Blues-soul-gospel-funk

Το μεταφέρω εδώ γτ πιστεύω θα ενδιαφέρονται αρκετοί που τσεκάρουν το παρόν θρεντ.

Ελα ρε,τους εχω ακουσει δαυτους και μου ειχα αρεσει.Δεν ήξερα οτι έβγαλαν φετος δίσκο!

Δεν το έχω ακούσει ακόμα,άκουγα ZZ Top όλo το απόγευμα ελέω νέου EP.:smiley:

Πρέπει να είναι αρκετά φρέσκο πάντως.

Πω…Κυκλοφορεί σήμερα και το νέο Little Feat.Tα samples ακούγονται όμορφα…

Aν το κατεβάσεις θυμήσου με! Η γαμω-αμαζον δεν με αφήνει να το κατεβάσω από Ελλάδα!!!
Να πληρώσω παρακαλάω (1,67 λίρα…) και δεν με αφήνει!

Σου έρχεται στο fb…

Ναι ρε παιχταρά! :yahoo:

To ΖΖ Τop ή το Blues Traveler εννοούσες???:-s

Στα έστειλα και τα δύο!

Aκόμα καλύτερα! To ΖΖ Τοp εννοούσα πάντως! 8)

Αν δεν σου δουλεύει κανά link πες μου.

hopeto, καλό το EP ?

Το είχα κατεβάσει αλλά όταν άκουσα το Chartreuse ψιλο-ξενέρωσα και το άφησα.
Το ριφ του είναι, όπως έγραψε πετυχημένα κάποιος, μια μίξη Tush και Long Live Rock ‘n’ Roll…

Το EP είναι γαμάτο.Το Chartreuse δεν καταλαβαίνω γιατί δεν σ’άρεσε, κλασσικό ZZ Top μου φάνηκε.Eντωμεταξύ παρόμοια με το riff αυτό πρέπει να υπάρχουν άπειρα στην ροκ μουσική.
Μπορεί να είμαι φανμπόης και να μην το ξέρω…Mule???

Ντάξει ναι εννοείται κλασικό, πιο πολύ ξενέρωσα λόγω του παραπάνω λόγου.
Θα το βάλω να το ακούσω και το υπόλοιπο EP πάντως. Μακάρι να πάμε για ένα καλό δίσκο.
Από παραγωγή κλπ μια χαρά ήταν πάντως. Και η φωνή αναλλοίωτα μπαρουτοκαπνισμένη :slight_smile:

Που να ακούσεις την μπαλάντα με την φωνάρα από πάνω.:smiley:

Ένα κλασικό καλοπαιγμένο boogie είναι, δεν καταλαβαίνω τι άλλο να περιμένει κανείς από τους ZZ Top… :dunno:
Υπηρετούν ένα είδος όπου πέφτει ανακύκλωση, αλλά το κάνουν “σωστά” και έτσι μας αρέσει! 8)

Aυτο το δισκακι το αγορασα οταν ημουν Γ Γυμνασιου και τωρα ειμαι 33 χρονων.Το πιστευετε οτι σημερα το ακουσα πρωτη φορα???
Κι ομως!Θυμαμαι το ειχα βαλει οταν το αγορασα,αλλα αυτο το blues rock/rock and roll υφος δεν μου ελεγε και πολλα τοτε και τωρα μου εκατσε καπως καλυτερα.
Δεν ειναι τιποτε το εξαιρετικο,αλλα ειναι ευχαριστος δισκος με στυλ που ακροβατει μεταξυ blues και Olympians.
Να πω την αληθεια ειναι Ηopetoδισκος!!!

Τους Olympians τι τους ήθελες ρε…???:frowning:

Δεν το είχα καν υπόψην μου,θα τσεκάρω.

Σημερα μου ηρθαν παραγγελια τα εξης δυο albums και τα ακουω τωρα:

Φοβερα αμφοτερα!!!

Για το πρώτο δεν έχω λόγια.

Για το δεύτερο…Αν και ξέρω την μπάντα και 2-3 πράγματα δεν έχω ασχοληθεί ποτέ…Το συγκεκριμένο είναι στα προτεινόμενα???

Ναι πολυ καλο,απο τα καλυτερα τους albums!
Παρε ενα δειγμα…