Bon Jovi VS Guns n Roses

Guns n Roses ρε μάγκες εννοείται… 8)

ελεος με τους guns n roses… bon jovi χαλαρα

GUNS N ROSES μακράν.Έχουν ίσως το πιο πετυχημένο ντεμπούτο στην ιστορία της μουσικής.(APPETITE FOR DESTRUCTION 20.000.000 αντίτυπα)και επανέφεραν την αλητεία στο hard rock που τόσο έλειπε εκείνη την εποχή.Χώρια οτι έγραψαν κομμάτια ύμνους όπως enstranged,civil war,november rain etc.Κομμάτια που σημάδεψαν μια ολόκληρη γενιά.

magkia kai alhteia den einai na phgeneis sta genethlia ths mantona oute na paizeis rap otan keleinei to gig sou. oute na feresai san wigga.

akouw - oti thew - den akouw gia magkia - kai oti ymnoune ligo poly oi jovi - ymnoun kai oi guns- to nini sernei karabi …

o sambora me anesh - perpataei panw ston slash.

o giannakhs ton axl ton exei - live kai oi 2 einai kammenoi th shmeron. arketa.
o giannakhs tragoudaei xamhla - oso se volume - toso kai se notes.
o axl - delay sto 600 % kai agios o theos.

oi jovi einai melwdick, oi roses pio hard.

desp. eleni lx. apo to H.A.N.D. last man standing kai last cigarete kai comlicated ktl … den paizoun - mono to singlaki e ?
to ntempouto - me kati roullete - runnaway ktl athlio…
gia an slippery when wet — exete na peite tpt ? axrhstoi diskoi.
mono meta th gennesh mas - einai kaloi.
( o kurt einai kala ekei pou einai - o hemetic )

oi guns einai asynepeis - kai pisteuw tha eixan ftharei poly me thn parodo tou xronou. alla ok mpanta - miso cd diaskeues, 1 teleio ntempouto, 1/2 cd gemato kaloudia apo ta illusions - ena theobareto covers, 1 live ths symforas, gia logous symbolaiou, kai ena prama pou tha bgei ??? to 2006 ???
auta !!!

Τι θα επιλεξω - τι εχω ηδη επιλεξει…
GNR/ Περα της πορωσης δεν μπορω να ψηφισω ενα συγκροτημα το οποιο ειναι ροκ με φιλαριστο μαλλι, που η μουσικη τους παιζεται στις αιθουσες που περιμενουν οι ασθενεις στα οδοντιατρεια.
Η ροκ ειναι στυλ ζωης… Μην μου πειτε οτι οι B.J το εχουν περασει εστω και για λιγο αυτο το στυλ. Ποτο, ναρκωτικα, και ολα στα αρχιδια τους… Δεν νομιζω οτι την ζουν. Ειδικα τωρα μετα απο τοσα χρονια που ναι στον χωρο.
Οi GNR το χουν ζησει… Ζουσαν και ηταν ροκαδες με την εννοια της λεξης. Δεν προσποιουνταν. Οταν εβγαλαν τα πρωτα βιντεο κλιπ απο το AFD το να μην δεχεται το MTV να τα δειξει γιατι τα θεωρουσαν hard rock μου λεει πολλα…
Και μονο το AFD να χαν βγαλει οι Guns και ενα απο Illusions με τα καλυτερα απο αυτα τα δυο θα ακουγονταν το ιδιο και παλι για μενα θα ταν καλυτεροι απο τους δευτερους…
Το οτι εχουν να βγαλουν τοσο καιρο cd και με τρια ντεμος ολος ο κοσμος μιλαει γι αυτο το συγκροτρημα επισης μου λεει κατι… Κι οι αλλοι εβγαλαν ενα πριν απο λιγο καιρο ακουστηκε και ξεχαστηκε…
Οι B.J για μενα δεν πιανουν τιποτα μπροστα σους GNR και καλα ειναι εκει που ειναι.
Αυτα ηταν η προσωπικη μου αποψη…

Πoύ είναι δηλαδή;

Τι που ειναι, φιλε Χρηστο? Εκφραση ειναι.

kai pali - nomizw - to ypokatastato magkias - den mou leei tpt… poto kai narkwtika ?
den grafeis tragoudia etsi - oute ta paizeis…
ama thes na aistanesai magkas akou kai pimp music - ma hoes kai my bones klp klp.
etsi gine hopper in a cretin bop.

epishs - otan eisai plousios - rock star- den milas gia stash zwhs …

rockas einai o lizzy borden - einai kai htan PAMPLOUTOS prin arxisei.
kai to kanei epeidh goustarei tous kiss … autos nai einai rockas.
oi guns to xasane - to traino tou attitude sto illusions.

