Black Metal Albums

Xαχα τα σπαει το εξωφυλλο ρε! Πανκς νοτ ντεντ! :lol:

Να βαλω το εξωφυλλο απο Marduk να φαω ip-ban ? :lol:
Ενας επισης φοβερος δισκος ειναι και το περσινο των Antaeus - Blood Libels :bow2:

επος!!!γενικα η γαλλικη σκηνη γαμαει ασχημα!:slight_smile:

Καλα εχουν βγει απιστευτες δισκαρες οι Γαλλοι.Τα ντεμπουτα των Antaeus & Arkhon Infaustus
ειναι απιστευτα.Αλλα των Antaeus το εχω μες στην καρδια μου.ΑΑΑΑΑΑΑρρρρρρρρρρρργγγγγγγκ!

αν και τα πρωτεια τα εχουν οι deathspel omega κατα την γνωμη μου!οτι εχουν βγαλει απο το “si monumentum…” και μετα ειναι απλα αξεπεραστο!!

Εμ τι θα εβαζες εσυ?:stuck_out_tongue:
Δισκαρα,επος και ολα τα κολακευτικα σχολια γιαυτον τον δισκο.
Οπως και για ολους τους δισκους τους.

Το νέο Arkhon Infaustus κυκλοφόρησε πρώτο επομένως οι Deathspell θυμίζουν Arkhon Infaustus. Δύσκολο να έγινε το αντίθετο. Μόλις το ακούσω θα ποστάρω γνώμη.
Το νέο Limbonic Art δεν το χω ακούσει ακόμα και δεν ξέρω αν θα μπω και στον κόπο.

Το top 10 του zafrock τα έσπασε. Το δικό μου θα ήταν διαφορετικό αλλά αυτό δεν σημαίνει τίποτα.

Οι Γάλλοι γενικά τα σπάνε και πλέον είναι πολύ μπροστά. Antaeus απλά θεοί και φυσικά όποιος δεν έχει ακούσει το “Cut Your Flesh and Worship Satan” να πάει να φουντάρει καλύτερα.

Darkthrone
αιώνιο respect. Ότι και να βγάλουν εγώ θα το αποθεώσω… (ναι είμαι κολλημένος). :stuck_out_tongue:

Marduck Ούτε κρύο ούτε ζέστη πλέον. Παλιά έβγαλαν κάποιους καλούς δίσκους. Πλέον τους ψιλοβαριέμαι. Το νέο δισκάκι απλά καλό.

Οι Ulver απλά δεν μ’ αρέσουν. Νot my cup of tea που λεν και στο χωριό μου.

[QUOTE=nihilist;210592]Το νέο Arkhon Infaustus κυκλοφόρησε πρώτο επομένως οι Deathspell θυμίζουν Arkhon Infaustus. Δύσκολο να έγινε το αντίθετο. Μόλις το ακούσω θα ποστάρω γνώμη.

ναι αλλα οι πατεντες των deathspell den εμφανηστικαν στο τελευταιο album…

Limbonic Art - “A Legacy Of Evil”… μεγάλη επιστροφή

προβλέπεται να παίρνει διαστάσεις αυτό το topic :smiley:

Λοιπόν, από φετινά τα Akercocke, Dodheimsgard και Limbonic Art μου έχουν κάνει την καλύτερη εντύπωση. Δεν έχω ακούσει και πάρα πολλά απο το χώρο φέτος, βέβαια.
Οι Limbonic είναι αδυναμία μεγάλη. Μου αρέσουν τα άπαντα. Ειδικά τα 2 πρώτα (Moon In The Scorpio και In Abhorrence Dementia) αλλά και το Ad Noctum - Dynasty Of Death είναι πολύ respect. Μάλλον οι καλύτεροι σε αυτό που ονόμασαν majestic black. OK υπάρχουν και οι Emperor :stuck_out_tongue:
Τέσπα, ας μη μπλέξουμε με ταμπέλες.

Επίσης, απο τα παλιά, τα Malice και Seen Through The Veils Of Darkness των Gehenna :bow2: :bow2:

Lord Belial - “Revelation”, αρκετά καλό, έχει και μερικά hit…

Αν και δεν ασχολούμαι γενικά, μου ψιλοάρεσε το τελευταίο των Amon Amarth,With Oden on our side. Το άκουσα γιατί μου άρεσε αρκετά το κομμάτι Cry of the black birds… Ποιά η γνώμη σας;

μεγάλος δίσκος το “with oden…” remek delo

ότι δεν είναι black :stuck_out_tongue:
εκτός κι αν έχουν αλλάξει δραστικά το στυλάκι τους, αφού το “With Oden …” δεν το έχω ακούσει.

ένιγουέη, ούτε 'γω τα τιμάω συχνά τα blackmetals, αλλά πού και πού κολλάω με κάνα δισκάκι. ένα από αυτά είναι το “Fucking Your Creation” των Dodsferd. μάλλον όχι ιδιαίτερα πρωτότυπο, αλλά μου κάθησαν πολύ καλά οι συνθέσεις.

Δεν είναι black, αλλά είναι τρελλή δισκάρα!!!

Από κυκλοφορίες της τελευταίας χρονιάς μου άρεσαν : Rotting Christ - Theogonia, Dimmu Borgir - In Sorte Diaboli, Ravencult - Temples Of Torment.

Kάποιες κυκλοφορίες που μου αρέσουν γενικά:

Rotting Christ - discography
Necromantia - discography
Varathron - discography
Dimmu Borgir - For All Tid
Gorgoroth - Antichrist, Pentagram
Dissection - discography
Cradle Of Filth - Vempire, Beauty And The Beast, Dusk And Her Embrace

επισεις να αναφερουμε τους θεους mortuary drape οσοι δεν τους γνωριζουν ας κανουν τον κοπο να ακουσουν το trolling 13 knell…apisteuth albumara

Mooooooother Noooooooooooorth!
:bow2: :bow2: :bow2: :bow2: :bow2:
Τρελλη δισκαρα με ολα μα ολα τα τραγουδια φοβερα.
Οσο μλκς ειναι o Satyr τοσο καλους δισκους εβγαζε παλια.