Black Metal Albums

Guys στείλτε μια το link με τις επίμαχες δηλώσεις.

https://heathenharvest.org/2016/01/02/outcast-by-choice-an-interview-with-mikko-aspa/
Αυτο διάβασα εγώ και φανταζομαι κι οι αλλοι.

Αλλά οι πραγματικές φρίκες είναι αυτό:
http://bandjack.com/nicole_12-playground/
Και αν το συνδιάσεις με το γεγονός οτι ο τύπος τρέχει το δικό του πορνοπεριοδικό που ασχολείται με,όπως αναφέρεται, taboo/illegal θεματολογία,γαμησέ τα…

1 Like

Πολυ ενδιαφερουσα η συνεντευξη(αν και αντιφασκει πολυ οταν ειναι εναντια στο συντηρητισμο αλλα υπερ ενος ειδους εθνικισμου και οταν λεει οτι το μονο αγνο ειδος ροκ ειναι το RAC(μαλλον επειδη αυτοι συναδουν με τις ιδεες του) χαχα).
Μετα ειναι το θεμα διαχωρισμου δημιουργου-δημιουργιας κλασσικα.Νομιζω οτι πρεπει να υπαρχει μεχρι ενος σημειου, αναλογα με τις ιδεες που εκφραζονται. Προσωπικα πχ ακουω ακομα καμμια φορα burzum παρα το οτι ο τυπος ειναι επισης εθνικι.

Πρόσφατα ανακάλυψα το Luminiferous Aether των/του Καλιφορνέζων/ου Mare Cognitum.

Νομίζω πως όσοι αρέσκονται στον ήχο των Darkspace ή/και των δικών μας Spectral Lore θα το εκτιμήσουν.

YΓ: Έκανα και μία γρήγορη έρευνα και δεν έχει “περίεργη” θεματολογία -σημεία των καιρών :smile:

Και οι nahamenalegame καλοί είναι :stuck_out_tongue: …όλοι οι μηδενισταί μεταλοπατέραι απολάμβαναν και εκθείαζαν burzum και DSO και Mikko Pedolagni, τελικά μάλλον μπορούμε όλοι να ακούμε ότι θέλουμε και να κρατάμε ότι θέλουμε κι ας τραγουδάει και ο Αδόλφος. Heil!!

Πρωτοχρονια θα βρισκομαι στο Παρισι για τη συναυλια DSO. Σε περιπτωση που καταφερω και δω το Mikko Aspa τι θελετε να του πω?

-Mikko Aspa, στο φορουμ του ροκινγκ.τζιαρ σε βγαλαν παιδοφιλο και εθνικιστη, τι εχεις να πεις γι’αυτο?
-Ας πανε να ακουσουν Ασπα Τσινα τα χρεοκοπημενα ελληνοβλαχακια.

Πληρωμένη απάντηση, τα ίδια θα λένε όλοι οι εθνικόφρωνες χρυσαυγίτες / παιδόφιλοι / βιασταί ανηλίκων όμως, μήπως να βγάλει η ΧΑ κανένα άλμπουμ στυλ DSO να καθαρίσει το όνομα να πάρουν και τις ψήφους των blackmetalοπατεράδων? Τα δικά μας δικά μας, τα δικά τους δικά μας. Τελικά η μουσική αν δεν δίνεις σημασία στους στίχους περνάει το τέστ? Εγώ που μόνο ακούω τη μουσική και δεν με νοιάζει τι λέει ο κύριος που ουρλιάζει απαλάσσομαι τας κατηγορίας? Πολύ μπέρδεμα μου φαίνεται το όλο θέμα, biased μέχρι αηδίας δλδ.

Κατι πρεπει να ετοιμαζουν οι Aherusia για το 2017 http://www.metal-archives.com/albums/Aherusia/Prometheus%3A_Seven_Principles_on_How_to_Be_Invincible/617816
Αλλα δε χρειαζεται να παμε τοσο μακρια, και οι Gaahlskagg στο παρελθον ειχαν το Erotic Funeral, κι ο Nattefrost τραγουδουσε το Preteen Deathfuck. Μηπως ολοι οι μπλακμεταλλαδες ειναι παιδοφιλοι κι εθνικιστες?

Τελευταία φορά που διάβασα το θρέντ δεν είπε κανείς σε κανέναν τι να ακούσει και τι όχι.Σχολιάστηκε απλά μια συνέντευξη και ξεκίνησε μια πολύ μετριοπαθής και ενδιαφέρουσα συζήτηση για το αν πρέπει να διαχωρίζεται δημιουργός-δημιούργημα.
Τώρα δεν μπορώ να καταλάβω για πιο λόγο παριστάνετε τα θύματα κάποιων παράλογων αγνώστων σε ένα φόρουμ,που με κάποιο τρόπο σας καταπιέζουν και δεν σας αφήνουν να ακούσετε την μουσική που γουστάρετε.Στα παπάρια μου και στα παπάρια νομίζω όλων τι ακούτε και τι όχι(αντίστοιχα και το τι ακούω και δεν ακούω εγώ).Δεν μπήκε κανείς εδώ να το παίξει ιδεολογικός,ηθικός ή μουσικός μπάτσος και να κάνει απαγορεύσεις σε κανέναν και να δίνει “άδειες” για το τι θα ακούει και το τι όχι.Αντίθετα εσείς μια χαρά ειρωνεύσεστε οποίον έγραψε οτι ξενέρωσε,ή οτι δεν γουστάρει την όλη φάση με τον Άσπα.
Το γεγονός οτι με αηδιάζει το edgy ελεκτρόνικ πρότζεκτ του,ή οτι δεν γουστάρω αυτό: https://www.youtube.com/watch?v=OqTZ1MIfKA8 . Είναι καθαρά προσωπικό πρόβλημα και ποτέ δεν παρουσιάστηκε σαν κάτι διαφορετικό.Όπως και το αν θα ξανακούσω ή όχι DSO.

