Basketball ή αλλιώς "μπάσκετ ω ρε"

Ναι οκ, κακως ασχολουμαι μαζι σου.

καλα, προφανως εισαι τοσο “αμπασκετος” που καθεσαι και μετρας βολες σαν τα καλα παιδια τους καταγγελοπουλους. λαθος μου που ασχοληθηκα, απλα, με ολο το σεβασμο ειλικρινα, θα σε προετρεπα να μεινεις σε αυτα που κατανοεις (?) περισσοτερο, ήτοι να παρηγορεις τον μποτια που κλαιει για τα εγκληματα κατα της ελλαδας της περασμενης κυριακης.

1 Like

εχεις δικιο φιλε απο το 12 και μετα σας κλεβουν συνεχεια το 7ο αστερι, γι αυτο η τελευταια σου νικη σε πλει οφ Ευρωλιγκας ειναι το 14-15. Σε σφαζει το μουνι ο Λαμονικα. Φανταζομαι ψηφιζεις ΑΝΕΛ ε;

Σωστα οποιος μετραει βολες στο εσακισταν ειναι “αμπασκετος”, οποιος μετραει βολες στην Ευρωλιγκα και βλεπει ταπες φαουλ στο Παππα ειναι μπασκετικος Παναθηναικος που του εμαθε μπασκετ ο Ζοτς.

Οποιος μετραει βολες ΚΑΙ στην ΕΛ ειναι αμπασκετος, αυτο το εγραψα απο την αρχη.

Επισης αμα ειναι φαουλ το τελευταιο της Ζαλγκιρις ειναι και τα 2 στον Παππα, αποφασισε. Μονα ζυγα δικα σου δεν γινεται. Θες να πουμε οτι ηταν non-call και τα τρια? Θες να πουμε οτι δεν τα ειδαν και τα τρια? Αλλα να λες οτι της Ζαλγκιρις ηταν φαουλ και τα 2 στον Παππα ηταν καθαρες ταπες, προφανως ειναι εμπαθεια.

Η μία φάση τάπας ήταν του Βέσελι που ήταν φάουλ (η διαφορά ήταν στους 3 πόντους υπέρ της Φενέρ εκεί αν θυμάμαι καλά)… η άλλη ποια είναι;;;

Εγω δεν ξερω αν ειμαι αμπασκετος αλλα ζηταω απτον στοιχημαν να μου δωσει αποδοση για οβερ 25,5 και οβερ 29,5 βολες υπερ του ολυμπιακου σε ολα τα εντος εδρας στην ευρωλιγκα και δε μου το δινει για πονταρισμα δυστυχως. Θα ειχα κονομησει

Το θέμα είναι ότι μπορεί να πάρεις και 40 βολές και να είναι όλες σωστές… και μπορεί να πάρεις και μόνο 10 και να είναι όλες μούφα

… γενικώς μη μετράτε βολές, είναι χαζό…

4 Likes

αυτη http://sportdog.gr/sports/mpasket/article/420739/kare-kare-h-epimaxh-fash-me-ton-pappa-egine-faoyl-idoy-h-apanthsh-fwto-binteo

Αλλα γενικα την βαριεμαι την κουβεντα, τις φασεις τις ανεφερα μονο γιατι εγραψε ο αλλος για την τελευταια φαση με την Ζαλγκιρις.

Γενικά θα ήταν πολύ βολικό να τα ρίχναμε όλα στη διαιτησία για τον Παναθηναικό των τελευταίων ετών. Ειδικά φέτος πάντως δε φταίει αυτό που ο ΚέιΣι έχει να κάνει καλό παιχνίδι κανα δίμηνο, κατεβαίνει η ομάδα χωρίς βασικό πεντάρι και πέρα από 2-3 σταθερούς (κυρίως ο Καλάθης) παίζει όποιος θυμάται όποτε θυμάται.

Ο dpg απλά ασχολίαστος.

Κατά τα άλλα:

Και ο Σπανούλης με τον Ζοτς έμαθε μπάσκετ, αλλά τα πάει αρκετά καλά, δε μπορείς να πεις.

1 Like

Μιας και το έστειλες … είναι πολύ δυσκολη φάση… στο σημείο του καρέ-καρέ που δείχνει ένα χέρι να τον ακουμπάει στην κλείδωση, σε κανονική ροή δεν φαίνεται καν να τον προλαβαίνει να τον ακουμπήσει και ίσως αν γίνεται φάουλ να το κάνει αυτός που πήδηξε ψηλότερα. Είναι αντικειμενικά δύσκολη φάση. Η φάση της Ζαλγκίρις και το φάουλ του Βέσελι ήταν πιο εύκολες πιστεύω, καθώς μπορείς να καταλάβεις τι έγινε χωρίς ριπλέι

πάντως πλάκα πλάκα , πάλι με αγώνα της αδιάφορης Ζαλγκιρις είχε διασταυρωθεί ο Ολυμπιακός με την Ρεαλ το 2014 . Επειδή έχασε η Ρεαλ στη Μαδρίτη αν θυμάμαι καλά για να μας διαλέξει . Εμάς που ο Μπερτομέου μας έχει χαϊδεμένους για κάποιους

Το 2012 όμως , δεν σου στέρησαν κανένα 7ο αστέρι . Αν θες συζητάμε ότι σου στέρησαν μια θέση στον τελικό

εγώ πιστεύω ότι ακόμα και σήμερα ο λόγος είναι τα χαρτονομίσματα που πέταξε σε Αρτεαγκα & Μπερτομεου ο Θανάσης το 2009

Στ αρχίδια μας αν φύγει η ομάδα του πίθηκου που ευχόταν να δει ο Σπανούλης τα παιδιά του στον τάφο και τώρα θίχτηκε που του πρόσβαλαν διαδικτυακά την οικογένεια.