Δεν μιλησα για υποκαταστατο μαγκιας… Κι ομως με τα ναρκωτικα και το ποτο εγραψαν το AFD… Το λεω επειδη λες " poto kai narkwtika ?
den grafeis tragoudia etsi - oute ta paizeis… "

Oλα χρειαζονται! 8)

+1 :twisted:

Davidian, "επανέφεραν την μαγκιά που τόσο έλειπε εκείνη την εποχή"? ? ?Το ‘87 έλειπε η μαγκιά κι η αλητεία? Γέλαγαν με την πάρτη τους οι παλιοί όταν πρωτοβγήκαν οι παλλήκαροι.
Αν και εγώ Guns προτιμώ, πιστεύω ότι και τα δύο συγκροτήματα έχουν πολύ μεγαλύτερη φήμη απ’ ότι αξίζανε. Δυόμιση δισκάκια ο καθένας και κάποιες σκόρπιες καλές στιγμές από κει και πέρα…Αλλά σόρρυ, για τέτοιας εμβέλεια παγκόσμια καταξίωση δεν αξίζανε κανένας από τους δύο-την πήρανε επειδή ήταν όμορφοι ίσως…

Επίσης, αυτήν την πρόσφατη λατρεία των μεταλλάδων για τους Bon Jovi ποιός την έκανε μόδα? Θυμάμαι ότι πριν από δέκα δεκαπέντε χρόνια (ειδικά εποχή Keep The Faith και μετά) οι περισσότεροι τους θεωρούσανε φλώρους, τους είχανε λίγο ψηλότερα από τους Νιρβάνα.

Για να μην λένε ότι οι μεταλλάδες δεν τρώνε από μόδες. Εμένα μου λες…

Χα χα, κούλαρε ρε :wink: Ξέρω ότι είσαι πορωμένος με Guns και σε πειράζω 8)

Ειναι καταρχην αστειο να συγκρινεις μια μπαντα 21 ενεργων χρονων με απειρες κομματαρες με μια μπαντα που ηταν για ενα δυο χρονια και μετα απο αυτο ζει χαρη στις δισκογραφικες εταιρειες και στον τυπο.
Η μια μπαντα δεν εχει απασχολησει ποτε τον τυπο και τα σκανδαλοθηρικα περιοδικα και το μονο που εχει να επιδειξει ειναι η μουσικη τους και τα γεματα και sold out σταδια την εποχη που μεσουρουνουσε το grunge και η αλλη μπαντα εμεινε στην επικαιροτητα λες και μας ενδιαφερε αν ο μπαμπας του Axl τον κακοποιουσε και οτι καποιος τον γαμησε … Ελεος .

Μην ξερασω δλδ … εχουν ειπωθει στα πιο πανω ποστς απειρες βλακειες … για να αιτιολογησουν οτι οι guns ειναι η πιο γαμηστερη μπαντα του κοσμου … το μοναδικο που μπορω να πω ειναι οτι γελαω …
Αντε πανε να δειτε τα χορταρακια και τις αγελαδες που εχουν γεμισει παντου την Αθηνα … ουρτ !!!

Το αποτέλεσμα άλλα λέει

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ποιος το μαμει το αποτελεσμα ??? Και εσυ λες οτι οι Europe ειναι Europower και μπαντα … σε παιρνει κανεις στα σοβαρα ??? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

΄
Όλοι

χαχααχαχαχαχαχ

Για αυτο σε κραζουν ??? χαχαχαχα

Εγω μπορει να μην σε παιρνω στα σοβαρα αλλα εισαι φιλος μου, σε αγαπαω και σε ποναω … α ρε βλακεντιε ξαναβαλε παλι την κορη σου στο αβαταρ … εξαλλου ηταν και το πιο ομορφο και πευχημενο που εχεις βαλει ποτε …

Για να μου την ματιάσεις;

OYΡΤ

Ελα ρε βρωμιαρηηηηηηηη !!!