Basketball ή αλλιώς "μπάσκετ ω ρε"

συμφωνω κι εγω να φυγουμε απο κει.
Και γενικα να καταργηθει αυτη η διοργανωση με τα συμβολαια και ας παιξουμε στην basket champions league.

η άποψη μου είναι ότι την διοργάνωση την κάνουν οι συμμετέχοντες και όχι το όνομα / διοργανωτής

Δε νομίζω ότι στην πράξη θα θέλατε να ράψετε ένα “αστέρι” με τελικό απέναντι στη Μονακό π.χ. . Οι μεγάλες ομάδες και τα παραδοσιακά μεγάλα μπασκετικά κλαμπ ( Μακάμπι , ΤΣΣΚΑ, Ρεαλ ) πλην προφανώς Παρτιζαν και 1-2 ακόμα παίζουν Ευρωλίγκα

Ναι να την παρει και να φυγει να παιζουμε με την Μπανβιτ. Το να μην ειναι καραγκιοζης και να μην πλακωνεται στο ινστα σαν 12χρονο δεν το εξεταζουμε καν? ΑΠΟΛΥΤΩΣ σωστη ηταν η τιμωρια που εφαγε.

2 Likes

Ναι γιατι το ινστα ειναι ο λογος. Απτο '12 που μας κλεψαν απροκαλυπτα το 7ο αστερι δεν υπαρχει κανενας σεβασμος στον παναθηναικο, την ομαδα με τα περισσοτερα εισιτηρια στην ευρωλιγκα, απειρες σφαγες με τσσκα,ρεαλ,μπαρτσελονα,φενερ καθε χρονο. Ποιος θα ξεχασει το φοβερο διπλο της αδιαφορης ζαλγκιρις στη μπασκονια περσι με 0-100 διαιτησια για να πεσει η φενερ πανω στον παναθηναικο και οχι πανω στην τσσκα, μη μεινει καποια χαιδεμενη εκτος φ4… Ειναι και το θεμα με τα τηλεοπτικα που τα τσεπωνει ο μπερτομεου και κανεις δεν ξερει που αλλου πανε. Ας φυγουμε και θα ακολουθησουν κι αλλοι, αυτο ειναι σιγουρο. Ας μεινουν οι χαιδεμενες και ομαδουλες τυπου κιμκι και μπαμπεργκ που εχουν παρει αξια απτο πουθενα

Εδι: και σε φιλους που βλεπαμε μαζι το εντος με τσσκα ειπα οτι πρεπει να παρει την ομαδα και να φυγει, πριν ακομα προκυψει θεμα, αληθεια δεν παει αλλο αυτο το τσιρκο

Να θυμίσω ότι το '12 το πήρε ο Ολυμπιακός που βρήκε την τσσκα η οποία είχε σφυριχτεί το ίδιο καλά στον τελικό και είχε και 19 πόντους διαφορά στο 3ο δεκάλεπτο… απλά η εξέλιξη κυρίως των τελευταίων λεπτών δεν βοήθησε να την σπρώξουν όσο ήθελαν γιατί ήταν άστοχη.

Μια χαρά σας σφύριζαν όσο είχατε τους παππούδες Γιαννακόπουλους (αν εξαιρέσω τον τελικό του Βερολίνου που πήγαν καροτσάκι την τσσκα που είναι το αγαπημένο τους παιδί) και πολλές ομάδες είχαν αδικηθεί σε αγώνες εναντίον σας αλλά καμία δεν μπήκε στη διαδικασία να “φύγει”

Για μένα αν ο τράκης το εννοεί και δεν το κάνει για τα μάτια του κόσμου, ο κόσμος του ΠΑΟ έχει μεγάλη ευκαιρία να ψηφίσει η ομάδα να μείνει ευρωλίγκα και να τον ξεφορτωθείτε γιατί ο λόγος που δεν σας σφυράνε όπως θα θέλατε (ή όπως θα έπρεπε) είναι ο ίδιος. Και ναι είναι και το ινστα ένας λόγος… σημαντικός κιόλας. Όλοι δίνουν σημασία σε όλα τώρα πια… και τα social media είναι ένας ωραίος και βολικός τρόπος να σφάζεις με το γάντι και να γράφεις ότι παπαριά σου κατέβει στην κεφάλα.

