? Black Sabbath?

Όμορφο τουρ θα είναι αυτό…
Αν είχε και κάνα Γκρις μέσα, θα ήταν ακόμη καλύτερο

Παρατήρησα ότι την ημέρα των γενεθλίων μου παίζουν εδώ. Ευτυχώς τους είδα το 05, και δεν θα μπω καν στον πειρασμό να δώσω ποιός ξέρει πόσα τώρα. ( δεν θα έλεγα όχι σε ένα γενέθλιο δώρο βέβαια :stuck_out_tongue: )

Που 'σαι 'συ;

στην πόλη των Joy Division, των Fall και των Buzzcocks (manchester).

και των Van der graaf genarator και Barclay James harvest, να τα λέμε όλα :stuck_out_tongue:

έφτανε αυτό… :stuck_out_tongue:

μπηκα στο επισημο site τους και πραγματικα ξενερωσα…περα απο το οτι λειπει ο Bill ward απο ολες τι φωτο κλπ( νομιζω ο ιδιος το ζητησε μετα απο τις διαφωνιες που ειχαν)

λειπουν και πολλα αλμπουμ απο την δισκογραφια του συγκροτηματος…
Δεν σταματαει η δισκογραφια των sabbath στο never say die…ημαρτον δηλαδη

Και φυσικα στο σημειο “η ιστορια της μπαντας” 2 γραμμες απο το 1978 και μετα…
Μαλιστα ολα για τον μιστερ οζυ!αυτουποβιβασμος απο τους υπολοιπους και αηδια για ενα μεγαλο μερος που γουσταρε και την “αλλη φαση”

…σωστός:):!:

σωστος για τους VDGG, παράλειψίς μου (αλλά δεν φταίω εγώ είναι άπειρα τα bands, που ξεκινήσαν εδώ οπότε θα μου έπαιρνε μισό αιώνα να αναφερθώ σε όλους. Τους άλλους που λες κάπου τους θυμάμαι να τους έχω κουτουλήσει αλλά δεν μου ρχονται αυτή την στιγμή.

Smiths και Stone Roses και τέλος

Καλά είσαι. Εδώ κοίτα:

Black Sabbath persevered through a succession of lineup changes that sometimes did and sometimes didn?t include Butler and Ward. Several of Black Sabbath?s post-Osbourne albums - especially Heaven and Hell (1980), Mob Rules (1981) and Headless Cross (1989) - are highly regarded by hardcore fans. But [B]when all was said and done, the classic lineup could not be bested[/B].

Μας δουλεύετε ρε παιδιά? Τι πάει να πεί could not be bested? Cross Purposes και Headless Cross με τον πλέον αδικημένο Tony Martin? Και συγνώμμη οι Dio και Martin δεν είναι άξιοι αναφοράς για πέρα από τις 5 αυτές γαμημένες γραμμές? Που είναι από τις καλύτερες φωνές που πήραν το μικρόφωνο των Sabbath? Όταν έρχεται ένας Dio και σε κάνει μάγκα με ένα αριστούργημα όπως το Heaven And Hell και μια φωνή από άλλο κόσμο τον τιμάς με παραπάνω από απλή αναφορά στο επίσημο site σου αλλιώς είσαι ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ. Γεροντική άνια? Παραποίηση ιστορίας? Αυτουποβιβασμός? Τι να πώ αηδίασα

Και για να μην είμαστε μόνο γκρίνια
The Hand That Rocks The Cradle 8)

Sabbath νοουνται μονο με Ozzy, ασχετως αν ειναι “αδικα” αυτα που γραφει το site.

Ναι ειδικά το Technical Ecstacy και το Never Say Die με τον Ozzy είναι άπιαστα άλμπουμ.

Μην λέμε ότι θέλουμε τώρα. Δεν είναι Sabbath μόνο ο Ozzy. Σίγουρα άλμπουμ όπως το Master of Reality και Sabbath Bloody Sabbath είναι άπιαστα αλλά και το Heaven and Hell είναι κορυφαίο.

Tyr-Headless Cross κλπ δεν είναι πρωτοποριακά αλλά έχουν υψηλά ποιοτικά στάνταρ. Αλλωστε λίγα συγκροτήματα καταφέρνουν να κρατάνε την ίδια ποιότητα μετά από τόσα χρόνια.
Ακόμη και από τα προσωπικά άλμπουμ του Ozzy για μένα μόνο τα 3 πρώτα αξίζουν.

…διαφωνώ…μόνο το Seventh Star, που είναι ένα πολύ καλό άλμπουμ, δεν είναι Black Sabbath, όλα τάλλα, ακόμα και το The Devil You Know, που βγήκε σαν Heaven And Hell, είναι κλασικά Σάμπαθ άλμπουμς
…εννοείτε ότι όλα τα oZZy άλμπουμς είναι εκπληκτικά
:):!:

Mob Rules μωρη δισκαρα σε λατρεύω,τι ξεθαμα ηταν αυτο:!:

Δεν είπα τίποτα για το Heaven And Hell, για το Technical Ecstacy ή για το Never Say Die. Ούτε είπα ότι Sabbath είναι ο Ozzy. Εγώ είπα “Sabbath νοούνται μόνο [B]με[/B] Ozzy”. Το Heaven And Hell είναι ένας [U]εξαιρετικός[/U] δίσκος, αλλά είναι άλλο πράγμα, πώς να το κάνουμε τώρα. Δεν άκουσε κανείς το Heaven And Hell και αφηνίασε και είπε “θέλω να γίνω κι εγώ έτσι”, το Black Sabbath, το Paranoid, το Master Of Reality, το Vol.4 και το Sabbath Bloody Sabbath άκουσε, τι να κάνουμε τώρα. Ή μάλλον, πολύ λιγότεροι άκουσαν το Heaven And Hell και τους επηρέασε σε σχέση με τα πρώτα.

ετσι ακριβως!!
δεν υπαρχει νοουντε sabbath μονο με ozzy…αυτα ειναι για προσωπικες γνωμες και διαφωνιες μεταξυ των απλων οπαδων/φιλων της μουσικης τους.

Απο τη στιγμη που κυκλοφορησαν υλικο επισημα εως black sabbath και δεν διελυσαν μετα την φυγη του οζυ(ευτυχως για μενα) εεε ας φροντισουν να το σεβονται και αυτους που τους στηριξαν ολα αυτα τα χρονια…
Και οχι να πουλανε τις βλακειες τυπου “δεν υπηρχει τιποτα αξιο αναφοορας” και "αυτο ειναι το real stuff της κυριας σαρον.[-X

Καλά όλα αυτά αλλά το Heaven and Hell είναι ο καλύτερος Sabbath δίσκος εβερ! :smiley:

1 Like

συμφωνω και πιστευω και αρκετος κοσμος μαζι μας :stuck_out_tongue:

US Power.-

+1 σε shadowking