Battlestar Galactica - Best Show Globally (So Say We All!)

Αυτό ήταν και για μένα. Λυτρωτικό φινάλε… Χαλαρά πάνω από Lost αλλά κάτω από The wire so far…

SO SAY WE ALL!!!

χμμμ βγηκε κατι νεο, μαλλον καλυτερο απο το καπρικα.

Caprica δεν εχω κατσει να τα δω ακομα, περιμνω να βγουν ακομα αρκετα να τα δω μαζεμενα…

Αλλα ΝΑΙ, το παραπανω πιστευω πως ειναι ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ!
\m/

Αναμενουμε με τα σαλια να τρεχουν και τα τσουτσουνια ορθια…

SO SAY WE ALL γραμω το κωλο του Ποσειδωνα!!!

πσσσσ…

ΕΤΣΙ, AYTA EINAI!

Plot

Blood & Chrome is set during the First Cylon War, which takes place between the shows Caprica and Battlestar Galactica and the end of which was depicted in the 2007 webisode series, Razor Flashbacks. The main character will be William Adama, and one other character from Razor Flashbacks will also feature. The rest of the characters will be new.
Battlestar Galactica: Blood & Chrome takes place in the 10th year of the first Cylon war. As the battle between humans and their creation, a sentient robotic race, rages across the 12 colonial worlds, a brash rookie viper pilot enters the fray. Ensign William Adama, barely in his 20s and a recent Academy graduate, finds himself assigned to the newest battlestar in the Colonial fleet? the Galactica. The talented but hot-headed risk-taker soon finds himself leading a dangerous top secret mission that, if successful, will turn the tide of the decade long war in favor of the desperate fleet

Παρτε και ενα fan made trailer με σκηνες νεαρου William Adama να θυμηθητε και να καυλωσετε\m/
http://www.youtube.com/watch?v=hAOAW7QG2vE

πωπω ρε συ lupin αυτο θα πει αμεση απαντηση!! χαχαχα, με την μια τα βρηκες ολα!!! :smiley:

SO SAY WE ALL…

Ας ελπίσουμε να είναι κάτι καλό, γιατί το Caprica είναι μεγάλη παπαριά.

Το τελειωσα χθες το βραδυ!ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!Ισως(τι ισως δλδ,σιγουρα)ειναι ο,τι αρτιοτερο εχω δει!Σε πλοκη,σε ερμηνειες,σε σασπενς,σε συμβολισμους,σε φιναλε,σε…σε…σε…Στεναχωρηθηκα που τελειωσε ρε γαμωτο!Τωρα τι θα κανω?Τι θα απογινω μεχρι να ξεκινησουν Breaking Bad,Weeds,Spartacus,Californication(και κανα δυο ακομα:lol:)

Ξεκίνα Caprica, σε καμοια περιπτωση δε φτανει τα επιπεδα Galactica αλλα αξιζει μονο και μονο για το finale του και το οτι ειναι prequel του Galactica.

Το Caprica δεν ειναι που δεν ολοκληρωθηκε ουτε καν η πρωτη του σαιζον?Προς το παρον λεω να δω τις ταινιες [B]The Plan[/B] και [B]Razor[/B]!

Είμαι στο 10ο επεισόδιο της 3ης σεζόν και έχω να δηλώσω ότι κάνει κοιλιά. Κατώτερη η σεζόν μέχρι στιγμής από την 1η και τη 2η.

Η πρωτη season του caprica εχει ολοκληρωθει, απλα δεν ανανεωθηκε για δευτερη. Το καλο ειναι οτι δινουν ενα υποτιπωδες τελος και δεν τελειωνει αποτομα. Οσοι ειναι fans του Galactica αξιζει να το δουν. Τωρα για τις ταινιες το razor καλυτερα να το εβλεπες μετα το τελος τις 3ης season, τωρα δε θα σου προσφερει και πολλα.

Παραθετω μια λιστα με την σειρα που πρεπει να τα δει κανεις σε περιπτωση που θελει καποιος να το ξεκινησει τωρα.

Miniseries
Season 1
Season 2
Webisodes - The Resistance
Season 3
Webisodes - Razor
Movie - Razor
Season 4 E01-10
Webisodes - Face of the enemy
Season 4 E11-20
Movie - The Plan

Περιμενε να την δεις ολη την 3η και θα αλλαξεις γνωμη :wink:

Το ξερω οτι το Razor επρεπε να το δω πριν,αλλα δεν κρατηθηκα και ξεκινησα την 4η σαιζον στο καπακι οταν ειδα το τελος της 3ης!Θα το δω ετσι κι αλλιως ομως και για ιστορικους λογους!:stuck_out_tongue:
Απο τα webisodes ειδα μονο το The Resistance αλλα δεν μου αρεσε οποτε δεν ειδα ουτε τα επομενα!
Τωρα για το Caprica,ακομα σκεφτομαι αν θα το δω.Αν και μαλλον θα το δω!:smiley:

ετοιμασου να παρεις πισω τη δηλωση σου…:smiley:
και γω ετσι νομιζα στην μεση. θα δεις ομως σε λιγακι…:wink:

Συντομα και περιεκτικα.Αν και την ειδα το καλοκαιρι
κατι εψαχνα και επεσα πανω στον φακελο της σειρας.

