Bad Religion

Ποιο γκρουπ στο facebook;

Εφτιαξε ένα παιδί γκρουπ έτσι ώστε να’ ρθουν Ελλάδα…

Τσεκαρε πίσω ποστς

Σε λίγο θα βάλω ένα Ποτ-πουρί Bad Religion Suffer+No Control-Against The Grain στο Winamp. Eπισκέφθηκα το

http://www.badreligion.com/mailinglist.html

και αν γραφτείς σε λίγους μήνες σου στέλνουν το Live Album που θα ηχογραφήσουν :D:D

Δεν στο στέλνουν απλά το κατεβάζεις :wink:
Φυσικά και γράφτηκα κι εκεί…

Θα παω να κανω τοπικ και στο φορουμ του φαν σαιτ www.thebrpage.net οπου γραφω εχω βαλει να φαινετε και το λινκ απο το γκρουπ. Δεν το βαζουμε κατω ελπιζουμε, εδω εχουν περασει 14 χρονια σχεδον.

Aπό τις φήμες συναυλιών

Η περιοδεια για τα 30 χρονια τους λογικα θα ειναι εκτεταμενη οποτε οι πιθανοτητες αυξανονται.

Μακαρι να γινει το θαυμα.:papas::papas:

μακαρι να ερθουν, εν αναμονη, παντως οποιος ειχε τα κονε και μαθει τιποτα ας μας το σφυριξει κι εμας. καλα δεν υπαρχει παντως nofx-bad religion μαζι σε festival θα γινει πανικος.

Πωπω μακάρι ρεεεε!!!

Κατεβαίνει τώρα και το live τους, μου έστειλαν με mail τον κωδικό :wink:

Αναγκαστικα:

-Εξω το Into The Uknown γιατι ποσως μας ενδιαφερουν οι χαριτωμενοι prog rock πειραματισμοι απο αυτη τη μπαντα,ειδικα οταν δεν ειναι και τιποτα το ιδιαιτερο ωστε να μιλαμε εστω για τη “διαφορετικη δισκαρα που βγαλαν τοτε”.

-Εξω και τα The New America και No Substance που πιστευω συμφωνουμε οτι ειναι τα λιγοτερο εμπνευσμενα απο τα 88’-04’ albums(δε ξερω αν ειναι τυχαιο οτι ειναι 2 απο τα 3 στα οποια ελειπε ο Gurewitz).Γενικα πιστευω οτι ειναι δυσκολο να τα επιλεξει καποιος εναντι των υπολοιπων αυτου του “σερι”.

-Με το New Maps of Hell να πω την αληθεια δεν εχω ασχοληθει σοβαρα ακομα για καποιο λογο,ακουω ομως οτι ειναι στα επιπεδα του προκατοχου οποτε καλου κακου το χωνω μαζι με κεινο.(Aυτο στη πραγματικοτητα για να χωρεσουν…και γαμα το “αλλο”,ποιο να εκαιγα?!).Εβαλα multiple επιλογες,μεχρι 2-3 αν γινεται!

Αφού είναι πολλαπλής επιλογής έβαλα 3, το Suffer πρώτα από όλα, μετά το No Control και μετά με πολύ δυσκολία το Stranger Than Fiction αλλά ανάλογα με τα κέφια θα μπορούσε να είναι ή το Generator ή το Against The Grain…Θεοί!

Πολύ δύσκολο να διαλέξεις μέσα από τις τόσες δισκάρες που έχουν βγάλει!!! Προσωπικά μου αρέσουν ΟΛΑ και απλά έχω αγαπημένα τραγούδια μέσα από κάθε album…

Φυσικα και όλα τα άλμπουμ τους είναι υπερδιασκάρες. Ωστόσο θα ψηφίσω τα 3 αγαπημένα μου, τα οποία θεωρώ έπη, που όποτε κι αν τα ακούσω, η πορωση είναι ιδια με την πρώτη φορα. no control, against the grain, stranger than fiction.

Πάντως το new maps of hell, θεωρώ ότι έπρεπε να είναι μέσα. Ειναι πολυ γαματο

Ψήφισα Suffer και Against The Grain. Μετά θα έβαζα το New Maps Of Hell που είναι και αυτό δισκάρα, αλλά είπα να περιοριστώ στα δύο που ξεχωρίζω περισσότερο. Το νέο δεν το έχω ακούσει ακόμα.

χωρις να εχω ακουσει ακομα ολη την δισκογραφια τους διαλεξα και εγω against the grain και suffer…

Mεσα ειναι ρε,απλα τα 2 τελευταια τα βαλα μαζι για να βγει το πολλ:p

Εχει leakαρει?Νομιζω δεν υπαρχει καπου ακομα:-k

Suffer και Stranger Than Fiction, με άνεση κιόλας. Ο πρώτος είναι ο χύμα, σε-πετάω-στον-τοίχο γαμιστερός δίσκος τους των '80ς, ο δεύτερος είναι ο πιο πετυχημένος στο mainstream κοινό δίσκος τους, με τραγουδάρες που πολλοί θα ήθελαν να είχαν γράψει.

Ακολουθούν στην προτίμηση μου τα Recipe For Hate, The Gray Race και το σάπιο ντεμπούτο τους.

Χαλαρά Suffer για τους λόγους που ανέφερε ο Ellanor!!! :smiley: :smiley:

Πως σας φάνηκε το The Devil In Stiches??? Δεν ενθουσιάστηκα και πολύ, είναι αρκετά μελωδικό αλλά δεν φέρνει στα παλιότερα κορυφαία μελωδικά κομμάτια τους. Το The Resist Stance πάντως είναι μια χαρά κλασικό! αναμένουμε…