Αυθεντικά και Bootlegs

DIY cd - πιο πολυ αλλα οχι μονο στο πανκ- προφανως και δεν ειναι bootleg, αφου η ιδια η μπαντα οριζει τι θα κανει τη μουσικη της.

Επισης, πολλα απο αυτα που λεμε bootlegs, δεν ειναι απο εταιρια ξεχωριστη (πχ αυτες που βλεπεις σε ποστ πιο πανω), αλλα identical ουσιαστικα δλδ οσο πιο πιστη αντιγραφη του αυθεντικου.

Ευχαριστώ 8)

Γνωρίζει κανείς τι παίζει με το ?X Factor? των Iron Maiden; Έχει βγει bootleg;

Θυμάμαι ότι το κανονικό βινύλιο είναι διαφανές, αλλά βλέπω συχνά στο e-bay κόπιες με κάτι μπλε «κηλίδες»…

bootleg ειναι gatefold splatter vinyl…official ειναι μονο τα clear της EMI και ενα βραζιλιανικο οχι gatefold με μαυρο βινυλιο της EMI

to x factror original opos eipe kai o filos einai clear.to vrazilianiko opos gnorizo(isos kano kai lathos) kai auto bootleg einai alla palio…tora sta kainourgia to exo dei se clear pali(prosoxi apo pou tha to parete diladi) se mple kai se kokkino xroma…ante kai se roz apo tous bootlegades… opos kai to virtual fisika pou kai auto einai se mple kai se kokkino…

Το Βραζιλιανικο ειναι αυθεντικο, διπλο μαυρο βινυλιο, οχι gatefold χωρις insert. Τα υπολοιπα bootlegs αλλα μια βολτα σε γνωστο μαγαζι του κεντρου (εχετε 2 επιλογες σε πιο να πατε) ισως τα δειτε κιολας, αλλα μαλλον θα πρεπει να ρωτησετε πρωτα :lol:

Μπορεί να μου πει κάποιος εαν το Running Wild- Masquerade lp που πήρα είναι original ή πρέπει να τα κλαίω;

Σειριακός Αριθμός: 4 006030026115
Ν 0261-1
LC 9066

mADE IN FRANCE γραφει…

Ευχαριστω

Αν το πηρες προσφατα 20-28 ευρω, ειναι σε mint new κατασταση και εχει τα παρακατω στοιχεια

N0261-1 barcode: 4006030026115 and matrix numbers MPO N 0261 A 88074E11A / MPO N 0261 BYP 88074E21A

τοτε ειναι bootleg.

Aυτα δεν υπάρχουν στο δίσκο

A 88074E11A

BYP 88074E21A

Ο δίσκος δεν είναι μιντ, φετος τον πηρα

Τελικά το best of των Warlord υπάρχει ποτέ περίπτωση στην Ελλάδα να βρεθεί ορίτζιναλ και όχι bootleg?

nai alla siga min to dosoume 8)
εκτοσ αν μου δωσετε σε cd to cannons και το deliver us

Δλδ το deliver us σε cd ειναι σπανιο???

οχι απλα θελω να εχω αυτα που εχει μεσα το best of δεν με νοιαζει ποσο εχει

Καλα κι εγω ενημερωτικα ρωτησα γιατι δεν ξερω και το εχω

βασικα εχει βγει ενα reissue το 2003 digipack και παιζει κοντα στα 30-40 γιουρα αυτο εχεις?? νομιζω sound & vision εταιρεια

Aυτο εχω και ευτυχως γιατι καποτε ελεγα να το στειλω :stuck_out_tongue:

ιεροσυλε!

για πείτε για το bootleg best of των warlord.

αυτο παντως ειναι το original που εχω και γω καμια 15αρια χρονια τωρα το bootleg δεν το εχω δει

νομιζω το bootleg ειναι αυτο
http://www.ebay.com/itm/WARLORD-BEST-WARLORD-RARE-CD-/220877939130?pt=Music_CDs&hash=item336d59e1ba