Η καλυτερη ‘σοβαρη’ σειρα που εχω δει.
Σεναριο,σκηνικα,χαρακτηρες και εμβαθυνση αυτων
ολα μα ολα καταπληκτικα.
3η και 4η σεζον τις ειδα σε 720p αναλυση και εφριξε το σκυλι.
Αγαπημενοι χαρακτηρες-ειδωλα Adama Big,Tigh και Baltar.

Δυο μικρες ενστασεις μονο.Σε spoiler για οποιον δεν το εχει δει.

[SPOILER]1. Θα μπορουσε να ειχε τελειωσει στο 4.10 που βρισκουν την πρωτη γη και
πραγματικα θα ηταν No future τελειωμα.Θα μ’αρεσε ακομα παραπανω.

  1. Τα σχολιαζει ολα οπως ειπαν οι περισσοτεροι αλλα κλασικο συνηθειο των αμερικανων.
    Δεν παιρνε ποτε θεση.Και δεν ειναι μονο στο Battlestar αυτο το πραγμα.[/SPOILER]

Frack yeah \m/

[SPOILER]

  1. συμφωνω εν μερη…το bsg θα μπορουσε να ειχε τελειωσει σε κανα δυο σημεια και να μην ετρεχε τιποτα…απο την αλλη, μαρεσε το φιναλε…ισως σε κανα δυο σημεια να ηθελα κατι παραπανω-οπως με την Σταρμπακ- και ισως μια-δυο επεξηγησεις πιο στακατες αλλα σε γενικες γραμμες με καλυψε απολυτα…μετα απο τετοια εποποιια, ηθελα να εχουν σχεδον ολοι μια σωστη καταληξη-οπως και ειχαν…

επισης η ολη φαση με Baltar + Number six visions στο φιναλε, στην συγχρονη εποχη, μπορει να ηταν ενα σχολιο κοινοτυπο ‘ειμαστε εδω για να παρακολουθησουμε ξανα την πτωση της ανθρωποτητας επειδη τετοια ειναι η φυση της’ αλλα δεν επαυε να ειναι και μια αληθεια ή εστω κατι που αποτελει αγαπημενο θεμα της επιστημονικης φαντασιας γενικοτερα-αυτη η υπεροψια του ανθρωπου και η αντιμετωπιση της
τεχνολογιας απο αυτον…

  1. δεν νομιζω πως το bsg δεν επαιρνε θεση σε αρκετα απο αυτα που εθιγε, αλλα και παλι, εισαι σιγουρος οτι θα ηθελες μια σειρα, να θιγει διαφορα σημαντικα θεματα του κοσμου μας και παραλληλα να παιρνει ξεκαθαρη θεση? Ισως καποιοι να ταυτιζονταν, καποιοι αλλοι σιγουρα θα το αποπερναν…νομιζω οτι ειναι καλο που εθιξε τοσα θεματα, με μια μικρη-οχι παντα- υπονοια για το τι θεση επαιρνε και αφηνε τον θεατη να βγαλει συμπερασματα…ουτως ή αλλως, νομιζω πως ο καθενας, για το οτι εκανε, την αντιστοιχη μοιρα ειχε…
    [/SPOILER]

κατα τ’αλλα cheers:D τα λες ομορφα, καιρο τωρα λεω να το ξανακατεβασω σε καλη ποιοτητα και ισως να βλεπω μια στις τοσες κανα επεισοδιο, μπας και το ξαναδω δευτερη φορα…πανε μερικα χρονια που το τελειωσα και οι ανατριχιλες απο μερικα επεισοδια δεν εχουν βρει ακομα αντιζηλο σε καμια απο τις σειρες που ειδα στη συνεχεια…

so say we all!

[SPOILER]1. Σιγουρα μπορουσε να τελειωσει σε καποια σημεια.Αλλα και ετσι οπως τελειωσε
δεν με χαλασε καθολου.Πολυ ωραιο τελειωμα.

  1. Ειναι γενικοτερο το σχολιο.Εχω ‘θεμα’ με τους αμερικανους σεναριογραφους.
    Πολλοι δεν παιρνουν το μερος καποιας απο τις πλευρες.Δεν ισχυει μονο για το
    BSG αλλα οτι τα θιγει πολυ ωραια ισχυει.Δηλαδη οταν ειναι σε κατοχη απο τα
    Cylons δειχνει τις επιθεσεις αυτοκτονιας και το θιγει πολυ ωραια.[/SPOILER]

Δες τελευταιο επεισοδιο τριτου κυκλου σε 720p.Χαζευεις πραγματικα.

So say we all !

ξερει κανεις ποτε ξεκινα το blood and chrome??

[B][B]Προσκυνώ [/B][/B]αν και δεν έχω δει πολλά ακόμη(S1E9)
Την άρχισα έχοντας στο μυαλό μου “ντάξει μωρέ, και καλή να μην είναι δώσε της λίγο χρόνο/η πρώτη σεζόν θα είναι βαρετή μετά θα πάρει μπρος” αλλά παπάρια από χθες το βράδυ έχω λιώσει
Που να προχωρήσω κιόλας…θα καώ

[SPOILER]Σε περίοδο εξεταστικής ρε γμτ βρήκα να την αρχίσω και γω
[-X[/SPOILER]