Battlestar Galactica - Best Show Globally (So Say We All!)

μπα, δε χρειάζεται να δεις το παλιό bsg. υπάρχουν κάποια στοιχεία στο νέο βέβαια, αλλά δεν χάνεις απολύτως τπτ απ την πλοκή άμα δεν έχεις δει το πρώτο.

Ωραία, στα υπόψιν τότε για το πολύ κοντινό μέλλον.

reboot darth,σαν το batman begins,καμια επαφη δεν χρειαζεσαι με το παλιο…στις πρωτες σελιδες,εχω κανει νομιζω και μια λιστα με την σειρα των επεισοδιων,συμβουλεψου την πριν αρχισεις:)

2 βδομάδες και 2 μέρες πριν το γκραν φινάλε… θέλω πολύ μαυρίλα, αδυσώπητο σκότος.

λούπιν, ο όλμος το γύρισε το 4.18. “φιλλερ” 2 βδομάδες πριν το τέλος?

χααχα,εχει ξαναγυρισει επεισοδιο ο Ολμος και δεν θυμαμε ποιο,αλλα ηταν απο τα καλυτερα…τελειωνει ρε,τελειωνει,δεν μπορω να το πιστεψω…εντωμεταξυ,κατι ακουσα για τριπλο τελευταιο επεισοδιο(:D),δλδ,χμμ,σχεδον 140 λεπτα??omg δλδ…

ειχα που ειχα ψηθει να το τσεκαρω,βρηκατον 3ωρο πιλοτο ΚΑΙ τον 1ο κυκλο σε original dvd απο 'καμμενο φιλο (του εδωσα ομως το τρανσμετροπολιταν και ηρθαμε στα ισα :stuck_out_tongue: ) και αρχισα χθες να το βλεπω

δεν ξετρελαθηκα με το εισαγωγικο 3ωρο αλλα οπως εχει πει καποιος τα οργανα αρχιζουν πιο μετα

θα δωσω ανταποκριση τις επομενες μερες μιας και το σκ εχει θεαση 1ου κυκλου

υγ : τι μωρο το ξανθο cyclon :!:

υγ 2 : η starbuck ειναι λεσβια ε ???

υγ 3 : δειτε οπωςδηποτε τον κυκλο 1o true blood.τα σπαει πολυ ομορφα η σειρα ειναι πολυ καλη

Οριστε! Παλι συμβαδιζουν οι αποψεις με τον κυνηγο της αληθειας!

Ετσι ρε awake, μαζι στον αγωνα κατα της αχωνευτης

awake,ειδικα εσυ,που λιωνεις με το θεο Φιλιπ Ντικ,ΔΕΣ ΤΟ ΟΛΟ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΔΗΠΟΤΕ!!!η σειρα ειναι blade runner meets space opera,θα ξετρελαθεις…απλα,οπως ειχα ξαναπει,απλως δες γρηγορα τον πρωτο κυκλο που ειναι,μαζι με το εισαγωγικο,τα πιο ‘βαρετα’'μερη…σου λεω,απο ενα σημειο και μετα θα καει το μυαλο σου…απειρες αναφορες σε Ντικ κ Ασιμοβ…σε ενα μερος,εχει πχ,ενα μονολογο σαυλον,αντιστοιχο του Ροι στο τελος του Blade runner,που θα σε αφησει μ@λ@κ@ κανονικα…τεσπα,ειδικα εσυ,δες το ολο,trust me με κλειστα ματια…

αντε ρε με τν κΑρα…σταρμπακ ρουλς!!!

αμα σας καθόταν η στάρμπακ θα σας χάλαγε δλδ.

Frack yeah!!8):smiley:

@dude

αχαχαχαχα εισαι μεγαλος θεος !!! τεραστιο σχολιο για αλλη μια φορα

το ετρωγα ανετα το μωρο αλλα ειναι λιγο ‘παλευουμε’ ???

καλη ειναι αν και λιγο σπαζαρχιδω αλλα η 6 ειναι το επικο μωρο

μεγαλη σεναριακη ιδεα να βαλουν cylons με ανθρωπινη μορφη

ηδη στον πιλοτο εχεις δει 4/12

οι αλλοι 8 ? θα σκασει κανας adama και θα τρεχουμε (κραταω το σχολιο οτι καποιοι cylons ειναι σε ‘υπνωση’ )

@lupin

αφου το ξεκινησα θα το παω τρενακι μεχρι το τελος

εχω βρει και ακρη για να παρω τους επομενους κυκλους οποτε προχωραμε κανονικα

παρε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ το ‘the 3 stigmata of palmer eldritch’

υγ : εδωσα το transmetropolitan σε φιλο που γουσταρει bsg και καηκε αχαχαχαχαχα

οποιος θελει και τα 60 επεισοδια μαζεμενα ας με pm να τον ενημερωσω

Λοιπόν είδα το πρώτο μισό του Pilot(το άλλο δεύτερο μισό θα το δω σήμερα γιατί δεν προλάβαινα χθες). Σε πρώτη φάση το σκηνικό με το τεχνολογικό Regression της ανθρωπότητας μου έκανε κάτι σε Battlerian Jihad από το Dune και η όποια ανάπτυξη της ξανθιάς(απαπαπα παναγία μου τι είναι αυτό το μ@@@ί) μου μοιάζει όντως κάτι μεταξύ Blade Runner(πχ στη σκηνή που ανακοινώνει την εισβολή στον Baltar) και Frankenstein(πχ στη σκηνή με το μωρό) σε συνδυασμό με Space Opera σκηνικά(θα έλεγα Star Trek αλλά πιθανόν για κάποιον που δεν έχει παρακολουθήσει ιδιαίτερα όλα αυτά τα Sagas όπου η κύρια πλοκή αναπτύσσεται μέσα σε ένα αστρόπλοιο, τις στρατιωτικές χαιρετούρες κτλ. να του φαίνονται ίδια οπότε δεν μπορώ να κρίνω). Στα σίγουρα αναμένεται πολύ ενδιαφέρον ειδικά από τη στιγμή που το Pilot και η πρώτη Season θεωρούνται το βαρετό μέρος της σειράς.