Φιλικά πάντα

Νομιζω πως σε καθε σχετικo τιτλο κομματιου πρεπει να μπαινει η γνωστη σταμπα:

Ετσι ωστε να ξερει ο Mikko Pedolagni και ολοι οι μπλακμεταλλαδες οτι απευθυνονται σε αυτους.

Απίστευτος mememaster.Γράφω κατι στα γρήγορα γιατί δυσκολεύομαι να γράφω και να ξεκαρδίζομαι ταυτόχρονα.
Αλήθεια,για να ακούσεις μια μπάντα πρέπει να είναι απαραίτητα “edgy”?Η απλά το edginess της δίνει απλά ένα μπόνους,για να την ακούσεις πιο θετικά προκατελημμένος.
Αλλά ντάξι τι να λέμε τώρα κάθε πόστ σου και μια δυνατή γροθιά στην “πολιτική ορθότητα”.Μιλάμε κάθε δευτερόλεπτο που περνάει νιώθω και πιο προσβεβλημένος.Σου βγαίνει από κάπου έμφυτο όλο αυτό ή το έχεις σπουδάσει κάπου?Στο σχελείο της ζωής ξερω γω.Γιατί δεν βλέπεις συχνά στο ιντερνετ τόσο υπερβολικά “ακραίες” απόψεις,απλά και μόνο για να είναι ακραίες και να “προκαλέσουν”,χωρίς να βρίσκεται κάποια ουσιαστική ιδέα ή άποψη από πίσω.Αν και σοκαρισμένος γουστάρω αυτή την πρωτοτυπία.Μερικοί θα μπορούσαν να σε χαρακτήρισουν και τον Λάκη Λαζόπουλο της political incorectness.Λες ετσί τα αστεία σου,αλλά κάνεις και τον άλλο να προβληματιστεί σε βάθος για τα κοινωνικοπολιτικά θέματα.

Πάντως παραδέχομαι οτι κέρδισες ξεκάθαρα,γιατί με έκανες να απαντήσω 2 φορές(!!!) .Και μάλιστα την μία σοβαρά.Απλά ξεχάστηκα και για μια στιγμή νόμιζα ότι απαντούσα σε φόρουμ κι όχι σε shitposting στο 4chan.Δεν θα επαναληφθεί όμως.

2 Likes

Wiegedood - Smeekbede (New Track - 2017)

“edgy” ή political incorect?:sob:

Αντε και καλο μας ταξιδι!:santa:

Το Prometheus, νομίζω είχε πεί σε ένα φίλο μου ο τραγουδιστής τους μέσα σε κλαμπάκι οτι ήταν για τον προμηθέα, καθαρά σαν μία αλληγορία. Οτι είσαι αρχαιολάτρης δεν σε κάνει αυτόματα ακραίο εθνικηστή δε. Γιατι αν θυμάμαι εκραζε και του NM για τα πιστεύω τους κτλ. Είναι απλό, αν είσαι νεο-ναζιστής και προάγεις το ναζισμό, φύγε απο την Ελλάδα. Γιατι δεν μπορεί να είσαι Έλληνας. Μπορεί να είσαι ok μουσικός, αλλά είσαι σκατά σαν ανθρωπος και επειδή τα δύο είναι συνυφασμένα, απορίπτονται και τα 2. Συνήθως όμως βλ Varg. Και σκουπίδια γράφουν/παίζουν και σκουπίδια άτομα είναι. Τα δε αστεία βίντεο με τα πριόνια & το cosplay είναι τραγελαφικά.

Επειδή έχω τα 2 aherusia, δεν είχα δεί μεσα κάτι στιχουργικά ακραίο ? Κατι κομάτια για το πέλαγο είχε κτλ … να χαμε να λέγαμε και να χαμε να πούμε !

Τσεκαρισμένοι XA είναι οι Naer Mataron, οι Legion of Doom, Acherontas. Και μερικά άλλα σε συγκεκριμένο label. Επίσης και ας μην το έλεγε είναι και ένα μέλος των 3-4 μεγάλων Ελληνηκων ΑΜΙΓΩΣ black. Έχει πει διάφορα χαριτωμένα το φιλαράκι του Mikka.

καινουργιο κομματι Nightbringer
http://decibelmagazine.com/blog/2017/1/11/track-premiere-nightbringer-serpent-sun

Για το θέμα Aspa (Tsina): ο τύπος μια ζωή προβοκάρει με κάθε τρόπο. BDSM στους Clinic of Torture, παιδεραστία στους Nicole 12, δόσεις φασισμού/μηδενισμού στους Grunt, πούτσες και χύσια στους Creamface, γενικώς οτιδήποτε αρκεί να προκαλεί. Και όλα του τα πρότζεκτ γαμάνε πολύ περισσότερο από DSO (ναι και οι Nicole 12 που με κάνουν να ντρέπομαι που είμαι άνθρωπος κάθε φορά που ακούω τους δίσκους τους).

για οσους δεν το πηραν ακομα πρεφα τελος μαρτιου νεος δισκος slagmaur (επιτελους :wink: )
http://www.metal-archives.com/albums/Slagmaur/Thill_Smitts_Terror/629985