Black Metal Albums

Black μπορεί να μην τους λες πλέον, αλλά οι Fleurety ετοιμάζονται να κυκλοφορήσουν το νέο τους άλμπουμ, The White Death από το οποίο προέρχεται το The Ballad of Corpernicus

Από τα μέλη του Soraya Montenegro, (για όσους δεν θυμούνται: https://sorayamontenegro.bandcamp.com/)
έσκασε φέτος το πρώτο EP από Kalong. Μπάσο, φωνή, τύμπανα. Αυτό. Ωμό, noise/garage punk meets black metal meets ξέρω γω. Πολιτικοποιημένοι στίχοι, Υπαρξισμός και άλλα ωραία.
Από τα υπόγεια του Πειραιά και του Λεκανοπεδίου, δωρεάν download και έχει και bonus track!

h alithia kryvetai stous vril pepito trialarilarito


χωρίς Morfeus και με Daemon τα πάντα όλα

exei vgei apo to kalokairi auto Τι ακούτε τώρα Vol. 666

1 Like

Το έβαλες στο thread που ανοίγω ελάχιστα :smile:


AOSOTH - V: The Inside Scriptures

1 Like

pepito karkinito to vlepeis na rxetai

Δε θυμάμαι αν αναφέρθηκε: κυκλοφόρησε διαδικτυακά το ντεμπούτο των Urarv, καινούριας μπάντας του Aldrahn από τους DHG. Το άκουσα κάμποσες φορές λόγω παθολογικής λατρείας με τη φωνή του, αλλά τελικά λίγες είναι οι στιγμές που ξεχωρίζουν, κρατήστε μικρό καλάθι.

Ναι, είχα κάνει μια νύξη επί του θέματος, αλλά δενικά δεν έπιασε τόπο. Ισχύει αυτό που λες ότι δεν τρελαίνει γενικά ο δίσκος.
Τώρα βέβαια, μετά τη φυγή του (ξανά) από τους DHG θέλω να δω τι θα κάνει ο Vicotnik. Θ’ αναλάβει εκείνος φωνητικά, όπως κάνει σε όλα τους τα live… θα καλέσει κανέναν εκλεκτό για το νέο υλικό που θα ετοιμάσει και θα είναι απαιτητικό για κάθε φωνή…

Μπράβο, έκανα search και το είδα τώρα το post σου, ίσως από εσένα να το είχα σημειώσει εξαρχής, δε θυμάμαι.

Δεν πολυακούω μπλακ, αλλά μ’ αρέσουν ιδιαιτέρως οι αβαντγκαρντίλες του είδους. Όπως οι κύριοι Morpheus tales.

\m/

νεος δισκος morbosidad για οσους δεν γνωριζουν
https://www.metal-archives.com/albums/Morbosidad/Corona_de_epidemia/671926

se kalh meria kai kalh xronia!

Καινουριο Human Serpent στα ιδια επιπεδα καυλας με τα δυο προηγουμενα αριστουργηματα.

Θα πω κάτι και δεν θέλω να εκληφθεί αρνητικά ούτε από την μπάντα σε περίπτωση που το διαβάσει ποτέ, ούτε από υπόλοιπους αναγνώστες…

Απλά τα Human Serpent αν και πολύ ωραίες κυκλοφορίες έχουν ένα τεράστιο μειονέκτημα κατά την άποψη μου:

Aυτά τα γαμημένα τύμπανα είναι τόσο πλαστικά και τόσο κομπρεσαρισμένα που είναι λες και βγήκαν απο δίσκο metalcore 2ης γενιάς… Προσωπικά πιστεύω ότι αυτό είναι το μόνο μειονέκτημα τους, βέβαια από την άλλη τα παιδιά δεν δήλωσαν ποτέ ότι θεωρούν τους εαυτούς τους μουσικό σχήμα και είναι δικαιολογημένο να γράφουν έτσι, αν οι δυναμικές του ντράμερ δεν είναι ικανοποιητικές, αλλά σε περίπτωση που το παλικάρι μπορεί να παίξει καλύτερα, πιστεύω ότι μια πιο οργανική προσέγγιση στα τύμπανα θα ήταν ότι πρέπει…

Όπως και να έχει μπράβο τους που κατάφεραν ότι κατάφεραν και τους εύχομαι ακόμα μεγαλύτερες δόξες!