Κάτι άλλο @ Lupin:

Επειδή δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβα καλά τα γραφόμενα σου στο αρχικό Post σου, η σειρά αναμένεται να τελειώσει με το Finale της 4ης Season ή αναμένεται να ακολουθήσουν και άλλες?

επίσης μετά το χαμό των φίλων στο παρόν τόπικ, ξεκίνησα κ εγώ τη σειρά χθες, βλέποντας το πρώτο μισό πάιλοτ.

πολύ καλή εντύπωση μου έκαναν τα φτηνά αλλά προσεγμένα εφέ.

απορία: το μεγαλύτερο μέρος της σειράς λαμβάνει χώρα μέσα στο αστροπλοιό? ελπίζω όχι…

κατά τα άλλα νομίζω προσφέρεται για αρκετή αγωνία

πρέπει να δω κ άλλα για να αποφανθώ - ελπίζω να με κερδίσει γιατί γενικά δεν είμαι φαν της SCIFI

ειδα χθες τα 4 πρωτα επεισοδια

καλα ηταν αλλα ακομα χτιζει την ιστορια

οσο το βλεπω παντως τοσο πιο πολυ ‘κλικ’ μου κανει η σταρμπακ

κοριτσι για σχεση και αγριο σεξ

Τι δεν “παλεύεις” πια μαζί της?

Πάντως αν κρίνω από το λίγο που είδα, στο σεξουαλικό θα γίνει της καρακ@@@@ολας μέσα σε αυτό το πλοίο.

μπα δεν βλεπω πολυ σεξ στο πλοιο για ναμαι ειλικρινης αλλα εχει κατι το μαγνητικα καυλωτικο η starbuck

[SPOILER]καλα την 6 δεν την αναφερω καν…:!: :!: :!:

ο θεος παντως ειναι ο gaius που ολη την ωρα ακουει την 6 να του μιλαει και εχει βαρεσει μπιελες[/SPOILER]

σημερα εχει επεισοδια 5-7

ηδη εχω βρει 2ο,3ο κυκλο και αναμενω και 4ο

καψιμο time

spoiler plzzzzzz

ναι,4η σεζον τελειωνει μια και καλη,σε 3 επεισοδια δλδ για μας που το βλεπουμε απο την αρχη…

καλλιο αργα…:D…εκτυλισετε επι το πλειστον μεσα σε αστροπλοιο η σειρα,αλλα μην φανταστεις,εχει πολλα σημεια που βρισκοντε σε καποιο πλανητη κτλ…υπαρχει ισορροπια,σε αυτο που θες τεσπα,δεν κουραζει εκει…εχει αρκετη αγωνια,αλλα κυριως,απιστευτα καλογραμμενο σεναριο για σειρα σκαι φαι,θιγοντας απο ενα σημειο και μετα τρομερα θεματα και επισης,ειναι παααρααα πολυ βλασφημη ωρες ωρες και παντα μου εκανε εντυπωση,σε μια κοινωνια οπως η αμερικανικη,πως επετρεψαν να δειξουν τετοια σκηνικα και παρομοιωσεις(ειδικα στον 4ο κυκλο…)…απλα,βγαλτε το πιλοτικο και την 1η σεζον,που ειναι τα πιο εισαγωγικα σημεια της σειρας και μετα θα κολλησετε ασχημα…οπως ειπα και πριν,φαν του μπλεηντ ραννερ και ταινιων space opera,θα κολλησουν ασχημα,μολις μπουνε στο τριπακι…

ουφ,αμα καταφερω και σας κανω ολους φαν,θα ειμαι πολυ χαρουμενος:D:D:lol:

είναι τόσο μεγάλη σειρά το bsg που την παίρνει να βάζει φίλερ 2 επεισόδια πριν το τέλος. φίλερ τρόπος το λέγειν βέβαια. συγκινήθηκα και σήμερα… αυτός ο tigh και ο old man, μεγάλες ερμηνείες!

τελειωσα 1ο κυκλο χθες με μια μαραθωνια θεαση 9 επεισοδιων σε 1 ημερα 8O

καλο αλλα δεν εχασα και το κεφαλι μου οπως ειχα παθει πχ με τον 1ο κυκλο dexter

ηδη ο 2ος κυκλος ειναι ψημενος σε dvd με αγγλικους υποτιτλους οποτε κραταω χαμηλους τονους

τα μουνια παντως οι σεναριογραφοι πανατα αφηνουν τα πιο ‘μπουμ’ σκηνικα για 2’ πριν τα τελη των κυκλων…:wink:

να υποθεσω οτι ο 2ος κυκλος θαναι πολυ πιο ‘παρε’ απο τον 1ο ???