Black Metal Albums

Ενω δεν ακουω πολυ καλα σχολια εμενα λιγο που ακουσα καλο μου φανηκε, οκ τιποτα πρωτοποριακο προφανως αλλα ωραιο στο κλασσικο στυλ των Immortal.

1 Like

Η αλήθεια πάντως είναι ότι τους naer mataron,- που μας αφορά και πιο άμεσα, διότι απλά το ζούμε - τους έχει φάει το μαύρο σκοτάδι και όχι τυχαία- αλλά πλέον δεν υπήρχε και καμία δικαιολογία… πόσο να κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις.
Τώρα για τους marduk μη νομίζεις ότι τα πιάνουν όλοι τόσο εύκολα. Κακώς βέβαια, διότι το μόνο που λείπει από το εξώφυλο του viktoria είναι ο αγκυλωτός σταυρός. Εδώ όμως οι necromantia βγάλανε δίσκο με όνομα ancient pride και με εξώφυλο … και δεν είπε κανείς ΤΙΠΟΤΑ. όπως εκείνο το γκοθ προτζεκ οι N.A.O.S …τι να λέμε τώρα μην τα σκαλίζουμε

Δεν ξερω αν ειναι Ε/Σ, αλλα μακαρι να ειναι!
Μιας και αγγιξες το θεμα ομως, το μπλακ μεταλ ειναι εξ’αρχης εθνικοσοσιαλιστικο, για παραδειγμα, στην Νορβηγικη σκηνη ολοι εκτος απο τον Euronymous ηταν Ε/Σ η απολιτικαλ και ηταν ενας απο τους λογους που εφαγε περιθωριοποιηση απ’ολους. Ο Hellhammer κυκλοφορουσε με ‘white pride’ μπλουζακια, ενω οι Darkthrone λεγανε οτι παιζουν ‘Αριο Νορδικο Μπλακ Μεταλ’.

Στο ΒΜ δεν χωρανε πολιτικαλ κορεκτ αντιληψεις και αν δεν σας κανει, αλλου!

Οι Darkthrone λοιπόν είναι…ναζι με τον Fenriz να είναι δημοτικός σύμβουλος με σοσιαλδημοκρατικη παράταξη, έχοντας μάλιστα κάνει σαφές ότι “Darkthrone is absolutely not a political band and never we were” . Μαιστα

Επίσης, το Aryan παρέπεμπε σε Άρια φυλή ή στον Παγανισμο;

2 Likes

Οι Darkthrone το λεγανε στον πρωτο δισκο οταν ηταν 18, για ρωτα τον Fenriz σημερα να σου πει την γνωμη του για εκεινη την βλακεια.

Αυτο το δεν ειμαι ναζι ειμαι κατα του political correct με σκοτωνει παντως. Τα ναζι σκουπιδια που το παιζουν μαχητες της ελευθεριας του λογου, μιλαμε για τρελα γελια.

3 Likes

Αλλο τι λες για PR και αλλο τι πιστευεις!

Αλλο τι γραφεις στο οπισθοφυλλο του δισκου σου για να τον πουλησεις σε σπυριαρικα edgy αγορακια και αλλο τι πιστευεις!

1 Like

Έχω να δω ποστ ΜαξΦακινΠεην πολλά χρόνια

Σα να βλέπεις λαηβ Exhorder @Hellfest 2018 που χάζευα χτες στο YouTube και σκεφτόμουν “που ήταν αυτοί τόσα χρόνια , υπάρχουν ακόμα;;”

1 Like

Κεκσιμους μαξιμους

Πλεον browsαρω μονο Nuclear War Now! :wink:

To ancient pride γιατι; Οι στιχοι του ομωνυμου τραγουδιου ειναι καθαρα νεοπαγανιστικοι και το εξωφυλλο δεν σε προδιαθετει για ναζιστικο.

Να σε βοηθήσω λίγο. Βρες μου ποιος αρχαίος Ελληνας ή Ρωμαίος φιλοτέχνισε αυτό το πολύ ωραίο γλυπτό…


Ξαφνικά ο τίτλος ancient pride αποκτά άλλο νόημα από αυτό που ίσως νομίζαμε

Δεν ξέρω αν ήταν όντως ναζί οι necromantia αλλά η λογική σου θυμίζει κυνήγι μαγισσών.

1 Like

working class greek black metal

1 Like

Να και κάτι που ξεχωρίζει από το βούρκο, λοιπόν (για τη συνέντευξη λέω, το album δεν το άκουσα ακόμα).

Για όποιον ενδιαφέρεται κυκλοφόρησε σε φυσικό φορμάτ (12") το ομώνυμο LP των Black Trinity.

Το βρίσκετε εδώ: https://www.discogs.com/Black-Trinity-Black-Trinity/release/12270645

ή στέλνετε μέιλ εδώ: neveragain696@gmail.com

Μετά τις ιδεολογικές φόλες των Marduk και των Funeral Mist γεμίσαμε anti-nazi black metal, δηλαδή!

1 Like