Bob Dylan - Terra Vibe Park - 29.05.2010

Πολυ καλες τιμες! Αλλα αν ο Ντυλαν επαιζε μονο στην Αθηνα αντι να κανει τουρ σε ολα τα Βαλκανια θα βλεπαμε αλλες τιμες. Ετσι νομιζω. Την πατησαν με sonisphere και απλα δε τους επαιρνε τωρα να αισχροκερδισουν. Εγω ημουν ετοιμος για Σοφια, αλλα τελικα ο κ.Λωρης με κερδισε :p.
Ειμαι περιεργος για το ποσο κοσμο θα εχει αυριο το πρωι στο tickethouse Θεσσαλονικης.:-k

πηρα εισητηριο, πηγα την ωρα που βγηκαν περιπου… περιμενα να δω αρκετο κοσμο αλλα δεν ειχε τιποτα, αμεσως πηρα… Νο 0047…
απο εμφανιση δε λεει κ πολλα αλλα δεν ειναι κ aerosmith…

Στην Θεσσαλονικη μπουρδελοκατασταση αφου Τριτη πρωι που πηγα (κατεβηκα στο κεντρο μονο για αυτον τον λογο) δεν ειχαν ερθει λεει ακομα τα εισιτηρια απο Αθηνα!!! Τοτε τι ανακοινωνετε εναρξη προπωλησης ρε; Γαμω τον ερασιτεχνισμο σας… τζαμπα ταλαιπωρια…
Πηγε ενα φιλος μου και πηρε τελικα το απογευμα.

μια απο τα ιδια!
πηγα κατα τις 11 το πρωι κ μου ειπαν οτι τα εισητιρια θα ερθουν οτι ωρα τα φερει ο courier(επαγγελματισμος οχι αστεια!)
ξαναπηγα στης 13:15 κ ενοητε πως δεν ειχαν ερθει…

οκ διοργανονουν συναυλιες μονο στη Αθηνα το εχουμε καταλαβει πλεον!
τουλαχιστον να φερνετε τα εισητιρια στην ωρα τους!!

ΓΑΜΙΕΣΤΕ!

Φίλοι συμφορουμίτες, ο Dylan και ο Lewis είναι τιτάνες και από τους ήρωές μου. Έχοντας παρακολουθήσει δύο συναυλίες από τον καθένα τους, κατά την προηγούμενη δεκαετία, έχω να σας πω τα εξής:

  1. Ο Jerry Lee παίζει συνήθως και πολλά κομμάτια από την country εποχή του, σε συγκλονιστικές ερμηνείες που «ταιριάζουν» καλύτερα στην ηλικία του, αλλά και αρκετά rock ?n? roll χιτάκια του.

  2. Ο Dylan είναι πολύ πιο δυσπρόσιτος ηχητικά, χωρίς να είναι «πεσμένος» όπως φαίνεται να λένε οι περισσότεροι εδώ μέσα. Το πιθανότερο είναι να μην παίξει κανένα από τα πολύ διάσημα τραγούδια του ή ακόμη και αν παίξει να μην το αναγνωρίσετε. Οι ενορχηστρώσεις του αλλάζουν συνεχώς και την πρώτη φορά που τον είδα, αναγνώρισα το ?All Along The Watchtower? λίγο πριν τελειώσει!

Δεν θα κατέκρινα την επιλογή κάποιου να πάει σε αυτές τις συναυλίες για «την ιστορία του πράγματος», αλλά όποιος δεν γνωρίζει τα κομμάτια θα πρέπει να είναι έτοιμος για κάτι διαφορετικό από αυτό που θα περίμενε, κάτι που αρχικά ίσως ξενίζει.

