Barcelona

σε συγκριση με το πεναλτυ στον πρωτο αγωνα, οχι και πολυ

Τρελο ματς χτες και μεγαλη νικη της Μπαρτσα με 2-3. Και τι δεν ειχε ο αγωνας? 5 γκολ στο πρωτο ημιχρονο με τον Τορες να ανοιγει το σκορ στα 40 δευτερολεπτα, μουφα πεναλτι για την Ατλετικο, αποβολη του Γκαμπι στο ημιχρονο για επεισοδια στην φυσουνα, μη αποβολη του Αρντα που πεταξε το παπουτσι του στον εποπτη, αποβολη στο '89 του Μαριο Σουαρεθ… Rock ‘n’ Roll καταστασεις, αυτα ειναι.

Περυσι μας ζοριζε με το πουλμαν που παρκαρε μπροστα απο την εστια του ο Σιμεονε αλλα φετος εχει αποκατασταθει η ταξη με 3 νικες της Μπαρτσα σε ισαριθμες αναμετρησεις.

Link για το ματς κάποιος;;

Πετάει η Ρεάλ μετά το 1-1, χάνει ευκαιρίες με το κιλό, αλλά όσο δεν το βάζει ενδέχεται να το πληρώσει. Μπορούσαμε ήδη να έχουμε καθαρίσει το Χ2…

Το γκολ του Μπέιλ που ακύρωσε ήταν πολύ, μα πολύ οριακό.

Σαπια η ομαδα στο πρωτο ημιχρονο. τυχεροι που δε χανουμε

ο
Ο Bale δεν ηταν, μηπως ηταν ο CR στη σεντρα, γτ δεν κοιταζα αυτον?

Ναι ναι, ο Ρονάλντο μπορεί να ήταν. Δεν το διευκρίνισα, έχεις δίκιο. Ο Μπέιλ καλύπτεται 100%.

Αλλάξανε οι ρόλοι στο δεύτερο μέρος και η Μπαρτσελόνα κέρδισε δίκαια.

απο τα πιο βαρετα και αδιαφορα ματς που εχω δει. ελεγξαμε το παιχνιδι στο β ημιχρονο και αν ο νευμαρ δεν εχανε παλι μερικα αχαστα θα ειχαμε βαλει και 3ο γκολ

[B][SIZE=5]ΤΙ ΜΑΤΣΑΡΑ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ[/SIZE][/B]

Τα είχε όλα. Ρυθμό, ευκαιρίες, φοβερές ενέργειες εκατέρωθεν, ένταση, ξύλο, την τύχη να μη χαλάσει από κακές διαιτητικές αποφάσεις… Χορτάσαμε ποδόσφαιρο σήμερα λέμε! =D>

Τη Μπαρτσελόνα πολύ τη γουστάρω φέτος. Χίλια μπράβο στον Λουίς Ενρίκε, την έχει κάνει και πάλι (μετά από ΠΟΛΛΑ χρόνια) ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΡΕ. Με κανονικό φορ, κανονικό ρυθμό, κανονικά τρεξίματα στους ελεύθερους χώρους… άντε, επιτέλους!

Btw, εξακολουθεί κανείς να έχει αμφιβολία για το ποιος είναι ο καλύτερος παίκτης στον κόσμο; Μμμμμμ;

edit
@WeRock… ρε μαν πες μου ότι μας δουλεύεις. ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.

Aλλο ματς ειδες?:stuck_out_tongue:

Πραγματικά κι εγώ κουφάθηκα μ’ αυτό το σχόλιο.

Μήπως η αποτοξίνωση από την Γκουαρντιολίτιδα θέλει ακόμα λίγα χρόνια;

Λες αυτο να φταιει?Για εμενα ηταν απο τα καλυτερα ματς που εχω δει την Μπαρτσα τα τελευταια 3-4 χρονια.Στο 2ο ημιχρονο κυριως που ανεβηκαμε,εξαιρετικη εμφανιση(αν δεν μαλακιζοταν και ο Νευμαρ…).
Πολυ μεγαλο γκολ απο τον Σουαρεζ,ποσο φαινοταν η ελλειψη του σεντερ φορ τοσα χρονια.