Πως να το κάνουμε, είναι εκνευριστικός και δεν ξέρει να φέρεται (για να μην πω κάτι χειρότερο). Είμαι σίγουρος ότι αν είχατε ακόμα τον Ζοτς θα είχε πάει από μόνος του να τον δείρει.

Ούτε καν στους παίχτες του δεν ξέρει να φερθεί. Επειδή έχασαν από τη Φενέρ στην Τουρκία (που ήταν και καλύτερη ομάδα) τους είπε να γυρίσουν με το πούλμαν… λες και αποκλειστήκανε από τον Γ.Σ. Κρόνος του Αγίου Δημητρίου τους συμπεριφέρθηκε. ΕΙΔΙΚΑ Ο Φώτσης έκανε πολύ καλά που τον έγραψε στα @@ του και δεν μπήκε στο πούλμαν. Όπως είχε δηλώσει και ο ίδιος, έχει κατακτήσει τόσους τίτλους και έχει καταφέρει τόσα πράγματα με αυτή την ομάδα. Δλδ αν ήταν και ο Διαμαντίδης στην ομάδα πέρσι πως θα φαινόταν να γύριζε και αυτός με πούλμαν;;

ο γιαννακοπουλος γουσταρει ενταση και κλιμα ανεκαθεν. πολυ κυκλοθυμικος ανθρωπος με αγαπη για την ομαδα σας. απλα το να βαζει διλλημα στον κοσμο, ή δημοψηφισμα (με αποτελεσμα που ο ιδιος θελει) ή την κανει, δειχνει οτι βαζει το εγω του πανω απο την ομαδα. αν δεν του αρεσει ας φυγει οντως. απλα η κινηση ειτε δειχνει οτι οντως θελει να φυγει και ψαχνει αφορμες ειτε σκοπευει με τετοια κινηση να παρει καλυτερες διαιτησιες και καλα.
προσωπικα το παναθηναικο φετος τον βλεπω απο τα φαβορι, οποτε ο ιδιος αδικει την προσπαθεια της ομαδας του και αποσυντονιζει.
κατα τα αλλα αν παρετε και τζειμς θα εχετε 9 ξενους…

Ο τρακης εχει σκαψει απειρες φορες το λακο του με τις ηλιθιες συμπεριφορες του, αυτο ομως δε δινει δικαιωμα σε κανενα μπερτομεου να παιζει με τον κοσμο του παναθηναικου. Σιγουρα ειναι μεγαλος εγωιστης αλλα αγαπαει και την ομαδα, και βλεπει οτι με αυτη την κατασταση δε θα φτασει ποτε τους γέρους.

Εγω δεν το βλεπω σαν ευκαιρια να φυγει ο γιαννακοπουλος ( γιατι καλυτερος δεν θαρθει), αλλα σαν ευκαιρια να διαλυθει ή να αναδιαρθρωθει η διοργανωση με καλυτερες διαιτησιες πρωτα απολα

Ρε συ godslayer σοβαρα τωρα πιστευεις οτι καποτε σπρωχνανε παναθηναικο στην ευρωλιγκα; εχεις δει καθολου τι γινεται τα τελευταια 2-3 χρονια;

Βασικά, υπάρχει μια σημαντική παράμετρος που ενισχύει τον Τράκη.

Βλέποντας τι έχει γίνει στο ποδόσφαιρο, δύσκολα θα αφήσει ο κόσμος του ΠΑΟ την ομάδα μπάσκετ να μείνει ακυβέρνητη ή να πέσει στα χέρια του όποιου τυχόντα. Οπότε, δεν υπάρχει στην πραγματικότητα δημοψήφισμα. Υπάρχει “πόλεμος” με την EL και πιθανότατα οι ισορροπίες (που θα κρίνουν αν η EL θα μείνει στην απόφασή της) παίζονται κάπου στο παρασκήνιο.

