Blind Guardian

Χμμμμμ αν είναι να θυμηθούν άπαιχτα κομμάτια υπάρχουν και πολύ καλύτερα από αυτά τα 2 που αναφέρθηκαν ποιο πάνω …
π.χ. Thorn, When Sorrow Sang και A Dark Passage από το nightfall για [B][SIZE=“5”][U]πλάκα [/U][/SIZE][/B]καλύτερα …
καθώς και Battlefield και Precious Jerusalem επικά και τα 2 …

ναι τώρα το είδα το ποστ με τα κομμάτια … :P:P

Χμμμμ σαν να μου έχουν περισσέψει κάτι ??? από την πρακτική … :lol::lol::lol:

timberland mens shoes fox backpacks aladdin oil lamp orangina rouge dell inspiron 6400 stivali timberland
Doudoune Moncler Pas Cher
laser skin wall radio a b video switch hp h4150 michigan wine retire smart one write plus dos cannon rebel ti phone wire rodrigues island timberland sconto
sony mz n510 making wreath beautiful black women va712b snooker accessories

potty seats flash memory 2gb olympus c7000z lap top toshiba sider man 3 audio books on tape secondary classroom management profi Ό¤°² ¥λ¥Φ¥Ώ¥σ
qb vii author I want to watch the Disney Channel movies nikon sun glasses www woodedpath com kubb KEF PSW 2500 philippines flag canon f30 printhead breast cancer ribbon motorcycles trailer louboutin shoes
handheld portable tv hp 1240 fax fram filter mp downloads shure sm91 woolrich woolen mills
nux roller blades review trifari jewelry romania libera recordnow max download

Τι είναι αυτά τώρα ρε πούστη. Γιατί το κάνουν αυτό στον οπαδό; (εμένα λέω). Δεν μπορώ να το πάρω αυτό, με τίποτα δηλαδή δεν μπορώ να δώσω ένα κατοστάρικο.

Και μετά βλέπεις το βιβλίο να πούμε και όλα τα σκατολοΐδια εκεί, λες “το remix είναι μεγάλη υπόθεση, αλλάζει ο ήχος!”, μετά λες και τι πρόβλημα είχε δηλαδή το ορίτζιναλ; Και σκατά. Ζήλεια.

Θα είναι ένα κατοστάρικο όμως;;; Εγώ γιατί φοβάμαι για αρκετά παραπάνω;;;;

http://www.spincds.com/coming-soon/a-traveler-s-guide-to-space-and-time-15cd-box

125? λογικά … αλλά περιμένω και amazon …

also facepalm για την (αποτυχημένη) μου προσπάθεια να εκτροχιάσω το thread στο ποιο πάνω μου ποστ …

Αχα οκ… δεν είναι απλησίαστο…

Νεο remaster; Μου κανει εντυπωση, το ειχαν ηδη κανει με τις κλασσικες επανεκδοσεις. Γενικα δε με ψηνει ως πακετο, αλλα ειμαι πολυ περιεργος να δω πως ακουγεται.

[FONT=“Comic Sans MS”]Μιας και το θυμήθηκα τις προάλλες, ας ποστάρω ξέμπαρκα.

[B]Battalions of Fear[/B] (1988 )