Ε αφού με ξέρεις, εγώ είμαι γνωστός αντιγκουαρντιολικός…
Ναι, συμφωνώ μαζί σου, η Μπάρτσα ήταν φοβερή και τρομερή απόψε. Με έχει κάνει να πιστεύω ότι είναι μάλλον πρώτο φαβορί για το ΤσουΛου φέτος.

Ο Νεϊμάρ είναι μεγάλος χασογκόλης, αλλά μαζί με τον Επίγονο και τον Βρικόλακα συνθέτουν πιθανότατα την καλύτερη επιθετική τριπλέτα που έχω δει ποτέ μου.

αληθεια εκπλησσομαι οσο εσεις που σε καποιον αρεσε το παιχνιδι :stuck_out_tongue:
κοιταξτε γενικα πλεον βλεπω πολυ λιγοτερο απο παλιοτερα και εχω χασει γενικα το ενδιαφερον μου με τη μπαλα σε μεγαλο βαθμο οποτε μπορει να με επηρεαζει αυτο καπως.
αλλα πραγματικα βαρεθηκα σε παρα πολλα σημεια του παιχνιδιου.

Με τη σιτυ παντως μου ειχε αρεσει πολυ και η ομαδα και το παιχνιδι

Κοίτα, προσωπικά, δύο περιπτώσεις μπορώ να σκεφτώ στις οποίες θα καταλάβαινα κάποιον που δεν του άρεσε αυτό το ματς:

α) Αν καυλώνει περισσότερο με τακτικές παρά με το πραγματικό ποδόσφαιρο (βλ. η Γκουαρντιολίτιδα που λέγαμε) και χαλάστηκε από τον άναρχο χαρακτήρα που είχε πάρει το ματς ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο. Πρέπει κάποτε να μάθει μπαλίτσα ο poor bastard, αλλά ΟΚ ας πούμε ότι τον καταλαβαίνω.

β) Αν πέρασε το τελευταίο εξάμηνο, π.χ., βλέποντας παιχνίδια της Εθνικής Βραζιλίας στα Μουντιάλ του 1970 και 1982.

Δε σε αναγνωριζω!Για την Μπαρτσα τα λες αυτα?:stuck_out_tongue:
Παντως ναι,ειμαι πολυ πιο αισιοδοξος με τη φετινη ομαδα.Αν κατι με χαλαει ειναι ο Ρακιτιτς,γιατι ειναι λιγο αργος για ματς με τετοιο ρυθμο και αυτο φανηκε πολυ σημερα.Για το τσουλου παλι,περιμενω Μπαγερν και Ρεαλ πολυ δυνατες,γενικα αμφιρροπο το φετινο.Περιμενα πολυ και την Τσελσι,αλλα μας την κανατε νωρις…8)

Εμ, όταν εγώ σας έλεγα ότι δεν αντιπαθούσα ποτέ τη Μπαρτσελόνα ως σύλλογο (σε αντίθεση με τη Ρεάλ) αλλά μόνο ως ομάδα τα τελευταία χρόνια, εξαιτίας του τρόπου με τον οποίο έπαιζε, εσείς δε με πιστεύατε!

Για το φετινό Τσου Λου: εκτός της Μπαρτσελόνα εγώ προσωπικά πιστεύω πολύ στην Ατλέτικο, όσο κι αν σε κάποιους μπορεί να φανεί περίεργο (νομίζω ότι μπορεί και φέτος τελικό και γιατί όχι να το πάρει αυτή τη φορά), επίσης έχει φοβηθεί το μάτι μου την Παρί και αν καταφέρει αυτή τη φορά να σας κάνει καλά (δύσκολο) δεν ξέρω μέχρι πού μπορεί να φτάσει… και από κει και πέρα, θεωρώ ότι η Ρεάλ για διάφορους λόγους δεν έχει ΚΑΜΙΑ τύχη, ενώ φυσικά ελπίζω και φέτος σε παταγώδη αποτυχία της Μπάγερν του αχώνευτου, και είμαι σχετικά αισιόδοξος ότι θα γίνει το θέλημά μου - αν και όχι υπεραισιόδοξος, θα λεγα.

Εμείς θα επανέλθουμε στα καλά μας, ώστε να το χτυπήσουμε σωστά, του χρόνου… hopefully.
Αν ο Μουρίνιο δε μάθει ούτε φέτος απ’ τα λάθη του, νομίζω ότι το πουλάκι θα πετάξει.