Για να μην παρεξηγηθώ… δεν μίλησα για σπρώξιμο με τον τρόπο που γίνεται τα τελευταία 2-3 χρόνια που λες. Το αναδιατυπώνω και το γράφω σαν “σφυρίγματα που παίρνει η μεγάλη ομάδα”… αλλά δεν εννοώ σε καμία περίπτωση ότι ο Παο είχε γίνει αγαπημένο παιδί. Το μεγάλο πρόβλημα ξεκίνησε όταν εκτός από την τσσκα που την χαϊδεύουν πάντα μπήκε στο παιχνίδι με πολλά λεφτά η ρεάλ και η φενέρ… εκεί χάθηκε κάθε έλεγχος

1 Like

Το μονο που τους νοιαζει ειναι να πηγαινουν στο φ4 αυτες οι τρεις συν οποιος αλλος κατσει, μεχρι να ξανανεβει η μπαρτσελονα.
Φετος ισως τους βολευει και ολυμπιακος λογω βελιγραδιου αλλα θα ειναι σαν να παιζει εντος και ισως το παρει, αυτο μπορει να τους χαλαει, δεν ξερω ποιος εχει σειρα φετος :joy:

Εδιτ: πολλα μπραβο σε παοκ και αεκ για χτες, η αεκ πηγε να τα γκρεμισει ολα αλλα δυο μεγαλα τριποντα και συνδιασμος αποτελεσματων τους περασαν. Ειδα τελευταιο δεκαλεπτο και χαρηκα με την ανατροπη γιατι γινεται μεγαλη προσπαθεια. Ειναι κριμα να μην στηριζει ο κοσμος ομως, ντραπηκα με την εικονα του οακα

2 Likes

μα δεν προκειται να διαλυθει η ευρωλιγκα, δεν υπαρχει αλλη λιγκα τετοιου βεληνεκους αυτη τη στιγμη. αν ο παναθηναικος αυριο φυγει θα πρεπει να πληρωσει 20 εκατομυρια βασει συμβολαιου που υπεγραψε! η ευρωλιγκα μια χαρα θα τσεπωσει και θα βρει και αλλη ομαδα. μονο τον παναθηναικο ζημιωνει τετοιο ενδεχομενο.

Υπαρχουν κι αλλες ομαδες που θελουν να αποχωρησουν, ειναι να μη γινει η αρχη

ποιες δηλαδη? ολες εχουν ιδιο συμβολαιο με τον παναθηναικο. ολες θα πληρωσουν ρητρα. δεν ειναι και τοσο ευκολο.

Να πω κι εγώ τη γνώμη μου.

Θέλω να πιστεύω (αν και τον έχω ικανό για όλα) ότι έχει κάνει κάποιες επαφές με άλλες, μεγάλες ομάδες ώστε να έχει συμμάχους αν θέλει να φύγει.

Απ’ ότι έχω διαβάσει αυτές οι ομάδες είναι η ΤΣΣΚΑ η οποία βάζει δεκάδες εκατομμύρια κάθε χρόνο και την ξεβρακώνει συνήθως ο γαύρος κάθε χρονιά και η Ρεάλ λόγω Μπερτομέου. Η μεν ΤΣΣΚΑ θέλει σειρά τελικών στα πρότυπα ΝΒΑ όπου ο πρωταθλητής θα κρίνεται στις 5-7 νίκες όπου έχει την ποιότητα να το πάρει (ενώ σε νοκ άουτ έχει φανερό πρόβλημα λιγοψυχίας) ενώ η Ρεάλ προφανώς έχει τα θέματά της με τον Καταλανό Ζορντί.

Πάντως καμμία από τις 2 δεν έχει τόσο δριμύ μέτωπο με EL όσο ο Τράκης/ΠΑΟ, οπότε ας κρατάμε μια πίσινη. Προφανώς αν ισχύει, θα καταρρεύσει η ΕL.

Όσον αφορά την κίνηση καθ’ αυτή, πάλι θέλω να πιστεύω, ότι σε τέτοιου είδους κινήσεις, έχει κάποιους συμβουλάτορες (σε αντίθεση με instagram όπου δρα μόνος :grinning:). Επομένως το να μπει all in έχει σκοπό είτε να κάνει επίδειξη δύναμης και συσπείρωση είτε έχουν δρομολογηθεί κάποια πράγματα και θέλει να κερδίσει επικοινωνιακά. Ελπίζω!

Σωστό το ότι οι πιο πολλοί θα επιλέξουν Γιαννακόπουλους παρά EL μετά την κατάντια με το ποδόσφαιρο.

Πάντως αυτά περί διαιτησίας δεν τα συμμερίζομαι 100%. Προφανώς έχουν αγαπημένους όπως Φενέρ ή γαύρο αλλά δε νομίζω ότι μας έχουν βάλει σημάδι. Απλά είμαστε στο δεύτερο ράφι αντιμετώπισης.