τι ωρα περιπου θα βγει ο Dylan;

Οι τιμές είναι πάρα πολύ καλές, αν αναλογιστούμε τι μέγεθος είναι ο Bob Dylan! Βέβαια, ελπίζω και η απόδοση του πάνω στη σκηνή αλλά και η ποιότητα της συναυλίας (ήχος, διάρκεια κτλ) να είναι ανάλογη του μεγέθους του αλλιώς το αντίτιμο του εισιτηρίου θα είναι εντελώς άχρηστο…

Όπως και να χει, θα το διαπιστώσουμε από κοντά σε ένα μήνα περίπου!

Παιδες εχω παρει εισιτηριο για Σοφια,Βουλγαρια διοτι δεν θα μπορεσω να βρεθω Αθηνα.
Ευτυχως που εχω ενα Βουλγαρο φιλο που τον εψησα να παμε μαζι και αφου τον ειπα οτι εγω βαζω τα εισιτηρια και το υγραεριο για το αυτοκηνιτο εσυ τελικα χωρις να ειναι μεγαλος φαν του Μπομπ συμφωνησε.
Το καλο ειναι οτι βρηκα εισιτηρια την τελευταια στιγμη,αλλα το κακο ειναι οτι εμειναν μονο τα εισιτηρια των 150 λεβα (75?) x 2 = 300 λεβα (150?)!!!
Αλλα τουλαχιστον θα ειμαι στην σειρα 10!

Θες να γίνουμε φίλοι?

Το κανω για τον Μπομπ οχι για τον φιλο!Χε,χε…

το poll Μαϊου στην κεντρική μας είναι αφιερωμένο στον Dylan

περάστε και πείτε και εσείς τη γνώμη σας

οταν τον ειχα δει 2007 τορινο μετα τα πρωτα 4 τραγουδια αφησε την κιθαρα και πηγε στα πληκτρα γιατι δε μπωρουσε να βασταξει ορθιος :stuck_out_tongue:
αντε να δουμε φετος!

Φετος μονο πληκτρα εχει το μενου. Δε μας χαλαει, τραγουδια εχει, μουσικαρες εχει, η γρετζα ενρινη φωνη-σημα κατατεθεν ειναι εδω, και στο καταω-κατω σε 30 χρονια απο τωρα μικρη σημασια θα εχει αν ειδαμε τον Ντυλαν των 60ς, των 70ς, των 80ς, των 90ς ή των 00ς. :wink:

Ρώτησα σήμερα στο ticket house και μου είπαν πως η sunways έκλεισε!

Μου σύστησαν τα ΚΤΕΛ (Πεδίον του Άρεως - Μαλακάσσα, Μαλακάσσα-Πεδίον του Άρεως)

Αν ξέρει κανείς τίποτα παραπάνω (για άλλη εταιρεία, τιμές των ΚΤΕΛ κλπ) ας μας πει…

εκλεισε η sunways??? τι μαλακια ειναι αυτη τωρα…
το κτελ λογικα θα γυρναει νωρις…[-X

αν ισχύει αυτό και δεν βρεθεί ένα άλλο τουριστικό να κάνει αυτό που έκανε η sunways θα υπάρχει μεγάλο πρόβλημα…

για τα λεωφορεια εμαθα οτι κατι θα γινει με το κτελ… οποιος εχει καμια πληροφορια ας ποσταρει…
θα παω απο βδομαδα στο tickethouse να μαθω περισσοτερα…

Πληροφορίες ΚΤΕΛ

να κανω και εγώ την ίδια ερώτηση εμ την σειρά μου
επειδή μεταφορικό με΄σο δεν πέζει για Μαλακάσα μήπως ξέρει κανένας να με βοηθήσει σε ποια Κτελ να απευθυνθώ ,δηλαδή πιο είανι το τηελέφωνο και για ποια κτελ μιλάτε?του κηφισού η των Λιοσίων και αν γίνετε να με ενημερώσετ για το τηελέφωνο
πέζει δηλαδ΄η να μην βρούμε να πάμε?σας παρακαλώ την βοήθεια σας
ευχαριστώ

ΚΤΕΛ Αττικής.

Ακριβώς από πάνω έχω ένα link που έχει πληροφορίες