Battlestar Galactica - Best Show Globally (So Say We All!)

Mόλις το τελείωσα.

Δε θα πω ούτε εγώ κάτι, ένα So say we all κι από μένα.
Tigh, σε αγάπησα από το 1x01 μέχρι και το 4x20. Είσαι μεγάλος θεός. Θα αγοράσω το dog tag σου και θα σε προσκυνάω πάντα.

Best show ever. So say we all!

mini series δεν είδες? :cold:

Ok, διορθώνω. Από τα miniseries του 2003 μέχρι το 4x20 :frowning:

το τελειωσα και εγω και εχω να πω μοναχα υατο

καλη σειρα αλλα μην τα παραλεμε

[SIZE=“3”]7,5 / 10[/SIZE]

o tigh παντως μακραν ο πιο θεος εκει μεσα…

Επιτέλους είδα το “Razor”, τα “Razor Flashbacks” και ξεκίνησα και την 4η σεζόν. Είδα το 3ο επεισόδιο και συνεχίζουμε 8)

Αυτό πάει κυρίως προς Dude και Lupin που είναι και οι αρχιβαμμένοι της σειράς. Έχει διαρεύσει το Pilot του Caprica οπότε σπεύσατε να το κατεβάσετε. Δεν είχα χρόνο να το δω και το φοβάμαι γιατί η σειρά θα ξεκινήσει κανονικά του χρόνου αν δεν κάνω λάθος οπότε ποιος μένει με την ψ*** στο χέρι για τόσους μήνες.

So Say We All.

wow,δεν ειχα παρει χαμπαρι…αλλα μαλλον,λεω να περιμενω λιγο ακομα…ειναι ακομα εντονες οι μνημες του επους και δεν μου κανει κλικ τωρα να ασχοληθω αμεσως με την νεα σειρα…αλλα ωραιος Νταρθ for noticing,θα το ‘‘προμηθευτω’’ και θα το εχω στην ακρη αν δεν την παλεψω καποια στιγμη…So say we all!!!

απορία προς τους σούπερ ειδικούς

κόλλησα κ εγώ, αν κ η σειρά αρχίζει ποοοοοοολυ αργά. μετά το πέμπτο όμως πατάει γκάζι κ σε κρατάει από το λαιμό

απαντήστε χωρίς σπόιλερ αν μπορείτε - δλδ αν εξηγεί κάτι από τα παρακάτω μετά, αφήστε το μην μου πείτε

[SPOILER]

  1. η ξανθιά γκόμενα που εμφανίζεται στο μυαλό του γιατρού, πως εξαφανίστηκε αφού “τον έδωσε” ? επίσης: θέλει τελικά το καλό της ανθρωπότητας, ή όχι ? τα έχω μπλέξει …

  2. τα ίδια ισχύουν κ για το γιατρό, που μου φαίνεται ότι έχει σαλτάρει εντελώς[/SPOILER]

Εξηγουνται νομιζω στο σηζον 3 :stuck_out_tongue:

τα δυο ερωτηματα του σποιλερ,θα σπαζοκεφαλιαζουν,θα ιντριγκαρουν και θα δινουν απειρες ερμηνειες ανα καιρους…δεν σου λεω μεχρι ποτε,αν απαντιονται κτλ,u will see…παντως,ειναι σειρα της υπομονης…αλλα ναι,μετα απο 2η,παταει γκαζι…

Α, ξέχασα να πω πως τελείωσα το πρώτο μισό της 4ης περιόδου και… OMG!
Το 4.07 είναι μέγα έπος, ενώ το τέλος του 4.10… 8O8O8O
Ρε Lupin, τι μας έλεγες για το τέλος της 3ης περιόδου… εδώ είναι το ζουμί ρεεε!!!

εγώ χθες τελείωσα την πρώτη σεζόν, κ στο τελευταίο έμεινα έτσι -> 8O8O

η σειρά όσο πάει γίνεται εξαιρετική κ μπλέκεται όλο κ περισσότερο

προσωπικά τρελαίνομαι που έχει τόση πολιτική μέσα. δεν το περίμενα !! :!:

Ωραιος,αν ενθουσιαζεσαι απο τωρα,θα μεινεις πολυ ευχαριστημενος με την συνεχεια…
…by the way,δεν αντεξα και κατεβασα το Caprica αλλα ειδα μονο τα πρωτα 20 λεπτα γτ δεν προλαβαινα,με ενα φιλο bsg junkie και μου αφησε πολλες υποσχεσεις και προσδοκιες,ακομα και ετσι,βλεποντας τοσο λιγο…σχολια παντως που διαβαζω,ολοι μιλανε για πολυ καλο πιλοτο και μια διαφορετικη απο bsg αλλα πολλα υποσχομενη σειρα…μαλλον σημερα θα το δω ολοκληρο!!!(α ρε Moore αρχοντα!!!)

τι είναι το caprica ω ρε geek ?

σπιν οφ του bsg. χρονολογικά πριν το γκαλάκτικα. λιώσε το σειρόνι πρώτα και άσε την κάπρικα.

pfff τι κάπρικα, κ πάπρικα, κάτσε να τελειώσουμε πρώτα με τη σειρά κ βλεπουμε…

spin off του Galactica,50+ χρονια πριν στην Καπρικα,λιγο πριν τους πολεμους και cylons κτλ και δειχνει πως φτασαμε σε αυτα κτλ…με 2 οικογενειες πρωταγωνιστες,τους Graystone και τους Adamas(με πρωταγωνιστη τον πατερα του William Adama…)…prequel βασικα…και πολλα υποσχομενο…

Geek :lol::lol:,αλλα ναι,αληθεια ειναι…:oops:…εεερχεεεται και το νεο τοπικ σε λιγοτερο απο χρονοο…:p:lol::lol:

συνεχίζω να βλέπω τη δεύτερη σεζόν αργά, αργά - η σειρά παραμένει εξαιρετική, με λογικές ανατροπές κ εξαιρετικού βάθους χαρακτήρες

όσοι ψήνεστε, δείτε την, δε θα χάσετε

Πετυχα στο HMV βοχ σετ με 35 λιρες και οι 4 σεζον… ισως στο πλεη να παιζει…

ολόκληρη η 4η? γιατί νομίζω θ αργούσε κι άλλο…