Basketball ή αλλιώς "μπάσκετ ω ρε"

Επίσης Thompson Jordan μάλλον διάβασαν το θάψιμο που τους έριξα :stuck_out_tongue: και σε ημιτελικό και τελικό έπαιξαν εξαιρετικά

Γενικά πάντως ισχύει πως ήταν παιδική χαρά αυτή η ομάδα, όχι επειδή τους έλειπαν οι παίκτες φυσικά αλλά κυρίως επειδή οι περισσότεροι μάλλον βαριούνταν. Στα 2 τελευταία ματς σοβαρεύτηκαν αρκετά και πήραν το χρυσό.

Μεγαλύτερη εντύπωση μου έκανε πάντως η εύκολη νίκη της Σερβίας απέναντι στην Αυστραλία. Τελικός ΗΠΑ-Αυστραλία ίσως να είχε μεγαλύτερο ενδιαφέρον.

ρε συ στιβ. Και άλλοι μπήκαν στα γεράματα, δεν χάζεψαν εντελώς.΄

Εχει πιάσει απο τον φυσσα, μέχρι τον τραμπ.

Ψόφος.

Παντελή μην πεις τίποτα ε

παικταρα llull

Φοβερό παιχνίδι ο Καλάθης. Μετά την Μπάμπεργκ κάνει εκπληκτικά παιχνίδια, δεν είναι τυχαίο που βρίσκεται 3ο στην αξιολόγηση στην Ευρωλίγκα και είναι πρώτος σε πόντους, ασίστ, ριμπάουντ, κλεψίματα στην ομάδα. Να δούμε μέχρι πότε θα αντέξει.

Του πήγαινε ο ρυθμός στο χθεσινό παιχνίδι με Ρεάλ αλλά έλειπε ο Τζέιμς για άλλη μια φορά.

Exei kaneis idea giati oi Tourkoi exoun tis perissoteres omades stin Euroleague? 4, akolouthei i Ispania me 3…einai toso megali basketomana? sorry gia ta greeklish

Γιατί είναι οι χορηγοί της.

Katanohto alla gtp :sunglasses:

Δεν το ξέρω ότι έχουν τις περισσότερες ομάδες γι’ αυτόν τον λόγο, το υποθέτω όμως…

Στην ευρωλιγκα απο οσο ξερω οι ομαδες δεσμευονται με συμβολαια!!
Γιαυτο και καθε χρονο ειναι σχεδον ιδιες οι ομαδες!!
Παντως κι εγω με το σκεπτικο του Παντελη ημουν και απορω τοσο καιρο που δεν τις σπρωχνουν για
να σηκωσουν τη κουπα με τοσα λεφτα που εχουν ριξει.

2 επειδή έχουν εγγυημένα συμβόλαια. Εφές και Φενέρ, ομάδες δηλαδή που έχουν πάει σε Φ4 (2 έκαστη νομίζω). Όλα καλά μέχρι εδώ.
1 επειδή πήρε πέρσι το Eurocup, βάση προκύρηξης - Γαλατά.
1 επειδή πήρε φέτος την wild card της Eurolegue - Νταρουσάφακα.

10pts 11reb 8ast
17 χρονών

και έχει κάνει και καλύτερα παιχνίδια

17
YEARS
OLD pic.twitter.com/Jo4mmclDzL

— Eurohoops.net (@Eurohoopsnet) 3 Φεβρουαρίου 2017
1 Like

Θυμίζει λίγο Κούκοτς, οκ έχει όλα τα φόντα να γίνει next big thing

19 ποντους 2/2 διποντα 5/6 τριποντα και 3 ασσιστς στο πρωτο δεκαλεπτο ο καλυτερος παικτης στην ευρωπη

1 Like

AEK - ΠAO 71 - 70

http://s2.aek365.com/cache/images/3/3787205366f27c83cf3fc2fa7aa0bb91.jpg

3 Likes

Χιλιες φορες νικ καλαθες απτους χεσμενους ντε κολο και θεοδοση

Και κάπου εδώ ο ανταγωνισμός πάει περίπατο. Ακόμα πιο υπερομάδα θα είναι του χρόνου η Φενέρ.