1 Like

Να τα παρουμε με την σειρα, κατ’αρχην δεν θα γινει κανενα δημοψηφισμα. ΜΕ ποιον τροπο θα γινει δηλαδη και πως θα διασφαλιστει οτι θα συμμετεχουν μονο οπαδοι του Παναθηναικου? Μια αστειοτητα ειναι αυτη για να πιεσει να πεσει στο δευτεροβαθμιο η ποινη του. Το θεμα ειναι οτι και καλα ο Τρακης δεν ειναι προεδρος του Παναθηναικου επισημς, η ΕΛ του βαζει μια ποινη σωστα (το να εισαι δημοσιο προσωπο και να γραφεις σε ανωνυμα τρολλς οτι θα τους γαμησεις τα κωλαρακια μεχρι να ματωσουν δεν νομιζω οτι ειναι και πολυ τιμητικο, 45 χρονων ανθρωπος εκατομμυριουχος επιχειρηματιας εισαι, ελεος!) και αυτος σερνει και τον Παναθηναικο μεσα στην προσωπικη του κοντρα με τον Μπερτομεου.

Τα περι διαιτησιων τα ακουω βερεσε και να με συγχωρειτε. Ειναι εχθρικες αλλα οι γιγαντιαιες σφαγε που φωναζουμε καθε εβδομαδα δεν υπαρχουν πουθενα. Μου αρεσει που δουλευαμε τους γαβρους που μετραγανε βολες και κανουμε τα ιδια ακριβως.

2 Likes

εχει τρελο γελιο να βλεπεις βαζελους να διαμαρτυρονται για τη διαιτησια στην Ευρωλιγκα.
Εχει καταφερει ο Τρακης και εχει περασει μια γραμμη (…) με τα πληρωμενα γιουσουφακια του στα διαφορα contra, sport24 κλπ οτι τους σφαζουν
Ουτε 2 βδομαδες δεν εχουν περασει απο τη νικη που σας εδωσαν με τη Ζαλγκιρις και τολματε να γραφετε μαλακιες λες κι ειμαστε τυφλοι οι υπολοιποι. Που αμα ειχατε χασει οπως επρεπε απο τους Λιθουανους τωρα θα κινδυνευατε και για την 8αδα με το προγραμμα που εχετε.

Περυσι στο εντος με Εφες γελαγε ολη η Ευρωπη, με το καραγκιοζη το Τζειμς και το φαουλ που πηρε για να πατε το ματς στην παραταση.

Καντε μας τη χαρη ρε ψεκασμενοι που θα μιλησετε και για διαιτησια στο μπασκετ γελαει ολος ο πλανητης

Αμα βαζεις να μετρησεις κουκια με τον ιδιο τροπο που μας “εδωσαν” την νικη με την Ζαλγκιρις μας πηραν αλλες 2 με τις “”"“ταπες”""" στον Παππα, οποτε μαλλον δεν θα κινδυνευαμε για 8αδα.

Εδω μιλανε οι γαυροι για διαιτησια στο ποδοσφαιρο, να μην πουνε και οι δικοι μας καμια μαλακια να περναει η ωρα?

Καθαρες ταπες ειναι στο Παππα
Δυστυχως στην Ευρωπη δεν εχει Παναγιωτου για να παιρνει φαουλ μονο που τον κοιταει ο αντιπαλος

καλα, λολ και καραλολ τα λεγομενα σου. επειδη δεν εχει κανενα νοημα να απαντησω στο ιδιο επίπεδο, κατσε και διαβασε τον (κωλογαυρο) κοτζια μπας και

Στα παπαρια μου τι γραφει στο sdna (lol) το γιουσουφακι ο Κοτζιας (κωλογαυρος ο Κοτζιας γελαει ο κοσμος)

Ο ηλιθιος που τολμαει να γραφει οτι ευνοηθηκε ο Ολυμπιακος στους περσινους τελικους.

Που στο 2ο τελικο εχουμε ερθει χωρις Σπανουλη στο ΟΑΚΑ, σας ξεκωλιαζει ο Γκριν μονος του κι εχει σουταρει 10 βολες ο Παππας και συνολικα 16 περισσοτερες ο Παναθηναικος σε ματς που κριθηκε στο καλαθι.