Τα Τάγματα του Φόβου ρε μ@$νιά!
Κυκλοφόρησε τη χρονιά που γεννήθηκα και έχω ένα ιδιαίτερο δέσιμο με αυτόν για διάφορους λόγους.
Ήταν ο πρώτος δίσκος Blind Buardian που αγόρασα πριν καμιά 10ρια χρόνια (πω ρε φίλε πως περνάνε…), μιας και τα περισσότερα από τα υπόλοιπα albums βρίσκονταν ήδη στη δισκοθήκη του αδερφού μου.
Δεν είναι ούτε ο αντιπροσωπευτικότερος δίσκος για τον ήχο που έκανε μετέπειτα γνωστούς τους Blind Guardian, ούτε καν από τους καλύτερους (αυτός μάλλον είναι το Imaginations…).
Είναι άγουρος όπως έχει ειπωθεί, μα εγώ το γουστάρω και αντίθετα με την πλειοψηφία το προτιμώ από το Follow The Blind που μαζί αποτελούν την πρώιμη περίοδο του συγκροτήματος.
Speed metal έχουμε εδώ (μην πω θρασίζον κιόλα και το βάλω στο άλλο θρεντ =P).
Οι φωνητικές γραμμές είναι κάπως “αμήχανες” και η φωνή του Hansi δεν έχει ωριμάσει ακόμη, μα αχνοφαίνεται το potential του μέσα από το παλιακό, ρετρό echo. Οι συνθέσεις μπορεί να μην είναι τίποτα το ιδιαίτερο μα είναι ζόρικες, οι ταχύτητες υψηλές και υπάρχει τσαμπουκάς. Το drumming του Thomas “Thomen” Stauch είναι κολασμένο, με τις δίκασές του και με τα όλα του. Πολύ ωραίος drummer με προσωπικό ήχο, πάντοτε του είχα συμπάθεια (κρίμα που έφυγε).
Και βέβαια, οι ΚΙΘΑΡΕΣ. Εξίσου φοβερό δίδυμο οι κιθαρίστες, αναντικατάστατοι. Αχ, έχει απίστευτες μελωδίες αυτό το άλμπουμ. Συνεχή leads που σου καρφώνονται στο μυαλό. Κελαηδάει ο Olbrich.
Άρτια παραγωγή, σωστή ροή τραγουδιών, κατάλληλη στιχουργική θεματική και ωραίο εξώφυλλο. Τι άλλο? Ρουφάτε :

[B]“The Martyr”[/B]
[B]“Trial By The Archon”[/B] (Kηλαηδόνης λέμε)[/FONT]

Αυτος ηταν ο πρωτος μεταλ δισκος που ακουσα (γενικα). Εννοειται πως ειναι καλυτερο του Follow The Blind, αν και το δευτερο εχει κομματαρες, Banish From Sanctuary, Valhalla και Fast To Madness τα αγαπημενα μου. Γενικα οι Guardian ειναι περισσοτερο τα τρια πρωτα για μενα, τα Somewhere και Imaginations ειναι καλυτεροι δισκοι αντικειμενικα, αλλα σαν τη τευκτονιλα των πρωτων…

Οτι αφορα το amazon, mono 240 euro :lol:

τωρα 100 λιρες δεν ειναι και ασχημα ε?

Follow the Blind για μένα είναι μιάμιση σκάλα πάνω.

Το καρότσι με τα CD και τα ψιψιψόνια είναι πανέμορφο, το θέλω αλλά δεν υπάρχει περίπτωση λέμε.

Εμενα δεν με καιει τοσο πολυ (οσο να 'ναι λιγο καιει) το A Traveler’s Guide To Space And Time, γιατι τα εχω απαντα και μαλιστα υπογεγραμμενα απο τον Hansi… Οποτε εχουν αλλη αξια πλεον. Το βιβλιο ειναι που θα ηθελα περισσοτερο, τωρα γιατι τα καναν remaster δεν μπορω να καταλαβω…

102? …
μια ξένη δύναμη ελέγχει το δάχτυλό μου και προσπαθεί να πατήσει το “Jetzt vorbestellen” (τι σκατά σημαίνει τούτο ??? ελπίζω μαζί με την παραγγελία να μην σκάσουν τπτ στραπόν δώρο … :roll:)

[U]Το Mordred’s Song από το dvd.[/U]

Στο 1.15 είναι ότι καλύτερο έχω ακούσει / δει από τραγουδιστή μπάντας σε live εμφανίσεις.
Eχει φάει άπειρα repeat το συγκεγκριμένο σημείο.
Είσαι υπέροχος ρε Hansi.

http://www.nuclearblast.de/en/products/tontraeger/cd/cd-boxset/blind-guardian-a-traveler-s-guide-to-space-and-time.html

8000 κομμάτια …
με βλέπω να το (προ-)τσιμπάω σύντομα 8)8)

Τσιμπήθηκε γαμώ τη συλλογή μέσα! Λίγο έλεος!!! Ας ηρεμήσουν λίγο… φέτος έβγαλαν 500 πράγματα πόσα ακόμη???

αψογο