Black Label Society

προχθες εβλεπα ενα βιντεο του stoned & crazy απο το rockwave 2005. Eκεινη την μερα ειχαν παιξει γαματα… Αντε να ξαναρθουν :smiley:

http://www.youtube.com/watch?v=n7jQujsF6rI

xmmm αυτο το θρεντ γιατι δεν εχει απαντησεις??

Απο τις αγαπημενες μου μπαντες και ο ζακ απο τους αγαπημενους κιθαριστες. Αγαπημενο αλμπουμ το blessed hellride. Ωραιες μπαλαντες και ακομα πιο ωραια τα πιο βαρια τραγουδια.

Δεν μ’ αρέσουν καθόλου.

Στο rockwave 2005 είχα κόψει φλέβες. Καθώς έπαιζαν αργοπέθαινα σιγά σιγά μέχρι να’ ρθει το βράδυ.

(Φυσικά εκτιμώ πολύ τον ζακ σαν κιθαρίστα πάραυτα)

θα λεγα κι άλλη μια κακία άλλα την κρατάω :stuck_out_tongue:

Πες την κακία σου,το rocking υπάρχει για να τσακωνόμαστε.

Nτάξει μπορεί να είναι και άκυρη κακία/παρατήρηση μιας και ήμουν τότε αρκετά μικρός κι έχουν περάσει και 5 χρόνια, αλλά τι να κάνω αυτό είχα νιώσει…Ενιώθα ότι άκουγα ένα ενιάιο 50λεπτο/60λεπτο (δεν θυμάμαι πόσο είχαν παίξει) βαρετό τραγούδι…Σαν να μην άλλαζαν κάν τα τραγούδια μεταξύ τους

Περίμενα κάτι πιο “ζουμερό”…Με απογοήτευσες.Πάντως καταλαβαίνω γιατί κάποιος θα το έλεγε αυτό.Έχει ένα πολύ συγκεκριμένο στυλ τραγουδιών.Εμένα μου αρέσει.

μα ολοι αυτο ακουγαμε :stuck_out_tongue:
γενικα μου φαινονται ιδοι και οι δισκοι τους αν και παει καιρος που εχω να τους ξανακουσω… αλλα σαν μουσικος παιχτικα ειναι κορυφαιος…με πολυ καλη τεχνικη και πιανει απιστευτες ταχυτητες… επισης εχει φοβερο ηχο…ογκοοος…

BLS και Zakk Fucking Wylde!!!:twisted::twisted:
Ακούω λόγω του Wylde και μπορώ να πω ότι έχουν μερικά ωραία τραγούδια κσι ωραία live!!! :smiley: :smiley:
Επίσης, έχουν και έναν γαμάτο drumer και πολύ κρίμα που έχασα το Rockwave tou 2005,αλλά “μετριάζει” τον πόνο μου το γεγονός ότι τότε δεν άκουγα τέτοια!!
Άντε να τους ξαναδούμε Ελλάδα και να ακούσω απο κοντά επιτέλους τον ZAKKKKKKKKKKKK!!! :stuck_out_tongue: :smiley:

Αφού δεν άκουγες 50-60 λεπτά pinch harmonics, αντί για τραγούδια, καλά είσαι! :stuck_out_tongue:

Ωραίοι οι Black Label Society κατά τ’άλλα.

Αν τυχον γινοταν reunion Pantera,ο μονος που θα μπορουσε να αντικαταστησει τον μεγαλο εκλιπόντα (αν και το κενό ειναι δυσαναπλήρωτο) θα ηταν ο Zakk…και ναι οι BLS ειναι ο ορισμός του southern heavy metal την σημερον ημερα…

Σε ευχαριστώ που πόσταρες το βιντεάκι!
Μεγάλη μέρα, με τον Zakk να ξεκινά έτσι από το απόγευμα και μετά να ακολουθούν οι Sabbath!

Θυμάμαι ακόμα τις μπύρες παραταγμένες έτσι στη βάση των drums! :smiley:

ετσι ντε βαλε τα πραγματα στη θεση τους8):stuck_out_tongue:

ναι, πρεπει να ειχα πιει καμια 30αρια σε μια ωρα. Αλλα δεν χαμπαριαζει απο τετοια… βεβαια στο τελος ειχε γινει σαν τον κωλο της μαιμους απο τη ζεστη, αλλα δεν πειραζει

Τελος παντων, εγω μεχρι το rockwave δεν ακουγα, αλλα μετα εψαχνα ολα τα δισκοπωλεια στο κεντρο για να βρω τα σιντι τους. Αγαπημενο μου ειναι το 1919 eternal, με αυτο τους εμαθα.

διέρρευσε και το (νεο) Order of the Black…
αν και νομίζω οτι κυκλοφορεί από δευτέρα…νομίζω…

Ενα δείγμα ξεπετσιάσματος(από τα αρκετά της μπάντας).

Και ο Zakk τσαντισμένος επειδή τους κόβουν το setlist.

[B]“CATACOMBS OF THE BLACK VATICAN”[/B] θα λεγεται το καινουριο album των BLS,και θα κυκλοφορησει 8/4.

Να και ενα τραγουδι,ετσι για ορεκτικο :
[B]Black Label Society - My Dying Time[/B]

Τρισαθλιος και ελεεινος και το αστειο ειναι οτι δεν μπηκε καν φυλακη…

3 Likes

Γιατί ρε πούστη ;;;

Πόσα πειραγμενα μυαλά υπάρχουν

Και ήταν και λατρείας ως evil twin . Το σκουπιδαριο

Βρωμιζει το θρεντ των BLS οποιαδήποτε αναφορά του πλέον

το ακουσε κανείς άλλος ;
Αρκετά καλό. Ακουγεται πολυ ευχαριστα.

1 Like

Έχω γράψει μια άποψη στο θρεντ του δίσκου

Μου αρέσει πάρα πολύ. Heavy Rock με Zeppelin & Sabbath ριφφολογια. Και μάλιστα εξαιρετική

1 Like