Αυθεντικά και Bootlegs

Κυριως εκει ηθελα να εστιασω καθως ως νεος δεν ηξερα τι επαιζε με rock city :wink:

Thanks :slight_smile:

Cynic δες και το link http://sabbat.proboards.com/index.cgi?board=cordisco

έχει ΟΛΗ την δισκογραφία τους, μαζί με bootleg, και σε κάθε thread έχει τις διαφορετικές εκδόσεις από κάθε άλμπουμ

Αυτό που δεν μπορώ να επιβεβαιώσω είναι κάτι reissues της Sanctuary που αγόρασε την Noise και πρίν κλείσει, γύρω στο 2007, πρόλαβε και έβγαλε reissues των Coroner και έκανε και λάθος στην εκτύπωση του Grin στο Divine Step, το έκαναν Devine Step…τώρα τι να πιστέψεις…

Επειδή είμαι από Θεσσαλονίκη και δεν γνωρίζω για την ποιότητα των δισκάδικων στην Αθήνα θέλω να ρωτήσω κάτι. Βλέπω ότι ένα συγκεκριμένο δισκάδικο το αναφέρετε συνέχεια ως άντρο των bootleg και προσφάτως παρήγγειλα κάτι από εκεί. Παίζει να είναι bootleg;

οχι ρε συ …δεν πουλαει bootleg αυτο το δισκαδικο…τα παραγει!!

Εννοούμε και bootlegs βινυλίου; Γιατί βινύλιο πήρα.

ενταξει μωρε εχει πολλα bootleg αλλα και πολλα αυθεντικα μην τα ισοπεδωνουμε ολα…βινυλια οτι ειχε βγει τοτε mercyful fate-time, running wild-black hand inn,cirith ungol -paradise lost τουλαχιστον σε αυτα κολλουσα εγω τα αυτοκολλητα των πλευρων στα βινυλια για συγκεκριμενη εταιρεια!

Α, εσύ ξέρεις πολλά.
Βρες μας ένα Louder Than Hell Bootlegιά να χαρούμε…

Εγώ μιλάω για κάτι πολύ πιο πρόσφατο:http://www.discogs.com/Accept-Blood-Of-The-Nations/release/2855893

αυτο ειναι πιο συγχρονη bootlegia!!!

Το Blood of The Nations δεν είναι με τίποτα bootleg, μην ανησυχείς.
Σε καλή μεριά!!

Και???
Δε σχετίζεται με αυτόν/αυτούς που έβγαλαν και τα άλλα?
Και το Masquerade bootleg θέλω. 15 Ευρώ το πολύ.

οχι οχι κυριως cd παραγωγης ταυλανδης και φιλλιπινων silver press ειχαν τα γνωστα που ξεπηδησαν ξαφνικα…urchin,legend,coroner,anacrusis,skagarok,roko,heavy load και δεκαδες αλλα!!

Για να κλεισει παντως ο κυκλος της ιστοριας bootleg mental vortex παρα πολλα cd που εχω της Noise και τα πηρα εκει γυρω στο 05-06 το πολυ 07 (και απο τελειως διαφορετικα μαγαζια) εχουν παρομοιο matrix oποτε θα παιζει λογικα μαζικο re-print (η μαζικο bootleg-αρισμα, αλλα δε ξερω και σε helloween και σε gamma ray πχ ρε πουστη μ)
Αντιστοιχα και του matrix της εκδοσης του deckard το εχω συναντησει σε πολλα noise cd-ια μου

Oσο για την εκδοση που λες απο αυτες τις επανεκδοσεις εχω το no more color

Σε κατάλαβα από την αρχή τι μούτρο είσαι:p:p:D:D

ξεχασα και ενα κορυφαιο bootleg επισης μπολικα εκεινη την εποχη

savatage - handfull of rain!

Επειδή σας βλέπω πολύ γάτους δεν μου λέτε αν έπαιξε ποτέ bootleg του Grip Inc. ? Power Of Inner Strength σε LP

ποιος θα βγαλει μωρε bootleg το grip inc μονο αυτα που δεν εχουν κυκλοφορησει επισημα η τα δυσευρετα θα δωσει ο αλλος λεφτα να φτιαξει bootleg …

http://www.manowar-gallery.com/Gallery/Albums/Louder_Than_Hell/LPs/index.htm

:slight_smile:

Thanks.
Μένει τώρα να το δούμε live στη δισκοθήκη#-o

και να το βρεις παντως δεν νομιζω να το δωσει κανενας 20-25 ευρω!!αφου bootleg ξεbottleg το χτυπαν ολοι ετσι κι αλλιως