη

Πολλα ειναι ρε.21 ευρω η μερα πριν 14 χρονια ?
Τα τσιγαρα τοτε εκαναν 400 δραχμες με το ζορι.

οι συναυλίες ξένων συγκροτημάτων στο ρόδον τότε είχαν 3.500-4.000 δρχ. :wink:

τη πρώτη μέρα πάντως σήμερα θα την έβλεπες με κανα 50άρι

Η αλήθεια όμως είναι ότι δεν είμαι κι ο κατάλληλος για την σύγκριση μιας και δεν έχω πάει σε κανέναν live με δραχμές

βλιδιν: μιλάμε για φεστιβάλ κι όχι για μαγάζι (νομίζω το πρώτο είναι σχεδον πάντα ακριβότερο στην ελλάδα)

άμα τα βάλεις κάτω, ίδιες τιμές με σήμερα είναι.

Τότε λάιβ στο ρόδον 3.500 - φεστιβάλ 7.000.

Τώρα λάιβ στο γκαγκάριν 30 - φεστιβάλ 60. :wink:

FOO FIGHTERS?

ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ; :o:O:O:O:O

ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΕΤΕ ΡΕ;

οι φου φάιτερς πρέπει τελικά να είχαν ακυρώσει… ίγκι ποπ και μόμπι θυμάμαι μόνο από τις ανταποκρίσεις.

Οι Foo ακυρωσαν δεν επαιξαν λογω ενος τραματισμου στο χερι που ειχε ο Grohl

Παιδια οσοι θελετε να ερθουν οι Bad Religion στην Ελλαδα εχω κανει group στο facebook


μονο ετσι πιστευω πως μπορει να γινει κατι.

Ωραίος! Μόλις έγινα μέλος :wink:
Και μάλιστα χθες είχα μια συζήτηση με ένα φίλο για το συγκεκριμένο θέμα.

Γαμώτο δεν έχω facebook!!! Όσοι ακούτε και δεν ακούτε Bad Religion γίνετε τώρα μέλη!

πιστευω πως ειναι ο μοναδικος τροπος

Ναι ίσως…Βέβαια δύσκολο το κόβω για φέτος, αλλά και η προσπάθεια μπορεί να μετρήσει

Μόνο αν παίξει κανα line up του rockwave όπως εκείνο του 2008

Εγω πιστευω οτι φετος ειναι πιο ευκολο απο αλλες φορες μιας και θα κανει το συγκροτημα 30 Year Ann Tour στην Ευρωπη το καλοκαιρι. Και θα προτιμουσα να τους δω μονους τους σε κανα κλαμπ παρα στο Rockwave, ας ερ8ουν και να παιξουν οπουδηποτε αυτο ειναι το παν.

Αλλά με 8 άτομα δεν πάμε πουθενά :frowning:

όχι απλά πιστεύω ότι οι Bad Religion, μη σου πω εδώ και μια δεκαετία (λογικά παραπάνω), έχουν πάψει να παίζουν σε μαγαζιά τύπου gagarin, fuzz κλπ χωριτηκότητας 1000ατόμων

Οπότε Ελλάδα ίσως σε κανα φεστιβάλ να ήταν δυνατό να παίξουν…

Ειδικά αν εσύ ψήνεις κλείστο χώρο το θεωρώ ακόμη πιο δύσκολο, παρ’ όλο που αυτό θέλω κι εγώ

Και ναι ας παίξουν οπουδήποτε και είμαστε κομπλε

ΜΑΚΑΡΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