Barcelona

είναι η σημαία της Καταλωνίας. Άποψη μου είναι οτι καλά κάνουν και θυμούνται απο που προέρχονται.

απο την μία ναι όντως το είχα ξεχάσει οτι τα χρώματα της καταλωνίας είναι αυτά, από την άλλη σαν εμφάνιση δε μου αρέσει να πώ την αλήθεια.

ναι εντάξει, σαν εμφάνιση σίγουρα δεν είναι η καλύτερη, αλλά για το σκοπό που εξυπηρετεί τους βγάζω το καπέλο

Ποια Καταλωνια ρε,κατακλεψανε τον Αθηναικο!

Πάμε μωρή παιχτούρα.

Αν ανακοινωθεί είναι καλό. Ξεχωρίζοντας τους πολύ καλούς ποδοσφαιριστές απο τους εξωγήινους, πάντα ήθελα να δω δύο διαφορετικούς εξωγήινους στην ίδια εντεκάδα, την αναρχία του Ροναλντίνιο και το αποτελεσματικό παιχνίδι του Μέσσι σε ένα. Ε αν έρθει ο Νέιμαρ θα το δούμε.

Και έτσι και κάτσει και γκούντογκαν ή αγκουέρο που ακούγεται πάμε για τεράστια πράγματα. :slight_smile:

εκλεισε λεει ο νειμαρ

…έτσι φαίνεται, και είναι μεγάλη μεταγραφή, αλλά η προσφορά του θα φανεί στο χορτάρι:):!:

Σιγουρα τεραστιο ρισκο. Προσωπικα πιστευω οτι ο τροπος παιχνιδιου του θα ταιριαζε περισσοτερο στη ρεαλ αλλα θα δειξει.

Αν έρθουνε αυτοι συν τον Νειμαρ, ούτε προημιτελικά δεν φτάνουμε του χρόνου.

να σου πω την αλήθεια με μεσσι και νευμαρ μπροστά δεν χρειάζεται ο αγκουερο. Αλλά ο γκούντογκαν είναι τεράστιος παίχτης. μπορεί να πάρει τη θέση του μπουσκετς η να παίξει δίπλα του. δεδομένου ότι θα πάρουμε και στόπερ (χουμελς η τιαγκο σίλβα) η ομάδα θα είναι υπερπληρης οπότε δεν καταλαβαινω για πιο λόγο να μη φτάσουμε προημητελικα.

Ο λόγος (η πρόβλεψή μου δηλαδή) είναι ότι προσπαθούν να επιλέξουν παίκτες για να συνεχίσει το ίδιο στυλ παιχνιδιού και τα επόμενα χρόνια, ενώ για μένα αυτό το στυλ πέτυχε 100% λόγω της φόρμας στην οποία βρέθηκαν επί μία τετραετία οι Τσάβι-Ινιέστα-Μέσι. Χωρίς αυτούς (και τους τρεις όμως, γιατί ο Μέσι μόνος του δε μπορει -αποχείχτηκε και φέτος) σε καλή κατάσταση αυτό το συγκεκριμένο ποδόσφαιρο απλά δεν υπάρχει και το είδαμε φέτος που πονούσαν τα μάτια μας με τις εμφανίσεις σε Μιλάνο και Μόναχο.

Η Μπαρτσελόνα θα έπρεπε να κοιτάξει να πάρει έναν καλό στόπερ δίπλα στον Πικέ (Τιάγκο Σίλβα ναι, Χούμελς όχι, το παιδί παραείναι επικίνδυνος), να έχει ένα ακόμα αριστερό μπακ σαν τον Αμπιντάλ όμως, που να μπορεί και να αμυνθεί (ο Άλμπα είναι όλο φρου φρου κι αρώματα) και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να αποκτήσει έναν κανονικό σέντερ φορ-εκτελεστή με όγκο και ύψος για να μπορεί να επιτεθεί και με plan B.

Από την άλλη κρατάω και μια πισινή, γιατί ό,τι ποδοσφαιρική πρόβλεψη έκανα φέτος, απέτυχε πανηγυρικά.

Γιατί ρε; Θύμισέ μου, τι έλεγες και τι έγινε;

Ίδιο στυλ ο Νέιμαρ δεν νομίζω, μάλλον φέρνει το κάτι πιο απρόβλεπτο του Ροναλντίνιο μαζί του και είμαι περίεργος να δω πως θα το ταιριάξουν αυτό όταν η Μπάρτσα παίζει με ένα πολύ συγκεκριμένο τρόπο.

Ναι,σε μια ομαδα που δεν καταφεραν να παρουν τη θεση της χολερας του ευρωπαικου ποδοσφαιρου ο Σονγκ και ο Μασερανο θα τα καταφερει ο Γκουντογκαν.
Οσο το να παιξει διπλα του ε νομιζω δυσκολο εφοσον η Μπαρτσελονα δεν αλλαζει το 4-3-3 και δε νομιζω καποιος απο Τσαβι Ινιεστα Φαμπρεγκας να φαει παγκο για τον Γκουντογκαν. Οποτε αφηστε το το παιδι στην ησυχια του μπας και κανει καμια καριερα της προκοπης… :stuck_out_tongue:

fixed

Πρόχειρα θυμάμαι ότι είχα υποστηρίξει πως στο Μπαρτσελόνα - Μπάγερν, το φαβορί ήταν η πρώτη, γιατί η δεύτερη είχε συνηθίσει να έχει αυτή την κατοχή και όχι να περιμένει τον αντίπαλο με σκοπό να χτυπήσει στην κόντρα.

As fail as it gets.

Το ίδιο είναι ουσιαστικά, όταν επιλέγεις ντε και καλά να παίξει με έναν συγκεκριμένο τρόπο παιχνιδιού, ανεξαρτήτως παικτών, ο προπονητής έχει ελάχιστο ρόλο, άρα είτε είναι ο βοηθός, είτε ο βοηθός του βοηθού είτε ο Άλεξ Φέργκιουσον μικρή σημασία έχει.

σοβαρά τώρα, θέλουν hummels; έχουνε χαζέψει τελείως εκεί πέρα, καμία τύχη…

Ο Νειμαρ αν και ξερει μπαλα, αμφιβαλλω αν θα κολλησει στην Μπαρτσελονα. Οπωσδηποτε σεντερ μπακ και κλασικο 9αρι σεντερ φορ του χρονου, αλλιως δεν πας πουθενα.