Στα τσακίδια κι αυτός και η ομάδα του με τους 18 αμερικάνους και οι οπαδοί του που έχουν πάρει έξι ευρωπαϊκά και δεν έμαθαν ποτέ μπάσκετ :slight_smile:

3 Likes

Βασικα κακως προσπαθησα να κανω κουβεντα σαν ανθρωπος εξαρχης.

Πουτσα, μουνι, κωλος, εξαστερος, απογονοι, βηματουλης, , ΜΠΕΕΕ ΦΑΑΑΑΑΠ, Ενστασοπουλοι, Μπερτομεου γαυρος, ΟΥΓΚ.

Καμία κουβέντα δεν χρειάζεται να γίνει όταν εμπλέκεται το όνομα του ΔΠΓ. Είναι ένα σιχαμένο ανθρωπάκι που έγινε κάποιος με λεφτά του μπαμπά και δεν έχει μάθει ποτέ να του λένε όχι. Η Ευρωλίγκα τον τιμώρησε προσωπικά (και όχι τον Παναθηναϊκό) και αυτός τον σέρνει στο βούρκο (παίζοντας παράλληλα και το παιχνίδι της ΕΟΚ) και αντί να τον πάρουν στο κυνήγι, του λένε μπράβο πρόεδρε.

Το μπάσκετ δεν τον χρειάζεται και αν για να φύγει, πρέπει να φύγει και ο ΠΑΟ μαζί του (με απόφαση μάλιστα των οπαδών) στο καλό και να μας γράφετε.

Ορίστε, κουβέντιασε τώρα, ας δούμε το θέμα από σφαιρική άποψη. :slight_smile:

Ακουγεται οτι εχει στοιχεια για τη διοικηση της ευρωλιγκα που μπορει να τα τιναξουν ολα στον αερα. Μπορει και οχι αλλα δεν τον εχω για τοσο χαζο να φτανει στα ακρα χωρις να ειναι εξασφαλισμενος.
Αμα καταφερει μετα τις αποκαλυψεις (?) και παρει μαζι του 3-4 ομαδες τα ξαναλεμε :wink:

Αν είχε στοιχεία κατά της Ευρωλίγκα και είναι ιδιοκτήτης ομάδας, έχει τότε έστω ένα λόγο να μην το είχε αποκαλύψει αμέσως?

Είναι σαν να ξέρω πως αυτος στον οποίο νοικιάζω το σπίτι μου, με κλέβει στα στεγνά και να εχω στοιχεία για αυτο. Γιατί να κάνω την πάπια για τοσο καιρο και να το αποκαλύψω όταν εγώ κάνω μια βλακεία?

Μπορει να το κρατουσε για την καταλληλη στιγμη, ποιος ξερει;
Μπορεις να.μπεις στο μυαλο του dpg?
Παντως βγηκε και τοποθετηθηκε ο μπερτομεου, φαση ‘‘σε χρειαζομαι, με χρειαζεσαι’’ οποτε οτι ειναι να γινει θα γινει γρηγορα και δεν νομιζω να κουρασει το θεμα.

Εδιτ: εκανε λαικ στη σελιδα της fiba στο ινστα :joy:

Εγώ δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα με μπάσκετ, ούτε είμαι βάζελος (είμαι “συμπαθών” όμως), αλλά ως εικόνα θεωρώ τον Τράκη μία μικρή θεότητα.

Αυτα που λες για τον ΔΠΓ τα εχω γραψει λιγα ποστ πιο πανω, αν διαβαζες κανα ποστ πριν μπεις να μας τσουβαλιασεις ολους θα το εβλεπες.

Δυστυχως μετα απο αυτα που εχουν γινει στην μπαλα υπαρχει μια πολυ μεγαλη μεριδα που οταν πας να πεις το οτιδηποτε για τον συγκεκριμενο θα σου απαντησει “και τι θες, να φυγει και να καταντησει και το μπασκετ σαν την μπαλα?”, οποτε κανουν τουμπεκι στην καθε του βλακεια. Το θεμα ειναι οτι εδω που φτασαμε το να παρει την ομαδα και να την βαλει να παιζει με την Ζιελονα Γκορα και την Μπανβιτ δεν βλεπω που διαφερει απο την “διαλυση” που φοβουνται ολοι. Και γενικα μιλαμε για ενα ατομο που μπορει να χτιζει 2 χρονια και σε μια μερα να τα διαλυσει ολα γιατι τραβηξε στραβη μυτια και τον χαλασε, πιο κλασσικο παραδειγμα απο αυτο που γινεται τωρα δεν υπαρχει.