Black Metal Albums

στο Farsot. κρυβεται παντως η αληθεια, κανε μια επισκεψη.

σκεφτομαι αυτο το καιρο ν’ ανοιξουμε ενα θεμα, στο “Δημοψηφίσματα” με τα αλμπουμς που αλλαξανε το bm στα 00s, ποιες πρωτοεμφανιζομενες μπαντες εργαστηκαν σκληρα γι’ αυτο, ποια τα μπασταρδεματα ηχων και γενικα να μαθουμε αλμπουμς που δεν ξεραμε και να προσελκυσουμε και ανθρωπους που δεν εχουν σχεση με το ειδος. δλδ αποτι μπορει ν’ αρχισει κανεις χωρις να πεσει κατευθειαν στα βαθια.

Το βρηκα ψαχνωντας κατι κοντινο στο Le Secret απο Alcest…
Αν εχει καποιος γνωμη για το EP που προηγηθηκε ας την πει γιατι απ’οσο ακουσα εχουν αρκετες διαφορες.

Φιλε εχουν αρκετες διαφορες…οι Blutklinge ειναι αμιγως depressive black metal η’ πιο γενικα black metal αν προτιμας.Παρ’ολα αυτα ειναι αρκετα καλη μπαντα.

Κι εμένα μ’ αρέσουν αρκετά οι Blutklinge, το Call of the Blackened Woods συγεκριμένα μου άρεσε πάρα πολύ.
Βέβαια προτιμάω περισσότερο τους Sterbend στο είδος, αλλά κι αυτοί είναι καλοί.

Να μια καλη ιδεα … μπαντες που εχουν μουτζουρα για λογοτυπο να γραφουμε και μια κανονικα τον τιτλο για να μην σπαμε το κεφαλι μας να θυμηθουμε που το χουμε ξαναδει κτλ :wink:

Για αυτο το ελληνικο folk/majestic black τι εχετε να πειτε ?
Εγω το γουσταρω αρκετα.

To 'χα κανει κι εγω ποστ,μαρεσει αρκετα κι εμενα…

Aherusia τους είδα και live το προηγούμενο Σάββατο, μου αρέσει αρκετά και ο δίσκος και η απόδοση που είχαν στο live.

καλα σας αρεσουν αυτοι οι καραγκιοζηδες? χαλια μουσικη απαραδεκτη σκηνικη παρουσια. Δεν εχουν και τιποτα καλο

λολ δεν τους ηξερα, λυραρης corpsepainted λεει.

κατι απο σπεις που χα ακουσει αχερουσια , γελιο ειχαν νομιζω. Δεν εχω ακουσει το δισκο αλλα με προκαταβαλει λιγο ο συνδιασμος αρχαιοελληνικου ονοματος-στοιχου και μπλακ :lol:

Αυτο εδώ ειναι πολυ καλό παντως … καλύτερο απο τα προηγουμενα τους

το εχω αγορασει αυτο, εδω και κανα διμηνο, ψησε καμια ανταλαγη!

Καινουριο split με 2 πολυ αξιολογες μπαντες του χωρου…

Gris & Sombres Forêts - Miserere Luminis

το καλυτερο ριχιρσαλ που εχει γραφτει στην ανθρωποτητα ειναι το Lorraine των Peste Noire. ακουστε απλα το 20λεπτο επος Phalenes Et Pestilence, δεν εχω να δηλωσω κατι παραπανω, μονο ενα ευχαριστω σε πλαντερερ.

[FONT=“Arial Black”]Peste Noire - Lorraine[/FONT]

Οτι καλύτερο έκαναν ως σήμερα οι Peste Noire με διαφορά απο τα υπόλοιπα, συμφωνώ με NoMisteraki για το έπος Phalènes Et Pestilence που είναι πράγματικά συγκλονηστικό. Δειτέ ειδικά όσα διαδραματίζουν οι κιθάρες σε αυτό, μιλάμε οτι δεν περιμένεις τι μπορεί να ξεπεταχτεί (για b.m κομμάτι έτσι.)

Λιγάκι άσχετο, αλλά πειράζει πολύ που από Master’s Hammer προτιμώ το The Ritual και όχι το Jilemnice Occultist?

οχι το Ritual ειναι καλυτερο. τα ντεμος πριν το Ritual δεν μπορω ν’ ακουσω με τιποτε.

Άψογο το IIII των Farsot. :thumbup:

Λίγο Peste (katw oe oe oe!) Noire που άκουσα βαρέθηκα.

ακουσες το lorraine rehearsal και σου φανηκε βαρετο;

Όχι άκουσα 2 κομμάτια από το La Sanie des siècles - Panégyrique de la dégénérescence. Έχει μεγάλη διαφορά?