Αυθεντικά και Bootlegs

E αλλη εκδοση εχουμε τοτε…

νταξ, δε γαμιέται, ας παίζει το cd και δεν έχω πρόβλημα εγώ. δεν έδωσα και καμμιά περιουσία δα…

ψιλο οφφτοπικ, αλλά έχεις βρει άλλο από coroner? :stuck_out_tongue:

εχω τα 4(εκτος του Punishment for Decadence)απο την Noise με το R.I.P. να το χω διπλο(επανακυκλοφορια-οποιος ενδιαφερεται,το τραμπαρω)

Τα χω ολα εκτος απο το R.I.P. To Grin οπως ειπα και πιο πανω ειναι 6bootleg, το χω παρει απο μαγαζι στο κεντρο, το Mental Vortex το χα παρει πριν 6 χρονια απο Rock City, το Νο Μοre Color δε θυμαμαι απο που, το Punishment ειναι ευκολο να το βρεις απο play το χα παρει 8 ευρω.

Ερώτηση: Όποιος έχει την επανακυκλοφορία του Accident Of Birth με τον σταυρωμένο κλόουν, εντός του χάρτινου περιτυλίγματος ποιό εξώφυλλο έχει, αυτό;

ή αυτό;

ΘΕΛΟΥΜΕ ΟΝΟΜΑΤΑ, σοβαρα! Εγω ξερω οτι καποια προφιλ τα μοιραζονται οι κουκουλοφοροι του κεντρου. Πειτε ομως να ξερουμε.

Δεν ξέρω τίποτα για κουκουλοφόρους, αλλά για παράδειγμα, τρεις λογαριασμοί οι οποίοι είχαν προς πώληση bootlegs είναι

iron_damage
ragna_rocker
desosav (αυτόν νομίζω τον έχει ήδη κλείσει το ebay)

Πρέπει να ψάξεις στο feedback τους και θα δεις και ύποπτες συναλλαγές και με άλλους έλληνες οι οποίοι πωλούσαν στη συνέχεια περίπου τα ίδια πράγματα. Θέλει ψάξιμο η δουλειά, οι ύποπτοι λογαριασμοί είναι δεκάδες, αλλά αμφιβάλλω αν πρόκειται ουσιαστικά και για τελείως διαφορετικά άτομα.

Επειδή δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις ερεύνα πωλητή δώσε ένα link να δούμε feedback

Μπορείς να εντοπίσεις πωλητές από εδώ

http://www.ebay.com/sch/ebayadvsearch/?_sofindtype=2&&_in_kw=1&_sacat=See-All-Categories&_adv=1&_ftrt=901&_ftrv=1&_sadis=200&_fpos=Zip%20code&_sargn=-1&_salic=1&_saact=1&LH_SALE_CURRENCY=0&_saslop=1&_sop=12&_dmd=1&_ipg=50

Θέλει log-in όμως.

:-k:-k:-k:-k:-k:-k:-k:-k:-k

Αυτός ο δίσκος μου έκανε και εμένα εντύπωση!!! Μήπως είναι ο Kasparek ο τύπος;:lol::lol::lol:

Μα τα βγαζε και 3 μαζι τα lp για πωληση. ειχε απο διπλα 3 available

Μήπως να ανοίγαμε ένα άλλο Thread; Χαλάμε την αγγελία. Τελικά πάντως καλύτερα να πηδάει και λίγο η βελόνα παρά να πηδάνε εσένα με bootleg. Αν και τελικά δεν πηδούσε Αλέξανδρε αλλά κάποιο είχε σκίσιμο στη ράχη και θέλει κόλλημα.

Ναι αλλά με όλη αυτή την κουβέντα και το μένος σου για τα bootlegs μας έπεισες ότι τα δικά σου δεν είναι τέτοια.:slight_smile:

Βεβαια καλη ιδεα για νεο thread το γαμησαμε λιγο.sorry

Και το παιδι που εκλεισε το δικο μου masquerade εχει ενημερωθει
γιατι ειχα τις υποψιες μου αλλα οταν το χα παρει εγω ηταν η πρωτη παρτιδα μαλλον:wink: και μου ειχε φανει λογικο.
Ας κατσει τωρα εκει τουλαχιστον να απολαμβανω το μουσικο περιεχομενο…

Μπαμπης εχεις δικιο. Τα δικα σου με δραχμες τα χα παρει ας πηδηξει κ λιγο η βελονα:)

Καλά τα δικά σου ήταν σε τόσο κακή κατάσταση που αν ήταν bootleg θα έπρεπε να αξίζουν περισσότερο από τα αυθεντικά λόγω της λεπτοδουλειάς που θα είχε γίνει για να φαίνονται παλιά:lol::lol::lol::lol::lol:

Υπερβολικο σε βρισκω φιλε. Sorry κιολας.:frowning:

Σε αυτό έπρεπε να δώσεις βάση

Σε thread αγγελίας άνοιξε και το μεγάλο θέμα για bootleg βινύλια που πολλοί λένε ότι δεν υπάρχουν ή είναι δύσκολο να γίνουν. Όπως αποδεικνύεται όμως αυτό δεν είναι αλήθεια. Αντίθετα υπάρχουν πολλά λαμόγια (πολλά από αυτά Ελληνικά) που πλέον κοπιάρουν με αρκετή ακρίβεια και βινύλια.

Μπορεί να μου πει κάποιος τις διαφορές μεταξύ bootleg και κανονικού MANOWAR-Louder Than Hell ?