Black Metal Albums

Οι Mgla ειναι απο τις λιγες μπαντες που δεν με εχουν απογοητευσει ουτε στο ελαχιστο
σε οτι και αν εχουν βγαλει.

Aδυσώπητος δίσκος. Καλά το σημείο αυτό δεν υπάρχει…

Έπειτα απο πάρα πολύ σκέψη, το θεωρώ ελαφρά ανώτερο απ’το WHTN.
:bow2:

Πού σαι ρε angmar να τους βάλεις στη θέση τους όλους αυτούς, μόνο “Mdlosci”, “Further Down…” κτλ…

Καλύτερο από το προηγούμενο δεν ξέρω ακόμα αν είναι (το προηγούμενο ήταν σχεδόν τέλειο και ακούστηκε πάρα πολύ) αλλά σαφώς πρόκειται για μια από τις καλύτερες κυκλοφορίες της χρονιάς.

Νέο Revenge!


μαλάκες, βγήκε νέο Bolzer και θυμίζει την οριεντίλα του entranced by the wolfshook!!!

https://www.youtube.com/watch?v=A7laiPqfJAg

Ωραίο κομμάτι το νέο REVENGE, αν και η παραγωγή νομίζω είναι ένα κλικ πιο καθαρή, ενώ και τα ουρλιαχτά φωνητικά δεν είμαι σίγουρος ότι μου κάνουν 100%. Season Of Mist κιόλας, μεγαλεία για το ross bay cult.

Παρολαυτά, ανοίγοντας λίγο τη metal archives σελίδα τους, διαπίστωσα ότι έχουν επαναδραστηριοποιηθεί οι KERASPHORUS, κάτι που με χαροποιεί ιδιαιτέρως.

Αυτό το Mgla πόσο γαμάει;!

Όντως γαμάει όπως επίσης και το παρακάτω που είναι κρίμα να περάσει απαρατήρητο

πάρα πολύ καλό το αποπάνω,μπράβο για την πρόταση.

[B]Nechochwen - Heart of Akamon[/B]

Κει έξω και έτοιμο να γαμήσει συνειδήσεις και ψυχολογίες. Abandon hope.

Βγάζει και δίσκο-συνεργασία με Dragged Into Sunlight λέει. Μακρύς χειμώνας έρχεται.

Γάμευσε. Με μπέρδεψε λίγο η φάση με τους ινδιάνους εκεί που περίμενα βίκινγκς, αλλά ναι.

[B]CLANDESTINE BLAZE “New Golgotha Rising” [2015][/B]

ΜΟΝΟ ΕΣΥ :!:

Δεν ήξερα που να το γράψω. Οπότε το γράφω εδώ μιας και το αφιέρωμα δεν είναι μονο για μπλακμεταλαδες:!:

Καταπληκτικη δουλειά, μονο δισκάρες ( ή πιο σωστα μπαντάρες). Θυμηθηκα τα φοιτητικά μου χρόνια :cry:

Θα ακούσω και 3-4 που δεν τους εχω ακουσει.

Ντάνκε. Δεν ξέρω, βέβαια, αν ενδεχομένως φαίνεται ‘αστείο’ σε κάποιον που έχει εντρυφήσει στα σκοτεινά άδυτα του είδους και τις συγκινήσεις που βρίσκονται εκεί…

Οπως και να 'χει, κι εγώ πιστεύω ότι βγήκε γαμάτο και πιθανώς να είχε ενδιαφέρον ένα παρτ ΙΙ κάποια στιγμή στο μέλλον.

Από deafheaven όμως την χειρότερη κυκλοφορία τους βάλατε.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Τα μισά από αυτά είναι για πέταμα, αλλά ας έχει.

Έδιτ: Ντάξει, πολύ λιγότερα από τα μισά, μην είμαι υπερβολικός.

Αλλά το αφιέρωμα γενικά δεν έχει λόγο ύπαρξης.

Τι λόγο ύπαρξης μπορεί να έχει ένα αφιέρωμα πέρα από μιά απλή αφορμή να μιλήσει για μουσική που γουστάρει ο πομπός και να διαβάσει κάτι που τον ενδιαφέρει ο δέκτης;