Best Arch Enemy Album

Και τώρα τιμωρία με το ένα πόδι σηκομένο να ακούμε Wages of Sin8):wink:

Wages Of Sin Α-Κ-Ο-Π-Α

Anthems of Rebellion, εχει τα πιο αγαπημενα μου τραγουδια, αλλα και τα Wages of Sin και Burning Bridges βρισκονατι πολυ κοντα του… Βασικα ολοι οι δισκοι Arch Enemy μου αρεσουν :stuck_out_tongue: δεν εχουν βγαλει κατι που να θεωρω εστω μετριο, ποσο μαλλον κακο.
Ποιοι ειχατε παει περσυ στο live? Εγω επιασα και πενα του Amott!:smiley:

οντοπικ stigmata η burning bridges δεν μπορω να επιλεξω, παντως με Johan Liiva αλμπουμ, αυτο ειναι σιγουρο

οφτοπικ ο ammott μου τη δινει στα νευρα με τις δηλωσεις του, πολυ τρου το παιζει ο τυπος…δε λεω καλος σαυτο που κανει, αλλα…
ηρθε και η angela και εδεσε το γλυκο

αγαπητε deathster ακου αυτη την κομματαρα απο την πρωτη δισκαρα τους black earth!!!

Best και Arch Enemy στην ίδια πρόταση είναι λίγο κάπως.
Αν και το πρώτο τους είναι σχετικά καλό, όσα έβγαλαν με την Angela είναι απάλευτα. Ό,τι εφφέ και να χρησιμοποιήσουν στο στούντιο το αποτέλεσμα είναι πιο αστείο και από τα βιντεοκλίπ τους. Μουσικά πάντως, χωρίς να ναι ιδιαίτερα άσχημοι, αν δεν ήταν το hype θα χάνονταν στην πληθώρα τόσων και τόσων σουηδοντεθ συγκροτημάτων.

Εύκολα Wages of Sin. Μετά το κούρασαν κάπως…

Ειδα το νεο DVD as the pages burn με την εμφανιση τους στο wacken,καλο ηταν,αποδοση και ηχος,ομως οπως διαβασα και σε ενα review του rockpages.gr δεν προσφερει κατι περισσοτερο απο το War eternal DVD που ειχε βγει προσφατως,μια μικρη διαφοροποιηση στο setlist και αυτο ειναι ολο,α και η alissa φοραει μαυρα,ενω στο war eternal φορουσε ασπρα,σημαντικη διαφορα.

Κλαίω !

Καποια αλλη παρατηρηση,πραγματικα ειναι πολυ κακοι στις διασκευες,βλεπω κατι Kiss,Europe,Queensryche,Manowar,Megadeth,Maiden που εχουν κανει,το Walk in the shadows ας πουμε απο ryche δεν ακουγεται καν,εντελως αστοχες διασκευες.

Ποιος ειναι φανμποις εδω,ανοιξε νημα για το νεο δισκο.:yum:

Μετα και την αρπαχτη με τις διασκευες Covered in blood,μια αχρειαστη,παντελως αδιαφορη και περιττη κυκλοφορια,για αλλη μια φορα michael amott,μην κανετε διασκευες σε γνωστα hitακια γιατι ποτε δεν το ειχατε,metallica στις διασκευες δεν θα γινετε ποτε.

Κακο βρισκω το νεο κομματι τους,καραμπουκωμενος ηχος στις κιθαρες και μαπα ρεφρεν,ουτε τα vocals της gluz μου αρεσαν.

Δεν υπαρχει τοπικο για αυτο το συγκροτημα,οποτε,μετα το τελευταιο μου ποστ ας ποσταρουμε το τελευταιο νεο κομματι της μπαντας.

Arch Enemy’s new single House Of Mirrors is a melodeath take on Iron Maiden-style epic metal

Οντως τα lead θυμιζουν αρκετα maidenιλα,not bad.

Decievers λοιπον,μου εμειναν τα εξης κομματια,The Watcher, Handshake With Hell,One Last Time,House Of Mirrors,ωστοσο το θεωρω ενα κλικ κατωτερο απο το Will To Power,ακουγεται χωρις να εντυπωσιαζει σε κατι,εχει τα γνωστα στανταρ των τελευταιων δισκων AE.

1 Like

Το άκουσα αρκετές φορές.Πλέον μ αρέσει περισσότερο νομίζω απ το Will to power.Στις πρώτες 2 ακροάσεις ήμουν έτσι κι έτσι.Συμφωνώ για τα tracks που έγραψες.Περίμενα περισσότερα clean vocals απ τη στιγμή που έβγαλαν το HWH.