Η Ατλετικο φετος νιωθω οτι κατι της λειπει.Παραμενει πολυ δυνατη,αλλα νιωθω οτι φετος εχει χασει πολυ απο την καθαρα ποδοσφαιρικη δυναμικη της και αντιθετως εχει ενισχυσει τη σκληραδα της.Μιλαμε ομως για πολυ ξυλο στο παιχνιδι της.Συν τοις αλλοις,περσι σε εξι ματς,η Μπαρτσα δεν τη νικησε ουτε μια φορα και φετος εχουμε 3 στα 3 μαζι τους.

Θεωρω την Παρι παρα πολυ πιο επικινδυνη,αλλα προτιμησα να μην την αναφερω,λογω πιστης στην Μπαρτσελονα.Με τρομαξε με την Τσελσι,σε επιπεδο που ειχα καιρο να γουσταρω ετσι με ματς Ευρωπαικης ομαδας.Αναρριχηθηκε πολυ πιο γρηγορα απο τη Σιτυ στο κορυφαιο επιπεδο.
Απο εδω και περα περιμενω μεγαλα ματς,στο ΤσουΛου.

Απιστευτη [B][SIZE=3]ΜΑΤΣΑΡΑ[/SIZE][/B] με τα ολα της το χθεσινο Clasico. Ποδοσφαιρικη πανδαισια που δεν χορταινεις να την παρακολουθεις. Τα ειχε ολα, εναλλαγες στο σκορ, απιστευτο ρυθμο σε ολη την διαρκεια του, 3 γκολ, δοκαρι, πολλες χαμενες ευκαιριες. Η Μπαρτσα μπηκε πιο δυνατα στον αγωνιστικο χορο αλλα απο το δοκαρι του Ροναλντο και μετα σταδιακα η Ρεαλ πηρε τα ηνια και ηταν καλυτερη στο πρωτο ημιχρονο χανοντας αρκετες ευκαιριες. Στο δευτερο ημιχρονο ομως η Μπαρτσα πηρε τον ελεγχο του αγωνα, ο Σουαρες εκανε το 2-1 νωρις και συγκεκριμενα στο 56ο λεπτο και απο εκει και περα οσο περναγε η ωρα η Μπαρτσα ηταν ολο και πιο εντυπωσιακη και επιθετικη κυριαρχοντας απολυτα στις 4 γραμμες του γηπεδου. Εχασε πολλες σημαντικες ευκαιριες για 3ο γκολ κυριως με τον χασογκολη και πολυ ατομιστη χθες Νεϊμαρ και απο καθαρη τυχη η μισητη δεν μετρησε παραπανω γκολ. Κορυφαιοι του αγωνα ο Λουις Σουαρες που ηταν συνεχης κινδυνος για την αμυνα της Ρεαλ ειδικα στο 2ο ημιχρονο, ο αρχοντικος Πικε που ηταν εξαιρετικος, ο Μεσι που απο οσο περναγε η ωρα ανεβαζε στροφες και εκανε ο,τι ηθελε τους παικτες της Ρεαλ και ο Μπραβο που κρατησε το σκορ με σπουδαιες επεμβασεις στο διαστημα ανωτεροτητας της Ρεαλ. Απο την πλευρα της Ρεαλ οι καλυτεροι ηταν ο Μπενζεμα, ο Κριστιανο Ροναλντο κυριως στο 1ο ημιχρονο και ο Μοντριτς για οσο αντεξαν τα πνευμονια του.

+4 τωρα και η Μπαρτσα αποκτα ενα σημαντικο προβαδισμα για την κατακτηση του τιτλου, τιποτα ομως δεν εχει κριθει με 10 αγωνες να απομενουν ακομα.

Μεγαλο ματς, μακαρι να βλεπαμε συχνοτερα αγωνες τετοιου ποδοσφαιρικου επιπεδου. Αγωνες που για 90 λεπτα σε κρατανε σε αγωνια με την μπαλα να παιζεται πανω κατω σε εξαντλητικους ρυθμους.

Φανταστικη ατμοσφαιρα στο Καμπ Νοου, ευχομαι να καταφερω καποια στιγμη να το ζησω απο κοντα αυτο.

Ετσι παστελωσε το παιχταρα…

Αρχοντικος Πικε…